1. FONTOS! FÓRUM FRISSÍTÉS A LÁTHATÁRON!

Egy ideje halogatjuk már a fórum motor frissítést. Nagy verzió váltás van, ami azzal is jár, hogy sok új funkció érkezik, de több bővítménnyel használt funkció nem biztos, hogy megmarad ebben a formában. Most már elég sok idő eltelt, hogy a stabil verzió miatt váltsunk. Akinek fontos bookmark, privát üzenete volt, mentse le. Ezeket az alap funkciókat visszahozzuk, de az adat migrálás miatt, az adatok lehet elvesznek majd. Pláne, hogy a jelenlegi üzenetkezelő is csak egy bővítmény ami nem a fórum motor része. Gondoljátok át és nekiesünk valamikor. Az átállás után biztosan lesz majd felület igazítás stb, de a motor sok új dolgot tartalmaz ami elsősorban nektek lesz jobb élmény. Köszi a megértést.
    Értesítés elrejtése
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Két akvárium egy külsőszűrővel

Kategória: '"Csináld magad" (DIY) - barkács megoldások és tech', témanyitó: Ádám_, téma nyitása: Dec 22, 2015.

1. Ádám_
    Épp nem fórumozik ...

Ádám_ Kertész szaki

Tag:
    Dec 5, 2015
    Kedvelik:
    77
    Hely:
    Bécs-Atzgersdorf
    Sziasztok!

Egy kis előszó. :)
    Jelenleg egy EHEIM classic 150-essel szűröm a nettó 13L-es nanomat.Bútorkészíttetés előtt vagyok és a tervezés közben megfordult a fejemben, hogy mi lenne ha csináltatnék még egy ugyanilyen akváriumot(25x40x18magasság)és a kettőt egymás mellett helyezném el.
    Az addig oké hogy T elosztó a ki és be ágra és meg is van oldva a szűrés, de elméletileg előfordulhat az hogy pont annak az a akváriumnak a szívóága szív több vizet mint amelyik kevesebbet nyom vissza. -> Az egyik akváriumból kifolyik a víz, míg a másik kiapad.
    És akkor a kérdés:
    Meg lehet oldani a két akváriumnak a vízszintkiegyenlítését fúrás nélkül?
    Köszi. ;)

2. Bükike
    Épp nem fórumozik ...

Bükike Főkertész

Tag:
    Febr 3, 2014
    Kedvelik:
    807
    Hely:
    Budapest, Józsefváros
    Map
    azt hiszem @Luigi13 -ék csináltak olyat, hogy a két aki egymás mellett, egyikbe a befolyo, másikba a kifolyó, és a két üveget egy U alakú cső köti össze (amibe vízet szívsz fel) így közlekedőedények szabálya alapján kiegyenlítődik a vízszint. Mondjuk a flow milyen lesz, az kérdéses.

Ádám_ kedveli.
  3. Etele
    Épp nem fórumozik ...

Etele Legenda

Tag:
    Szept 7, 2014
    Kedvelik:
    6,107
    Hely:
    Budapest XIV.
    Izé... :D

Nekem annyira nem bejövős ez az 1 szűrő 2 akva szisztéma (tudom, kereskedésekben és még sok helyen is így megy).

Csak így hirtelen: leáll a szűrő - mind2 akva szív, ne adj' isten betegség, akármi - mind2 akva megkapja. Stb.

4. Ádám_
    Épp nem fórumozik ...

