• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kertem

Szia!
Nincs valami helyed, ahol tárolhatod a riccardiát, amíg megküzdesz a rhizoval? A vegyszerezést (carbo - H2o2) nem bírja. A rhizo ellen anélkül szerintem nem nagyon lehet nyerni. Nálam manuális eltávolítás után a maradék kapott egy kis H2O2-s kezelést, utána már falták a garnélák, egy hét alatt ki is pucolta 13 tigris.
Ahogy nézem, amíg egy sarokban volt a ki és befolyó, nem ütötte fel a fejét ez a dög. Érdemes lenne megpróbálni áttenni az üvegeket is úgy, hátha javul az áramlás.
Köszi a tippeket :)
Sajnos nem nagyon tudom hová tenni a riccardiát addig... :/
Most kipucoltam rendesen amit tudtam belőle és átraktam a kifolyót a másik oldalra, így ahogy nézem, mindenhol kicsit jobb és egyenletesebb lett az áramlás.
IMG_20181230_121809.jpg
Egyelőre nem teszek agresszívabb lépéseket, majd csak ha nem csillapodik a dög :)
 
Köszi a tippeket :)
Sajnos nem nagyon tudom hová tenni a riccardiát addig... :/
Most kipucoltam rendesen amit tudtam belőle és átraktam a kifolyót a másik oldalra, így ahogy nézem, mindenhol kicsit jobb és egyenletesebb lett az áramlás.
View attachment 70045
Egyelőre nem teszek agresszívabb lépéseket, majd csak ha nem csillapodik a dög :)
Sajnos nem sok változás történt, úgyhogy megpróbálkozom egy blackouttal :/
 
Már rég adtam életjelet a kertemről, úgyhogy ideje tollat ragadni :)
Január elején elég sokat küzdöttem a rhizoval. Csináltam egy blackoutot, ami a rhizonak meg sem kottyant, a HC-nak sajnos annál inkább :( eléggé megviselte szegényt...
Ezt követően az új stratégia az lett, hogy 2 naponta vizcsere, ami közben szívtam le a rhizot ahol értem, majd kb másfél hét után fokozatosan ritkítva a cseréket úgy tűnik legyőztem ✊
A HC azóta kicsit magához tért de még messze nincs rendben, azt gondoltam, egy friss doboznyi állománnyal javítok majd rajta.
A többi növény jól elvan, szépen növekednek :)
Pár napja viszont az állatállomány sajnos bővült az üvegen mászkáló fehér kis férgekkel 😕 Első ránézésre planarianak tűnik, de az előző akváriumban is voltak ugyanilyenek és ott extra adag No Planariával és fenbendazollal sem sikerül kiírtani a mocskokat (onnan egyébként tuti nem hoztam át semmit, valszeg a második csapat amanoval jöttek), úgyhogy szerintem nem azok, a "fejük" is más.
Az a tervem, hogy beszerzek pár halacskát akik majd jól megeszik őket. Egyébként is terveztem lassan, hogy jön egy csapat. Csak még nem sikerült eldönteni milyenek legyenek. Apróbb termetű csapathalban gondolkodok (akik ha lehet szeressék enni a kis férgeket).
Nektek javaslat van erre esetleg? :)

És végül a jelenlegi állapot 3 hónappal az indítást követően:

72904
 
Back
Oldal tetejére