• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti tó csobogóval valaki?

Majd elfelejtettem, hogy a héten, elutazásom előtt, sikerült kitakarítanom a kerti tavat és beizzítani.
DSCF8027.JPG DSCF8028.JPG DSCF8039.JPG DSCF8040.JPG DSCF8041.JPG DSCF8043.JPG DSCF8044.JPG
A növényes kosarakban, megtaláltam a 2 márvány rákot is.
DSCF8048.JPG
Ismét átteleltek, akár csak a cabomba meg a sagittaria. A vallisneria ismét tönkre ment. Úgy tűnik hogy nem bírja a telet.
 
Majd elfelejtettem, hogy a héten, elutazásom előtt, sikerült kitakarítanom a kerti tavat és beizzítani.
View attachment 53922 View attachment 53923 View attachment 53924 View attachment 53925 View attachment 53926 View attachment 53927 View attachment 53928
A növényes kosarakban, megtaláltam a 2 márvány rákot is.
View attachment 53929
Ismét átteleltek, akár csak a cabomba meg a sagittaria. A vallisneria ismét tönkre ment. Úgy tűnik hogy nem bírja a telet.

@Luigi13 megmarat fölösleges növények, bekerültek a tóba. Meglátom hogy mély fogja bírni a kiképzést.:)
Majd még jön a szépítés.
 
Ma vettem a fáradságot és meglátogattam a kerti tavat. Kipucoltam a szűrőt, mert indítás óta nem volt tisztítva, és rá fért. Mértem hőmérsékletet és PH-t. A hőmérséklet 20.8 fok, a PH 7.9. Más méréssel nem foglalkoztam. Beköltözött 2 béka, és egyet sikerült ma kifognom.
DSCF8260.JPG DSCF8261.JPG DSCF8265.JPG DSCF8266.JPG DSCF8267.JPG DSCF8269.JPG DSCF8271.JPG DSCF8270.JPG

A riccia, tényleg kipusztíthatatlan. A képen látható hogy nem submers formában van, hanem emerts. A tavai évet is így töltötte végig, és át is telelt.

DSCF8262.JPG DSCF8263.JPG
 
ha nem is tó de az enyém :)
42609742005_b91ba0979e_c.jpgP1430984 by Zsolt, on Flickr
Nő szépen a kis japán juhar is meg az indiai mandulafák is.

Blyxa bírja ám a CO2 és tápozás nélküli mostoha körülményeket is:
42797575654_0449d9a237_c.jpgP1430987 by Zsolt, on Flickr

Számomra a legérdekesebb hogy a Nymphoides hydrophylla Taiwan milyen leveleket hoz kint:
42797576504_2513a20032_c.jpgP1430986 by Zsolt, on Flickr
 
@meleagris , tudomásom szerint, neked van most aktív kerti tavad. Nos a kérdésem az lenne hogy ott(a messzi, messzi galaxisban) :Dti felétek is megjelent valami bolha/tetű féle, a tavirózsa levelein. Mert itt nálam, igen, és még a limnobium laevigatumon is. Vagy esetleg nálam valami más lehet a baj?
20180812_135255.jpg 20180812_135646.jpg
 
megjelent valami bolha/tetű féle, a tavirózsa levelein
A képen nem látszik rendesen, de hasonlít az üvegházi molytetűre. Lehet, hogy nagyon rossz a tipp :)
Ha az, akkor szerezz ILYET ellene (és ha sikerül, áruld el honnan vetted, mert nekünk Magyarországon nem sikerült beszerezni) :D
 
Ha az, akkor szerezz ILYET ellene (és ha sikerül, áruld el honnan vetted, mert nekünk Magyarországon nem sikerült beszerezni)
Nem tudom, komolyan gondoltad-e, de azért én nyomtam egy keresést (mindig érdekel, ha valamit nem találni..) :)

Encarsia formosa, Eretmocerus eremicus. Az Encarsia formosa fürkészdarázs alkalmazása volt a hazai biológiai növényvédelem elindításának egyik legelső példája. Az Encarsia és az Eretmocerus fürkészdarazsak az üvegházi molytetvek (liszteskék) legfontosabb természetes ellenségei. Alkalmazásuk azért került előtérbe, mert a molytetvek olyan kártevők, amelyek legelsők a rezisztencia kialakításában. Tehát a kémiai rovarölő szerek viszonylag gyorsan hatástalanná válnak velük szemben, nincs más megoldás, mint a biológiai védelem. Az Encarsia inkább a szezon eleji hűvösebb időben működik jól, a forró nyári időszakban az Eretmocerusalkalmazása célszerű. Az Encarsia és Eretmocerus fürkészdarazsak kis kartonlapokra ragasztott bábok formájában kerülnek forgalomba, e lapocskákat kell a molytetvekkel fertőzött területre kihelyezni a károsító megjelenésekor. Egy négyzetméterre 2-9 Encarsiát számítsunk. Hazánkban a Biobest Encarsia, En-Strip és az Ercal készítmények kaphatók.

https://www.biokontroll.hu/biologiai-noevenyvedelem-magyarorszagon/
 
Back
Oldal tetejére