1. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Két akvárium egy külsőszűrővel

Kategória: '"Csináld magad" (DIY) - barkács megoldások és tech', témanyitó: Ádám_, téma nyitása: Dec 22, 2015.

1. Ádám_
    Épp nem fórumozik ...

Ádám_ Kertész szaki

Tag:
    Dec 5, 2015
    Kedvelik:
    76
    Hely:
    Bécs-Atzgersdorf
    Sziasztok!

Egy kis előszó. :)
    Jelenleg egy EHEIM classic 150-essel szűröm a nettó 13L-es nanomat.Bútorkészíttetés előtt vagyok és a tervezés közben megfordult a fejemben, hogy mi lenne ha csináltatnék még egy ugyanilyen akváriumot(25x40x18magasság)és a kettőt egymás mellett helyezném el.
    Az addig oké hogy T elosztó a ki és be ágra és meg is van oldva a szűrés, de elméletileg előfordulhat az hogy pont annak az a akváriumnak a szívóága szív több vizet mint amelyik kevesebbet nyom vissza. -> Az egyik akváriumból kifolyik a víz, míg a másik kiapad.
    És akkor a kérdés:
    Meg lehet oldani a két akváriumnak a vízszintkiegyenlítését fúrás nélkül?
    Köszi. ;)

2. Bükike
    Épp nem fórumozik ...

Bükike Főkertész

Tag:
    Febr 3, 2014
    Kedvelik:
    807
    Hely:
    Budapest, Józsefváros
    Map
    azt hiszem @Luigi13 -ék csináltak olyat, hogy a két aki egymás mellett, egyikbe a befolyo, másikba a kifolyó, és a két üveget egy U alakú cső köti össze (amibe vízet szívsz fel) így közlekedőedények szabálya alapján kiegyenlítődik a vízszint. Mondjuk a flow milyen lesz, az kérdéses.

Ádám_ kedveli.
  3. Etele
    Épp nem fórumozik ...

Etele Legenda

Tag:
    Szept 7, 2014
    Kedvelik:
    4,406
    Hely:
    Budapest XIV.
    Izé... :D

Nekem annyira nem bejövős ez az 1 szűrő 2 akva szisztéma (tudom, kereskedésekben és még sok helyen is így megy).

Csak így hirtelen: leáll a szűrő - mind2 akva szív, ne adj' isten betegség, akármi - mind2 akva megkapja. Stb.

4. Ádám_
    Épp nem fórumozik ...

Ádám_ Kertész szaki

Tag:
    Dec 5, 2015
    Kedvelik:
    76
    Hely:
    Bécs-Atzgersdorf
    Azért egy ilyen téma megvitatásánál ne abból induljunk ki hogy a szűrő meghal. :rolleyes:
    Viszont a betegség az valóban egy kellemetlen pontja az ilyen rendszereknek.
    Amúgy az egyikben RC-k vannak, a másikban Yellow-k lennének, semmi más.
    Mivel az első nanohoz megvettem mindent gyakorlatilag üvegárban meglenne a második ha találnék működőképes megoldást. :confused:

Ancistrus kedveli.
  5. szabolcs.debreczeni
    Épp nem fórumozik ...

szabolcs.debreczeni Kertész szaki

Tag:
    Okt 9, 2011
    Kedvelik:
    135
    Hely:
    1124 Budapest
    Map
    Valószínűleg a két megoldás ötvözése a legszerencsésebb:
    - mindkét akviban külön ki-és befolyó (T elágazásokkal a szűrőig)
    - Bükike "U" csövezése a kiegyenlítéshez (ajánlott szivacsot tenni rá, hogy a garnélák ne járjanak át bandázni), de ne felejtsd el a vizet átszívni benne, ha lehet ne legyen benne buborék se

Sajnos az átfertőzést ez sem oldja meg, de gondolom egyébként sem fertőtlenített eszközökkel és kézzel nyúlsz át egyikből a másikba...

6. Ádám_
    Épp nem fórumozik ...

Ádám_ Kertész szaki

Tag:
    Dec 5, 2015
    Kedvelik:
    76
    Hely:
    Bécs-Atzgersdorf
    Nos, végeztem pár tesztet.
    Két vödör egyikben 1 másikban 5 liter víz. Arra voltam kíváncsi hogy a 2 liter víz egy sima 12/16-os csővel mennyi idő alatt ér át.Az eredmények megnyugtatóak, egy percen belül kiegyenlítődött a víz mindhárom esetben.
    Ha tudom hogy egy egyszerű vízzel töltött cső csúcspontjával 4-5 cm-re a vízfelszíntől is ilyen hatékony, fel sem teszem a kérdést...
    Már csak valami esztétikus megjelenésű akrilcsövet kéne csinálnom sűrű ráccsal a végén.

7. szumo
    Épp nem fórumozik ...

szumo Kertész tanonc

Tag:
    Máj 23, 2011
    Kedvelik:
    11
    Hely:
    Szigetszentmiklós
    Szerintem ez az U alakú átemelős dolog kissé orosz rulett jellegű... fellevegősödik és már kész is a szobai árvíz...

8. Ádám_
    Épp nem fórumozik ...

Ádám_ Kertész szaki

Tag:
    Dec 5, 2015
    Kedvelik:
    76
    Hely:
    Bécs-Atzgersdorf
    Kipróbáltam úgy is, hogy hagytam a csőben levegőt.A víz olyan gyorsan áfolyt A-ból B-be hogy simán kinyomta a levegőt.Amúgy nekem az akváriumom mélysége 18 cm,a cső amit azóta kinézetem az E-s oldalon 10 cm hosszú.Nehezen tudom elképzelni hogy annyira belevegősödnék hogy gondom legyen belőle.De persze csak biztos tesztekkel fogok belevágni, és lehet gondolkozok valami "biztonsági vészmegoldáson ( 2db U cső ) " :ROFLMAO:

Tityesz kedveli.
  9. szumo
    Épp nem fórumozik ...

szumo Kertész tanonc

Tag:
    Máj 23, 2011
    Kedvelik:
    11
    Hely:
    Szigetszentmiklós
    A biztonsági cső nem rossz gondolat... Lehet én vagyok paranoiás de én félve hagynám magára az így összfüzött akváriumokat...

10. Luigi13
    Épp nem fórumozik ...

Luigi13 Legenda

Tag:
    Ápr 4, 2013
    Kedvelik:
    6,677
    Hely:
    Bp.XI. Torbágy u. 8.
    Sziasztok!

Nálunk hónapok óta megy egy ilyen rendszer minden gond nélkül. Két 40 literes akváriumot szűrünk egy Eheim 2073-assal. Mindkettőben van szívó és nyomó ág is, így nincsen gond az áramlással és csak a két szívó ág vízhozamának különbségét kell kiegyenlíteni. Biztonsági okokból erre a célra egy vastagabb cső van beiktatva, ami bő 10-12 cm-rel a vízszint alá ér és hálóval van lezárva a két vége. Enélkül a háló nélkül gondtalanul vándorolnának a két akvárium között. Mivel egy vízkörről van szó, azonos igényű garnélákat tartunk bennük. A fertőzéstől nem tartunk, megfelelő higiéniai alapszabályokat betartva ennek nincsen kockázata.

23282844864_06011fe09f_b. P1330219 by Lovas Attila, on Flickr

Proxer, Bükike, szumo és 4 mások kedvelik ezt.
  11. Ádám_
    Épp nem fórumozik ...

Ádám_ Kertész szaki

Tag:
    Dec 5, 2015
    Kedvelik:
    76
    Hely:
    Bécs-Atzgersdorf
    Végre egy bátorító szó!
    Örülök hogy írtál Attila!

12. Luigi13
    Épp nem fórumozik ...

Luigi13 Legenda

Tag:
    Ápr 4, 2013
    Kedvelik:
    6,677
    Hely:
    Bp.XI. Torbágy u. 8.
    Annak idején én is sokat gondolkodtam rajta és logikusan végig gondolva nem tűnt lehetetlennek. Persze a legtöbben le akartak beszélni róla, hogy nem fog működni, meg mi lesz ha eltömődik a kiegyenlítő cső, akkor elárasztom a lakást. Viszont ilyen alapon egy másik szűrővel is történhet baleset és szintén uszoda a vége. Én azt mondom, hogy gondos tervezéssel és precíz kivitelezéssel nincs ezzel semmi probléma. Hajrá!

Ádám_ kedveli.
  13. Ádám_
    Épp nem fórumozik ...

Ádám_ Kertész szaki

Tag:
    Dec 5, 2015
    Kedvelik:
    76
    Hely:
    Bécs-Atzgersdorf
    Ha szabad megkérdeznem milyen módszerrel rögzítetted a védőhálót az üvegcsövön? Elvégre időről időre azt is takarítani kell.
    Köszi!

14. Luigi13
    Épp nem fórumozik ...

Luigi13 Legenda

Tag:
    Ápr 4, 2013
    Kedvelik:
    6,677
    Hely:
    Bp.XI. Torbágy u. 8.
    Elég egyszerűen, egy gumigyűrűvel.

Ádám_ kedveli.
  15. szumo
    Épp nem fórumozik ...

szumo Kertész tanonc

Tag:
    Máj 23, 2011
    Kedvelik:
    11
    Hely:
    Szigetszentmiklós
    Hát nem semmi megoldás... ezek szerint működik....

16. Proxer
    Épp nem fórumozik ...

Proxer Tapasztalt kertész

Tag:
    Márc 12, 2018
    Kedvelik:
    37
    Hely:
    Budapest
    A mai napon kezdtem el gondolkodni egy hasonló megoldáson. Tudunk erről privátüzenetben bővebben beszélgetni?

17. Luigi13
    Épp nem fórumozik ...

Luigi13 Legenda

Tag:
    Ápr 4, 2013
    Kedvelik:
    6,677
    Hely:
    Bp.XI. Torbágy u. 8.
    Beszélgethetünk privát üzenetben is, de talán a legjobb az lenne, ha eljönnél hozzánk és élőben néznéd meg, a még mindig hibátlanul -egy szűrővel, egy lámpával- működő rendszert. Szívesen látunk!

Meskó kedveli.
  18. Proxer
    Épp nem fórumozik ...

Proxer Tapasztalt kertész

Tag:
    Márc 12, 2018
    Kedvelik:
    37
    Hely:
    Budapest
    Amint a munka mellett lesz végre szabadidőm (július) élek is a lehetőséggel! Köszönöm szépen a szívélyes invitálást, amint ezt össze tudjuk hozni, a korábban máshol említett anubiasokat is viszem majd

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése