• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti zöldséges

kopikon156

VIP kertész
Muternak szeretnék egy kis tavacskát ajiba összedobni a sziklakert mellé.
Nem tenger lesz, csak egy 150 literes gyári meder.
750 l/h-s vízforgató (szökőkút) elég lesz rá, ha árnyékba van és nem lesz benne hal, csak növény?
 
A 150 literesek elég sekélyek... Amikor én kis tavacskaféle valami pocsolyát terveztem, akkor gondolkoztam mindenben, amibe vizet lehet rakni... Így képbe kerültek műanyag hordók, szüretelő kádak, nagy kukák is... :) Elég lol, de érdemes megnézni ezeket a lehetőségeket is! Ezzel kisebb a vízfelszín, viszont mélyebb, az alja biztos nem fagy végig, egyszerűbb tavirózsák könnyedén elvannak benne. Körbe meg rakhatsz bármit, nem kell vízinövénynek lennie. Egy ilyen tartály egy kis csobogóval, vízeséssel olyan lehet, mint egy erdei kis csodaforrás. :) (Ez a projekt megmaradt tervezgetés szintjén, helyette egy malomköves kis csobogó lett.)

Egyébként a 150 liter indulásnak elég, szivattyúból meg minél több, annál jobb. Kis vízesés, patak nagyon fel tudja dobni. Szökőkút helyett, pl.: a sziklakertből indulhatna egy kis patak...
 
A 150 literesek elég sekélyek... Amikor én kis tavacskaféle valami pocsolyát terveztem, akkor gondolkoztam mindenben, amibe vizet lehet rakni... Így képbe kerültek műanyag hordók, szüretelő kádak, nagy kukák is... :) Elég lol, de érdemes megnézni ezeket a lehetőségeket is! Ezzel kisebb a vízfelszín, viszont mélyebb, az alja biztos nem fagy végig, egyszerűbb tavirózsák könnyedén elvannak benne. Körbe meg rakhatsz bármit, nem kell vízinövénynek lennie. Egy ilyen tartály egy kis csobogóval, vízeséssel olyan lehet, mint egy erdei kis csodaforrás. :) (Ez a projekt megmaradt tervezgetés szintjén, helyette egy malomköves kis csobogó lett.)

Egyébként a 150 liter indulásnak elég, szivattyúból meg minél több, annál jobb. Kis vízesés, patak nagyon fel tudja dobni. Szökőkút helyett, pl.: a sziklakertből indulhatna egy kis patak...

Másra nincs időm:( Ezt leásom a szökőkutat belövöm és kb. irány vissza Pestre. Majd muter ha ráér ,akkor elszórakozik a sziklakertes csodaforrás projekten. (úgyis a sziklakert mellé ásom le):)
 
Összedobtam az ajándék tavacskát:)
Tanácsokat köszönöm @ozzy -nak
Növényeket Tiszakürtön szereztem be, jó minőségű és mennyiségű amit kaptam(y), ha valakit érdekel emailcímet dobjon;)

Bekerült növények listája:
Bokros süllőhínár
Tarka levelű vízi harmatkása
Csíkos levelű nád
Amerikai gyíkfark
Süllőhínár
Vízi lófark
Vízijácint

Állatok csak tavasszal lesznek telepítve, bár pár breki már úszott egy kört benne.:D
2013-09-02

2013-09-02
2013-09-02

2013-09-02
 
Üdv! Szerintem jó lesz ez (y) A brekuszok remélem tényleg csak pár kört úsztak, mert ha jól látom :pompous: varangyosak az ebatták, jobban ragaszkodnak a szárazföldhöz. A lényeg hogy ki tudjanak mászni, ha bejefezték a testedzést :D A vízijátszint nem télálló, ki kell teleltetni valahol, a többi növény amennyire én tudom igen, de kérnék szakértőket megerősítés képp :whistle:
 
A brekuszok remélem tényleg csak pár kört úsztak, mert ha jól látom varangyosak az ebatták, jobban ragaszkodnak a szárazföldhöz
Igen varangyos:), ők a sziklakertbe bujkálnak inkább, csak meg lettek kicsit zargatva és beugrott néha:D


kérnék szakértőket megerősítés képp
Többi fagytűrő. Fain tavacskából vannak (y) termesztőtől.
 
Help!
Húsvétkor voltam otthon tavat restartolni.
Kapott full esővizet indításra, mint tavaly. Be van zavarosodva a az egész. Help
A nap még ha sütne se sütné, de nem is süt..........
 
Kedves akvakerteszek!

Nem talaltam a kérdéseimhez jobban illö topikot, újat meg nem akartam inditani, ezért itt kerek segitseget. :)

Téma: magaságyásos eper probléma

1.) Mik ezek a fehér lények az epen/szedren, mit csinálnak velük a hangyák, és hogyan távolithatóak vegyszer nélkul?
IMG_20210723_170023.jpg

IMG_20210723_170002.jpg


2.) Miért nem hoz termést, csak sarjakat az eper (ananász-hibrid eper)?
IMG_20210723_165955.jpg
A hozza tartozo fecnin az áll hogy nem szabad szaporitani.. akaratom ellenére tucatnyi kis növenyke csüng le róla, termés/virág meg semennyi. :D
 
Morzsolj és áztass bele egy szivarkát egy liter vízbe és miután pár napig ázott, a nikotinos lével permetezd le a tetveket. A nikotin a rovaroknak halálos idegméreg. Gyorsan felszívódik és nem marad a növényben sokáig.
En ezt nem szoktam javasolni, mert esely van ra, hogy a dohany tartalmazza a dohany mozaikvirust, amivel a tetvek korbefertozhetik az egesz kertet es rengeteg fele novenyt meg tud fertozni.
 
Back
Oldal tetejére