Ádám_ Kertész szaki

Tag:
    Dec 5, 2015
    Kedvelik:
    77
    Hely:
    Bécs-Atzgersdorf
    Azért egy ilyen téma megvitatásánál ne abból induljunk ki hogy a szűrő meghal. :rolleyes:
    Viszont a betegség az valóban egy kellemetlen pontja az ilyen rendszereknek.
    Amúgy az egyikben RC-k vannak, a másikban Yellow-k lennének, semmi más.
    Mivel az első nanohoz megvettem mindent gyakorlatilag üvegárban meglenne a második ha találnék működőképes megoldást. :confused:

Ancistrus kedveli.
  5. szabolcs.debreczeni
    Épp nem fórumozik ...

szabolcs.debreczeni Kertész szaki

Tag:
    Okt 9, 2011
    Kedvelik:
    135
    Hely:
    1124 Budapest
    Map
    Valószínűleg a két megoldás ötvözése a legszerencsésebb:
    - mindkét akviban külön ki-és befolyó (T elágazásokkal a szűrőig)
    - Bükike "U" csövezése a kiegyenlítéshez (ajánlott szivacsot tenni rá, hogy a garnélák ne járjanak át bandázni), de ne felejtsd el a vizet átszívni benne, ha lehet ne legyen benne buborék se

Sajnos az átfertőzést ez sem oldja meg, de gondolom egyébként sem fertőtlenített eszközökkel és kézzel nyúlsz át egyikből a másikba...

6. Ádám_
    Épp nem fórumozik ...

Ádám_ Kertész szaki

Tag:
    Dec 5, 2015
    Kedvelik:
    77
    Hely:
    Bécs-Atzgersdorf
    Nos, végeztem pár tesztet.
    Két vödör egyikben 1 másikban 5 liter víz. Arra voltam kíváncsi hogy a 2 liter víz egy sima 12/16-os csővel mennyi idő alatt ér át.Az eredmények megnyugtatóak, egy percen belül kiegyenlítődött a víz mindhárom esetben.
    Ha tudom hogy egy egyszerű vízzel töltött cső csúcspontjával 4-5 cm-re a vízfelszíntől is ilyen hatékony, fel sem teszem a kérdést...
    Már csak valami esztétikus megjelenésű akrilcsövet kéne csinálnom sűrű ráccsal a végén.

7. szumo
    Épp nem fórumozik ...

szumo Kertész tanonc

Tag:
    Máj 23, 2011
    Kedvelik:
    11
    Hely:
    Szigetszentmiklós
    Szerintem ez az U alakú átemelős dolog kissé orosz rulett jellegű... fellevegősödik és már kész is a szobai árvíz...

8. Ádám_
    Épp nem fórumozik ...

Ádám_ Kertész szaki

Tag:
    Dec 5, 2015
    Kedvelik:
    77
    Hely:
    Bécs-Atzgersdorf
    Kipróbáltam úgy is, hogy hagytam a csőben levegőt.A víz olyan gyorsan áfolyt A-ból B-be hogy simán kinyomta a levegőt.Amúgy nekem az akváriumom mélysége 18 cm,a cső amit azóta kinézetem az E-s oldalon 10 cm hosszú.Nehezen tudom elképzelni hogy annyira belevegősödnék hogy gondom legyen belőle.De persze csak biztos tesztekkel fogok belevágni, és lehet gondolkozok valami "biztonsági vészmegoldáson ( 2db U cső ) " :ROFLMAO:

Tityesz kedveli.
  9. szumo
    Épp nem fórumozik ...

szumo Kertész tanonc

Tag:
    Máj 23, 2011
    Kedvelik:
    11
    Hely:
    Szigetszentmiklós
    A biztonsági cső nem rossz gondolat... Lehet én vagyok paranoiás de én félve hagynám magára az így összfüzött akváriumokat...

10. Luigi13
    Épp nem fórumozik ...

Luigi13 Legenda

Tag:
    Ápr 4, 2013
    Kedvelik:
    7,768
    Hely:
    Bp.XI. Torbágy u. 8.
    Sziasztok!

