• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kertem

Arra van esetleg valakinek tippje, hogy miért penészedhet az anubias "szára"? :( A levelével és a gyökerével nem látok gondot. És nem is mindegyik csinálja ezt.
IMG_20181125_202344.jpg
 
Szia!
Pont erre jártam és ötletem van, bár lehet hogy nagyon nagy butaság, de nem ragadhatott oda valami kaja?(n):unsure:
 
Szia!
Pont erre jártam és ötletem van, bár lehet hogy nagyon nagy butaság, de nem ragadhatott oda valami kaja?(n):unsure:
Nincsen benne még hal, bejáratós, úgyhogy nem hiszem. Ültetés előtt meg le lett öblítve alaposan. De azért köszi a tippet! :)

Jahh, persze az akid nagyon bejön! (y)
Kik lesznek a lakók? :nailbiting:
Köszi! Hát majd néhány algazabáló lény lesz, de csak később ha már beállt.
 
Helyzetjelentés a 10. nap után:
Indítás óta szépen fokozatosan az ammóniaszint lement mostmár 0.05 körülre.:p A nitrit még elég magas (0.6), úgyhogy 1-2 naponta megy még a vízcsere.
Mostmár a ph is kezd szépen beállni (az elején elég alacsony volt látszólag ok nélkül). Gh olyan 5-6 körül szokott lenni.
A növények szépen fejlődésnek indultak, a Cuba még jobban is mint vártam :) Viszont 1-2 Anubiast szerintem el fogok veszíteni (pl azt is amiről fenntebb írtam) :( Lehet hogy megfáztak, mert pl egy egész doboz Cuba is még ültetés előtt a dobozban meghalt...
A Red Moor fák már (egy kivételével) szépen lennt maradnak, úgyhogy a kövek nagy része kikerült.
Egy kevés barna és fonál alga megjelent, de még kezelhető mennyiség.

IMG_20181129_072544.jpg
 
Tetszik, sok sikert hozzá!
Szűrés kétséges számomra: Green Aqua ajánlás: max. 30 l.
Árban ez is annyi, de még éppen elviszi ezt az akváriumot.
https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-2213-classic-kulso-szuro-toltettel-duplacsappal.html
Ha megengedheted anyagilag a picit több költséget szerintem ez egy nagyon tuti típus:
https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-experience-250-kulso-szuro-toltettel.html
Plusz 1 szavazat a Eheim Classic 2213 ra havernak is 60 ast szűr növényes be 10 nap után sincs az üvegen alga, és al, garnéla is van benne neki rendesen.
Amúgy szép munka nagyon tetszik az aki.;)
 
Azért nem minden szép és jó :( Én hajalgának nézem, és úgy tűnik elég jól érzi magát... Eleinte is volt egy kevés, de most eléggé burjánzik, főleg hogy most volt 5 napja felügyelet nélkül...
IMG_20181229_133406.jpg IMG_20181229_133349.jpg

Viszont végre sikerült szereznem Riccardiát, úgyhogy egy alapos takarítás után találok is neki helyet :p
IMG_20181229_134133.jpg
 
Utoljára módosított:
Azért nem minden szép és jó :( Én hajalgának nézem, és úgy tűnik elég jól érzi magát... Eleinte is volt egy kevés, de most eléggé burjánzik, főleg hogy most volt 5 napja felügyelet nélkül...
View attachment 69971 View attachment 69972

Viszont végre sikerült szereznem Riccardiát, úgyhogy egy alapos takarítás után találok is neki helyet :p
View attachment 69973

Szia!
Nincs valami helyed, ahol tárolhatod a riccardiát, amíg megküzdesz a rhizoval? A vegyszerezést (carbo - H2o2) nem bírja. A rhizo ellen anélkül szerintem nem nagyon lehet nyerni. Nálam manuális eltávolítás után a maradék kapott egy kis H2O2-s kezelést, utána már falták a garnélák, egy hét alatt ki is pucolta 13 tigris.
Ahogy nézem, amíg egy sarokban volt a ki és befolyó, nem ütötte fel a fejét ez a dög. Érdemes lenne megpróbálni áttenni az üvegeket is úgy, hátha javul az áramlás.
 
Back
Oldal tetejére