• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti Akvárium: 200 literes El Natural (NPT)

elektrorudi

VIP kertész
Nem éreztem úgy, hogy valaki is igazán követné ezt a naplót, emiatt nem igazán frissítettem.

Jelenleg bontás tervezése folyik, mivel elkezdett megfagyni a víz teteje.

View attachment 68714

Kicsit sajnálom a vallisneria közé benőtt tenellus-t kidobni, de így alakult. Víz kristálytiszta, de alga beindult az utóbbi időben.

View attachment 68713
Nagyon bátor vagy, hogy a mínuszokban kint hagytad. Csodálom, hogy még nem fagyott szét.

Z1234

VIP kertész
Nagyon bátor vagy, hogy a mínuszokban kint hagytad. Csodálom, hogy még nem fagyott szét.
Egyébként kíváncsiságképpen feltörtem a jeget kb 2 hete, és pár növényt bevittem az benti "nagy" akváriumba. Egyértelműen életben vannak, új hajtások látszanak 2 hét után. Valószínűleg hibernálódtak a növények a kinti akváriumban és nem is fotoszintetizálnak, viszont még nem pusztultak ki.

Üveg meglepően jól bírja a jegesedést, gondolom a szilikon valamennyire engedi :).

Z1234

VIP kertész
Nem mondod, hogy -10°C-ban nincs teljesen befagyva...? Hol élsz te? Afrikában? :cool:
Jelenleg alig van rajta jég. Pár hete, amikor tényleg hideg volt, akkor beletöltöttem egy kis meleg vizet, hogy az üveg ne fagyjon szét. Így csak kb 5-8 cm jég volt rajta a leghidegebb időben is. Üveg meglepően jól bírja, gondolom a "sziló" hagy valamennyi mozgást.

Inkább a nagyobb gond az, hogy nagy hidegben alulról is elkezd befagyni, és ezt gondolom a növények még kevésbé szerették. (Amúgy pl vallisneria meglepően jól bírja a relatíve hideget.)

Lusta voltam szétszedni, és így tavasszal talán egyszerűbb lesz újraindítani (nem kell a talajt ki-be rakosgatni).

Z1234

VIP kertész
Jobban megnézve az akváriumot így tél végén, mintha a Ludwigia Repens-ben még lenne élet és lehet, hogy átvészeli a telet. Ha ilyen szép marad az idő tavasszal, hamarosan kiderül.

Az akváriumon nem volt több mint 5-10 cm vastag jég télen.

elektrorudi

VIP kertész
Jobban megnézve az akváriumot így tél végén, mintha a Ludwigia Repens-ben még lenne élet és lehet, hogy átvészeli a telet. Ha ilyen szép marad az idő tavasszal, hamarosan kiderül.

Az akváriumon nem volt több mint 5-10 cm vastag jég télen.
Még mindig nem értem, hogy nem nyomta szét a jég...? 🆒

Gurilon

Kertész szaki
Az elmúlt évek időjárás tapasztalatai alapján nekem muskátlis történetem van.
A lényeg, hogy vannak ,,ilyen örökölt'' muskátlik, amiket az erkélyen tartunk nyáron, lépcsőházban teleltetünk.
Tőröl szaporítjuk tavasszal így túl sok lett.
Kísérletként pár kaspóval eltettem a padlásra, de nem élték túl, egyet meg az erkélyen hagytam egész télen.
Simán bírták a napi hőingadozást, de amikor egyszer beállt egy tartósabb február végi -10oC- folyamatos heti hőmérséklet, a végén pont elfagytak.

Azaz a tél végi fagyokkal kell vigyázni!

Oldal tetejére