• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti tó Kerti tó!

A talaj szinthez képest 1.5m de ha a zsalu blokk-hoz nézem akkor 1.7 mely! Az udvarhoz képest majd 2m! Tavi rózsát szeretnek bele de azt úgy tudom ki kell venni telere!
Tudom en is az alapszabalyokat, hogy atteteleshez min. 100-120 cm szükseges, de nalam igy is attelelt a tavirozsa es kettö aranyhal is! Melyseg nalam 60 cm!
Raadasul a ket halacska csak kb. 5 cm-es volt tavaly novemberben....Igaz, hogy itt Nemetorszagban ahol elek, nincsenek szerencsere igazan kemeny telek, de 2cm-es jegtakaro azert akadt a tavacskan. Remelem, hogy iden is rendben lesz minden..
Sok sikert, kivancsian varom, hogyan alakul a projekt!
 
A talaj szinthez képest 1.5m de ha a zsalu blokk-hoz nézem akkor 1.7 mely! Az udvarhoz képest majd 2m! Tavi rózsát szeretnek bele de azt úgy tudom ki kell venni telere!
Tavirozsakat es melyen gyokerezoket nem kell kivenni telire. Nyugodtan bent hagyhatod meg minusz 25-ben is. Ebben a melysegben nem tud benne kart tenni a fagy.
 
Sziasztok! A tavam téli álomban van! Föld fagyos szünetel a munka! Egy rágcsálót hozott az újév(patkany)!Beásta magát kicsit a fólia alá és meg is rágta!De még nem vészes! Likvidálása folyamatban! Ha elkaptak teszek fel képet!
 
Ha patkány költözött a tó szélében, nem lesz könnyű kiirtani, mert amire te most észre vetted, addig több járatott csinált magának. A vakondnak is ez a szisztémája.
De amúgy nem csodálkozom hogy megkezdte a fóliádat. Nem láttam semmilyen infót, hogy milyen geot használsz(gr/m2), meg a tófóliáról sem, hogy milyen vastag, de valójában ennél nem az számit, hanem, a geotextília, és nálad a fólia is túl redőnyös. Minél feszesebb kellene hogy legyen, hogy a kártevők, minél nehezebben tudják"megkóstolni". A másik észrevétel, a geotextília. A képből ítélve,a fényessége miatt,az egy 130-150gr geo. (minél vastagabb, annál mattabb.) Ez nem túl strapabíró. Ha tudjuk hogy kártévők vannak a kertben, vakond, patkány, mezei egér, stb., érdemes nagyobb biztonságra gondolni. Pl. mikor 5 ével ezelőtt építetem a kerti tavat, akkoriban még lehetet kapni 420gr geotextíliát (még szabó ollóval is nehéz elvágni), és a fólia meg 0,8-as, eddig lekopogom, problémamentes. Az ilyen geotextíliának az a lényege hogy semmilyen kártevőnek a fogai, vagy karmai ne,tudja megkezdeni, és ez vonatkozik ara is ahogy, a fú szál vékony gyökerei sem tudjanak áthatolni. Égy másik pl. Ausztriában, a kertészek, ilyen típusú geo-t használnak a gyepszőnyeg alatt.
A kártevők ellen, a sorrend a következő: homok ágyi (de inkább sóder), drót háló (nem csirke háló) geotextília (minél vastagabb) és tófólia.
Sok sikert a vadászatra.
 
Nem tudom milyen a textiliam de nehéz volt vágni meg tapetavagoval is! De kártevőnek nincs helye egyetlen portán sem! Szombaton majdnem megcsiptem! Bíztam benne hogy nem jön vissza de visszajött! Addig nem nyugszok úgy se míg el nem pusztul! Az időjárás sem igazán kedvez de küzdök!
 
Sziasztok! Ragcsalot megjelenése után egy héttel mar sikerült likvidálni! Amint az idő engedi elkezdtem a szűrést összerakni! De ettől függetlenül betelepitem azt az egy halat amit mar vagy hét éve orizgetek egy 200l-es hordóban! Mindenkinek jó pocsolast addig is! Majd jelentkezem!
 
Sziasztok, műanyag medrű kisebb kerti tavat akarok építeni, normális szűréssel.
(160-170cm x 120-130 cm a tómeder rendelkezésére álló hely.)

Hol érdemes Budapest közelében nekiállni megvenni a cuccokat hozzá?
 
Back
Oldal tetejére