Nálunk hónapok óta megy egy ilyen rendszer minden gond nélkül. Két 40 literes akváriumot szűrünk egy Eheim 2073-assal. Mindkettőben van szívó és nyomó ág is, így nincsen gond az áramlással és csak a két szívó ág vízhozamának különbségét kell kiegyenlíteni. Biztonsági okokból erre a célra egy vastagabb cső van beiktatva, ami bő 10-12 cm-rel a vízszint alá ér és hálóval van lezárva a két vége. Enélkül a háló nélkül gondtalanul vándorolnának a két akvárium között. Mivel egy vízkörről van szó, azonos igényű garnélákat tartunk bennük. A fertőzéstől nem tartunk, megfelelő higiéniai alapszabályokat betartva ennek nincsen kockázata.

23282844864_06011fe09f_b. P1330219 by Lovas Attila, on Flickr

rutilans, Proxer, Bükike és 5 mások kedvelik ezt.
  11. Ádám_
    Épp nem fórumozik ...

Ádám_ Kertész szaki

Tag:
    Dec 5, 2015
    Kedvelik:
    77
    Hely:
    Bécs-Atzgersdorf
    Végre egy bátorító szó!
    Örülök hogy írtál Attila!

12. Luigi13
    Épp nem fórumozik ...

Luigi13 Legenda

Tag:
    Ápr 4, 2013
    Kedvelik:
    7,768
    Hely:
    Bp.XI. Torbágy u. 8.
    Annak idején én is sokat gondolkodtam rajta és logikusan végig gondolva nem tűnt lehetetlennek. Persze a legtöbben le akartak beszélni róla, hogy nem fog működni, meg mi lesz ha eltömődik a kiegyenlítő cső, akkor elárasztom a lakást. Viszont ilyen alapon egy másik szűrővel is történhet baleset és szintén uszoda a vége. Én azt mondom, hogy gondos tervezéssel és precíz kivitelezéssel nincs ezzel semmi probléma. Hajrá!

Ádám_ kedveli.
  13. Ádám_
    Épp nem fórumozik ...

Ádám_ Kertész szaki

Tag:
    Dec 5, 2015
    Kedvelik:
    77
    Hely:
    Bécs-Atzgersdorf
    Ha szabad megkérdeznem milyen módszerrel rögzítetted a védőhálót az üvegcsövön? Elvégre időről időre azt is takarítani kell.
    Köszi!

14. Luigi13
    Épp nem fórumozik ...

Luigi13 Legenda

Tag:
    Ápr 4, 2013
    Kedvelik:
    7,768
    Hely:
    Bp.XI. Torbágy u. 8.
    Elég egyszerűen, egy gumigyűrűvel.

Ádám_ kedveli.
  15. szumo
    Épp nem fórumozik ...

szumo Kertész tanonc

Tag:
    Máj 23, 2011
    Kedvelik:
    11
    Hely:
    Szigetszentmiklós
    Hát nem semmi megoldás... ezek szerint működik....

16. Proxer
    Épp nem fórumozik ...

Proxer Kertész szaki

Tag:
    Márc 12, 2018
    Kedvelik:
    88
    Hely:
    Budapest
    A mai napon kezdtem el gondolkodni egy hasonló megoldáson. Tudunk erről privátüzenetben bővebben beszélgetni?

17. Luigi13
    Épp nem fórumozik ...

Luigi13 Legenda

Tag:
    Ápr 4, 2013
    Kedvelik:
    7,768
    Hely:
    Bp.XI. Torbágy u. 8.
    Beszélgethetünk privát üzenetben is, de talán a legjobb az lenne, ha eljönnél hozzánk és élőben néznéd meg, a még mindig hibátlanul -egy szűrővel, egy lámpával- működő rendszert. Szívesen látunk!

Meskó kedveli.
  18. Proxer
    Épp nem fórumozik ...

Proxer Kertész szaki

Tag:
    Márc 12, 2018
    Kedvelik:
    88
    Hely:
    Budapest
    Amint a munka mellett lesz végre szabadidőm (július) élek is a lehetőséggel! Köszönöm szépen a szívélyes invitálást, amint ezt össze tudjuk hozni, a korábban máshol említett anubiasokat is viszem majd

Luigi13 kedveli.

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése