• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Két akvárium egy külsőszűrővel

Ádám_

Mágus
Sziasztok!

Egy kis előszó. :)
Jelenleg egy Eheim Classic 150-essel szűröm a nettó 13L-es nanomat.Bútorkészíttetés előtt vagyok és a tervezés közben megfordult a fejemben, hogy mi lenne ha csináltatnék még egy ugyanilyen akváriumot(25x40x18magasság)és a kettőt egymás mellett helyezném el.
Az addig oké hogy T elosztó a ki és be ágra és meg is van oldva a szűrés, de elméletileg előfordulhat az hogy pont annak az a akváriumnak a szívóága szív több vizet mint amelyik kevesebbet nyom vissza. -> Az egyik akváriumból kifolyik a víz, míg a másik kiapad.
És akkor a kérdés:
Meg lehet oldani a két akváriumnak a vízszintkiegyenlítését fúrás nélkül?
Köszi. ;)
 
azt hiszem @Luigi13 -ék csináltak olyat, hogy a két aki egymás mellett, egyikbe a befolyo, másikba a kifolyó, és a két üveget egy U alakú cső köti össze (amibe vízet szívsz fel) így közlekedőedények szabálya alapján kiegyenlítődik a vízszint. Mondjuk a flow milyen lesz, az kérdéses.
 
Izé... :D

Nekem annyira nem bejövős ez az 1 szűrő 2 akva szisztéma (tudom, kereskedésekben és még sok helyen is így megy).

Csak így hirtelen: leáll a szűrő - mind2 akva szív, ne adj' isten betegség, akármi - mind2 akva megkapja. Stb.
 
Azért egy ilyen téma megvitatásánál ne abból induljunk ki hogy a szűrő meghal. :rolleyes:
Viszont a betegség az valóban egy kellemetlen pontja az ilyen rendszereknek.
Amúgy az egyikben RC-k vannak, a másikban Yellow-k lennének, semmi más.
Mivel az első nanohoz megvettem mindent gyakorlatilag üvegárban meglenne a második ha találnék működőképes megoldást. :confused:
 
Valószínűleg a két megoldás ötvözése a legszerencsésebb:
- mindkét akviban külön ki-és befolyó (T elágazásokkal a szűrőig)
- Bükike "U" csövezése a kiegyenlítéshez (ajánlott szivacsot tenni rá, hogy a garnélák ne járjanak át bandázni), de ne felejtsd el a vizet átszívni benne, ha lehet ne legyen benne buborék se

Sajnos az átfertőzést ez sem oldja meg, de gondolom egyébként sem fertőtlenített eszközökkel és kézzel nyúlsz át egyikből a másikba...
 
Nos, végeztem pár tesztet.
Két vödör egyikben 1 másikban 5 liter víz. Arra voltam kíváncsi hogy a 2 liter víz egy sima 12/16-os csővel mennyi idő alatt ér át.Az eredmények megnyugtatóak, egy percen belül kiegyenlítődött a víz mindhárom esetben.
Ha tudom hogy egy egyszerű vízzel töltött cső csúcspontjával 4-5 cm-re a vízfelszíntől is ilyen hatékony, fel sem teszem a kérdést...
Már csak valami esztétikus megjelenésű akrilcsövet kéne csinálnom sűrű ráccsal a végén.
 
Szerintem ez az U alakú átemelős dolog kissé orosz rulett jellegű... fellevegősödik és már kész is a szobai árvíz...
 
Kipróbáltam úgy is, hogy hagytam a csőben levegőt.A víz olyan gyorsan áfolyt A-ból B-be hogy simán kinyomta a levegőt.Amúgy nekem az akváriumom mélysége 18 cm,a cső amit azóta kinézetem az E-s oldalon 10 cm hosszú.Nehezen tudom elképzelni hogy annyira belevegősödnék hogy gondom legyen belőle.De persze csak biztos tesztekkel fogok belevágni, és lehet gondolkozok valami "biztonsági vészmegoldáson ( 2db U cső ) " :ROFLMAO:
 
A biztonsági cső nem rossz gondolat... Lehet én vagyok paranoiás de én félve hagynám magára az így összfüzött akváriumokat...
 
Sziasztok!

Nálunk hónapok óta megy egy ilyen rendszer minden gond nélkül. Két 40 literes akváriumot szűrünk egy Eheim 2073-assal. Mindkettőben van szívó és nyomó ág is, így nincsen gond az áramlással és csak a két szívó ág vízhozamának különbségét kell kiegyenlíteni. Biztonsági okokból erre a célra egy vastagabb cső van beiktatva, ami bő 10-12 cm-rel a vízszint alá ér és hálóval van lezárva a két vége. Enélkül a háló nélkül gondtalanul vándorolnának a két akvárium között. Mivel egy vízkörről van szó, azonos igényű garnélákat tartunk bennük. A fertőzéstől nem tartunk, megfelelő higiéniai alapszabályokat betartva ennek nincsen kockázata.

23282844864_06011fe09f_b.jpgP1330219 by Lovas Attila, on Flickr
 
Sziasztok!

Nálunk hónapok óta megy egy ilyen rendszer minden gond nélkül. Két 40 literes akváriumot szűrünk egy Eheim 2073-assal. Mindkettőben van szívó és nyomó ág is, így nincsen gond az áramlással és csak a két szívó ág vízhozamának különbségét kell kiegyenlíteni. Biztonsági okokból erre a célra egy vastagabb cső van beiktatva, ami bő 10-12 cm-rel a vízszint alá ér és hálóval van lezárva a két vége. Enélkül a háló nélkül gondtalanul vándorolnának a két akvárium között. Mivel egy vízkörről van szó, azonos igényű garnélákat tartunk bennük. A fertőzéstől nem tartunk, megfelelő higiéniai alapszabályokat betartva ennek nincsen kockázata.

View attachment 1886P1330219 by Lovas Attila, on Flickr
Végre egy bátorító szó!
Örülök hogy írtál Attila! [emoji4]
 
Annak idején én is sokat gondolkodtam rajta és logikusan végig gondolva nem tűnt lehetetlennek. Persze a legtöbben le akartak beszélni róla, hogy nem fog működni, meg mi lesz ha eltömődik a kiegyenlítő cső, akkor elárasztom a lakást. Viszont ilyen alapon egy másik szűrővel is történhet baleset és szintén uszoda a vége. Én azt mondom, hogy gondos tervezéssel és precíz kivitelezéssel nincs ezzel semmi probléma. Hajrá!
 
Annak idején én is sokat gondolkodtam rajta és logikusan végig gondolva nem tűnt lehetetlennek. Persze a legtöbben le akartak beszélni róla, hogy nem fog működni, meg mi lesz ha eltömődik a kiegyenlítő cső, akkor elárasztom a lakást. Viszont ilyen alapon egy másik szűrővel is történhet baleset és szintén uszoda a vége. Én azt mondom, hogy gondos tervezéssel és precíz kivitelezéssel nincs ezzel semmi probléma. Hajrá!
Ha szabad megkérdeznem milyen módszerrel rögzítetted a védőhálót az üvegcsövön? Elvégre időről időre azt is takarítani kell.
Köszi!
 
Sziasztok!

Nálunk hónapok óta megy egy ilyen rendszer minden gond nélkül. Két 40 literes akváriumot szűrünk egy Eheim 2073-assal. Mindkettőben van szívó és nyomó ág is, így nincsen gond az áramlással és csak a két szívó ág vízhozamának különbségét kell kiegyenlíteni. Biztonsági okokból erre a célra egy vastagabb cső van beiktatva, ami bő 10-12 cm-rel a vízszint alá ér és hálóval van lezárva a két vége. Enélkül a háló nélkül gondtalanul vándorolnának a két akvárium között. Mivel egy vízkörről van szó, azonos igényű garnélákat tartunk bennük. A fertőzéstől nem tartunk, megfelelő higiéniai alapszabályokat betartva ennek nincsen kockázata.

View attachment 1886P1330219 by Lovas Attila, on Flickr

Hát nem semmi megoldás... ezek szerint működik....
 
Sziasztok!

Nálunk hónapok óta megy egy ilyen rendszer minden gond nélkül. Két 40 literes akváriumot szűrünk egy Eheim 2073-assal. Mindkettőben van szívó és nyomó ág is, így nincsen gond az áramlással és csak a két szívó ág vízhozamának különbségét kell kiegyenlíteni. Biztonsági okokból erre a célra egy vastagabb cső van beiktatva, ami bő 10-12 cm-rel a vízszint alá ér és hálóval van lezárva a két vége. Enélkül a háló nélkül gondtalanul vándorolnának a két akvárium között. Mivel egy vízkörről van szó, azonos igényű garnélákat tartunk bennük. A fertőzéstől nem tartunk, megfelelő higiéniai alapszabályokat betartva ennek nincsen kockázata.

View attachment 1886P1330219 by Lovas Attila, on Flickr

A mai napon kezdtem el gondolkodni egy hasonló megoldáson. Tudunk erről privátüzenetben bővebben beszélgetni?
 
A mai napon kezdtem el gondolkodni egy hasonló megoldáson. Tudunk erről privátüzenetben bővebben beszélgetni?
Beszélgethetünk privát üzenetben is, de talán a legjobb az lenne, ha eljönnél hozzánk és élőben néznéd meg, a még mindig hibátlanul -egy szűrővel, egy lámpával- működő rendszert. Szívesen látunk!
 
Beszélgethetünk privát üzenetben is, de talán a legjobb az lenne, ha eljönnél hozzánk és élőben néznéd meg, a még mindig hibátlanul -egy szűrővel, egy lámpával- működő rendszert. Szívesen látunk!

Amint a munka mellett lesz végre szabadidőm (július) élek is a lehetőséggel! Köszönöm szépen a szívélyes invitálást, amint ezt össze tudjuk hozni, a korábban máshol említett anubiasokat is viszem majd
 
Back
Oldal tetejére