• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti tó csobogóval valaki?

Valamelyik természetes csatornán van egy ilyen sorozat, sok-sok kertbe csináltak már kisebb-nagyobb tavat, vízesés. Volt pisztrángos, koi pontyos. Bár nekem a fenntarthatóságukkal kapcsolatban vannak kétségeim, de ez (sem) nem az én gondom :)
 
Mivel lassan itt a nyár, egy kis bemutatás egy kerti tóról.

A kerti tó 2012-ben épült.

Helyszín: Budaörs

Méret: (nem pontos) kb.5m hossz , kb. 3m széles, lépcsőzetes, a mélysége, változó 1 - 1,20m, kb. 6,5 m3.

Szűrő: 20l Pondtec beépített UV lámpával, amit 2 szivattyú küldi bele a vizet, egy Pondtec 4500l/óra és egy Elimax 2500l/óra. Töltet- bióball, szivacs és zeolit, lávakővel keverve.

Az első években, elég sok probléma volt vele, az alga miatt. Napot csak a reggeli és délutáni órákban kap. A szűrő nem igazán teljesített. Télen szépen kitisztult, de ahogy kezdet felmelegedni, zöldé vált a víz. Tavaly le lett ürítve, lesikálva a fólia, és bekerült 15cm vastagon, folyami kavics. Azóta mondhatom hogy tiszta a víz, az előző évekhez képes.

A fenti videó, tavaly nyáron készült.

És akkor egy pár képek.
000588.jpg
000919.jpg

000973.jpg001033.jpg

001050.jpg

001235.jpg
001237.jpg

001249.jpg DSCF1250.JPG
DSCF1251.JPG
 
Utoljára módosított:
Idén is lesz víz alatti felvétel.
Amit még hozzá fűznék, az hogy, a Cabomba , áttelelt, mert ahogy észre vettem, kb. 30cm , és tornyosul a víz felszíne felé. És ez 2 héttel ezelőtt volt.
 
Idén is lesz víz alatti felvétel.
Amit még hozzá fűznék, az hogy, a Cabomba , áttelelt, mert ahogy észre vettem, kb. 30cm , és tornyosul a víz felszíne felé. És ez 2 héttel ezelőtt volt.
(y) Pedig most elég kemény tél volt. Valisneria-t nem próbáltál még?
 
Sziasztok!

@Micro milyen szemcseméretű kavicsot szórtál a tó aljára?

Köszönettel!

AmegA

Üdv.
Változó volt, nem volt külön kívánság. Rendelve lett 1m3 folyami kavics, de nem volt benne 3 cm (kb.) nagyobb kavics. De lehet apróbbat is rendelni . Viszont ara figyelmeztetlek, hogy mosott folyami kavics legyen, ha nem akarsz egy egész napot kavicsot mosni. Én megjártam vele, mert nem mosottat kértem, és nagyon sáros volt. A többit eltudod képzelni.:banghead:
 
Üdv.
Változó volt, nem volt külön kívánság. Rendelve lett 1m3 folyami kavics, de nem volt benne 3 cm (kb.) nagyobb kavics. De lehet apróbbat is rendelni . Viszont ara figyelmeztetlek, hogy mosott folyami kavics legyen, ha nem akarsz egy egész napot kavicsot mosni. Én megjártam vele, mert nem mosottat kértem, és nagyon sáros volt. A többit eltudod képzelni.:banghead:

Köszönjük!
El tudom képzelni, bár már régen volt :D!
Van pont egy köbméter mosott kavicsom (A. Kavicsos).

AmegA
 
Köszönjük!
El tudom képzelni, bár már régen volt :D!
Van pont egy köbméter mosott kavicsom (A. Kavicsos).

AmegA
Régen volt de a emlékek megmaradtak, és ahogy már a fentiekben írtam , volt is bajom vele. Inkább egy mocsárra hasonlított, mint hogy egy kerti tóhoz. A halakat akkor láttam ha feljöttek a felszínre.:D
 
Ahogyan májusban már említettem, hogy idén is lesz víz alatti felvétel, így készítettem is. Akinek van türelme, több mint 5 perces videónak, az meg is nézheti. Ez a nyár, mivel elég melegnek mutatkozik,így a tó is elég ramatyul néz ki, elég zavaros , a tavaihoz képes. A szűrő hetente van takarítva, de csak a szivacs. Talaj porszívózás, csak tavasszal volt. Lehet hogy ráférne.

video és egy pár kép:

DSCF5732.JPG

DSCF5733.JPG

DSCF5725.JPG

DSCF5700.JPG
 
Back
Oldal tetejére