• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti tó csobogóval valaki?

Nem tudom, komolyan gondoltad-e, de azért én nyomtam egy keresést (mindig érdekel, ha valamit nem találni..) :)

Encarsia formosa, Eretmocerus eremicus. Az Encarsia formosa fürkészdarázs alkalmazása volt a hazai biológiai növényvédelem elindításának egyik legelső példája. Az Encarsia és az Eretmocerus fürkészdarazsak az üvegházi molytetvek (liszteskék) legfontosabb természetes ellenségei. Alkalmazásuk azért került előtérbe, mert a molytetvek olyan kártevők, amelyek legelsők a rezisztencia kialakításában. Tehát a kémiai rovarölő szerek viszonylag gyorsan hatástalanná válnak velük szemben, nincs más megoldás, mint a biológiai védelem. Az Encarsia inkább a szezon eleji hűvösebb időben működik jól, a forró nyári időszakban az Eretmocerusalkalmazása célszerű. Az Encarsia és Eretmocerus fürkészdarazsak kis kartonlapokra ragasztott bábok formájában kerülnek forgalomba, e lapocskákat kell a molytetvekkel fertőzött területre kihelyezni a károsító megjelenésekor. Egy négyzetméterre 2-9 Encarsiát számítsunk. Hazánkban a Biobest Encarsia, En-Strip és az Ercal készítmények kaphatók.

https://www.biokontroll.hu/biologiai-noevenyvedelem-magyarorszagon/
Szóval feltételezed rólam, hogy pont a "encarsia" és "formosa" kulcsszavakkal nem próbáltam keresni és nem bukkantam rá ezekre az alternatívákra? Hát köszi :LOL::p;):ROFLMAO:
Egyébként biokontrolék nem válaszolnak az emailre és nem lehet elérni őket, vagy leszarják az átlagembert.
 
Szóval feltételezed rólam, hogy pont a "encarsia" és "formosa" kulcsszavakkal nem próbáltam keresni és nem bukkantam rá ezekre az alternatívákra? Hát köszi
Touché! :dead:
Na de képes voltál visszakeresni és szó szerint idézni? :facepalm:
Annyit azért fogadj el magyarázkodásnak :) hogy én jeleztem, hogy nagyon régóta hajtok egy olyan tálat, ahogy most azt is, hogy nem tudtam, hogy ti egyáltalán komolyan kerestetek-e ellenszert, vagy éppen csak gyorsan segítőkészen reagáltál egy hozzászólásra..
Egyébként volt egy PDF találatom is, talán egy telefonos próbát megér akkor ez a Szentes-Bio kft. is. Már persze ha nem veszed lebecsülésnek a tippet :p:D
 
Na de képes voltál visszakeresni és szó szerint idézni?
Ezért a válaszért? Simán! :D

Annyit azért fogadj el magyarázkodásnak hogy én jeleztem, hogy nagyon régóta hajtok egy olyan tálat, ahogy most azt is, hogy nem tudtam, hogy ti egyáltalán komolyan kerestetek-e ellenszert, vagy éppen csak gyorsan segítőkészen reagáltál egy hozzászólásra..
Jaj, ugyan már, nem kell mentegetőzni, csak poénnak szántuk és kinéztük belőled, hogy tudod használni a google-t :D ;)

Már persze ha nem veszed lebecsülésnek a tippet
Nem vesszük, köszi a tippet! Évekig volt egy közösségi kertünk és minden évben küzdöttünk ezekkel a dögökkel és valami bio megoldást szerettünk volna. Mivel egyik hazai "forgalmazó" sem volt segítőkész, maradt a vegyszer sajnos, különben a növények tönkrementek volna. :(
 
@meleagris , tudomásom szerint, neked van most aktív kerti tavad. Nos a kérdésem az lenne hogy ott(a messzi, messzi galaxisban) :Dti felétek is megjelent valami bolha/tetű féle, a tavirózsa levelein. Mert itt nálam, igen, és még a limnobium laevigatumon is. Vagy esetleg nálam valami más lehet a baj?
View attachment 61063 View attachment 61064
Szia!

A frászt hoztad rám...
Szerencsére nem jelent meg semmi a leveleken (még).
Lehet köze van ennek a meleg, szàraz időjárásnak hozzá?
 
De ha már így tavazunk...
Ma láttam újabb piciket is, 8-at számoltam most, már színesednek, nagyon szépek!
Ha túlélik a telet, akkor jövőre el kell adnom/ajándékoznom, mert sokan lesznek a kis tóban...
 
Na, hogy rossz hír is legyen...
Most dobtam ki a kerti tóból egy aranyhalat, amit már 5 hónapja vettünk bele. Jobb létre szenderült.
Semmi külsérelmi nyom, semmi pikkelyborzolódás, élénk, szép szín, egészséges mennyiségű nyálka....
Szája tátva volt, már csak vonaglott párat.
Van vmi ötletetek, mi lehet ilyennek az oka?
Időjárás...kicsit lehűlt most, 16-17 fok van, eddig azért melegebb volt, de nem hiszem, hogy ez ok lenne.
Eddig is táplálkozott, aktív volt...szóval úgy tűnt minden okés, erre...
 
Back
Oldal tetejére