• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kertem

bdavid

Kertész szaki
Sziasztok!

Egy nem túl sikeres, amatőr nano próbálkozás után úgy döntöttem nekiugrok egy komolyabb 60-as setupnak.
Egyelőre a hardscape van meg. Mit gondoltok?

üveg: 60x30x35 opti
talaj: JBL AquaBasis Plus + Ada Amazonia
dekor: Red Moor + bazalt
világítás: DIY LED + Raspberry Pi
szürés: Eheim 2032 (remélem elég lesz)
co2: nagynyomású

IMG_20181110_094206.jpg

IMG_20181109_221336.jpg

kmisi

Főkertész
Utoljára módosított:

bdavid

Kertész szaki
Tetszik, sok sikert hozzá!
Szűrés kétséges számomra: Green Aqua ajánlás: max. 30 l.
Árban ez is annyi, de még éppen elviszi ezt az akváriumot.
https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-2213-classic-kulso-szuro-toltettel-duplacsappal.html
Ha megengedheted anyagilag a picit több költséget szerintem ez egy nagyon tuti típus:
https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-experience-250-kulso-szuro-toltettel.html
Igen tudom, de ez volt itthon, úgyhogy ha nagyon küzdős akkor majd cserélem.
Viszont amiatt próbálkozom vele mert a képek közötti táblázatban a GA-s ajánlás max 60 liter a 2032-höz.

kmisi

Főkertész
Igen tudom, de ez volt itthon, úgyhogy ha nagyon küzdős akkor majd cserélem.
Viszont amiatt próbálkozom vele mert a képek közötti táblázatban a GA-s ajánlás max 60 liter a 2032-höz.
Megértelek, többen vagyunk ezzel így. Azzal főzünk ami van :)

képek közötti táblázatban a GA-s ajánlás
Én csak a szűrő leírását néztem, ott a GA ajánlás max. 30 l
Na ez így izgalmas, melyik fedi a valós értéket?

kmisi

Főkertész
Az Eheim Experience 250 azért írtam, mert egy nagyon jó konstrukció, tartalmaz az induláshoz megfelelő szűrőanyagot.
És ami nem elhanyagolandó, nagy akváriumot is kiszolgál.
Ez azért fontos, mert mindenkit elkap a hév, és idővel méretváltás lesz :)
A növényes akvarisztika kórtünete :ROFLMAO:

bdavid

Kertész szaki
Hát az egy jó kérdés, hogy melyik a valós, ezt nem tudom, de remélem a 60 :D
Köszi a tippet, egyébként tényleg jónak tűnik, ha váltani kell akkor megfontolom ;)

bdavid

Kertész szaki
Nem akarok bele okoskodni de úgy tudom a GA ajánlás a szűrőknél erős növényesítéshez vannak. Ha hülyeséget írtam akkor bocsi View attachment 67024
Igen igen, igazad van! De pont ezért vagyok kétségek közt mert lentebb a részletes leírásban (és a képek között is) ez van:

2018-11-10 13_14_46-Eheim 2032 Ecco Pro 130 külső szűrő - töltettel 24 990,00 Ft Green Aqua.png

Az a tippem, hogy 30 az ajánlott de 60-ig el lehet menni max.

Zotya

VIP kertész
Igen igen, igazad van! De pont ezért vagyok kétségek közt mert lentebb a részletes leírásban (és a képek között is) ez van:

View attachment 67025

Reméljük elég lesz. Én 54l szűrök 2213-al. Megvagyok vele elégedve tökéletesen. Lávakő zúzalék, vékony szivacs, biorio, perlon. Tiszta víz

kmisi

Főkertész

View attachment 67025

Valószínű jól gondolkodsz, mert @viktorlantos nyomott egy "tetszik"-et az általad írtakra.
És ha Ő azt mondja, akkor az úgy is van :) na sikerült nyalni egyet :D

Én is beszállok a "vitába", de nem nyalok be senkinek :D
Több ilyen eset is volt már, hogy a szűrőknél a webshopban ellentmondás volt az ajánlásoknál, ez általában szimpla szerkesztői tévesztés.
Az általános GA ajánlás High Techre az akvárium űrtartalmához viszonyított minimum 5% szűrőanyag. Vagyis esetünkben a 3 liter. Az Ecco pro 130 viszont csak 1,5 liter kapacitású, ergo a 30 liter a valószínűsíthető GA max ajánlás.
Mindez nem azt jelenti, hogy esélytelen a történet, de @kmisi első észrevételét én is támogatom. Ha kevés a növény, kevés a hal, van egyéb számottevő szűrőközeg a talajban stb. akkor még akár belső szűrővel is elketyeghet, de ha teheted, menj az 5% fölé, sőt gondolkozz inkább 6-8%-ban.
Csinos a szett és a berendezés, sok sikert (y)

viktorlantos

Alapító
Admin
Használtam évekig az ecco pro-t 60-as akváriumhoz. De növényezésre több fénnyel tényleg kevés. A legjobb eredményt 30 liternél adta. Vízforgatás szűrés tekintetében.
60-nál már zavaros volt a víz és kevés a forgatás. Általános célra azért jó. De innen jön a 30-60.

A GA ajánlás azt jelenti kb amit a boltunkban látsz minőséget és tisztaságot. Sokan szeretnének ilyen tiszta akváriumokat akkor érdemes ezt választani. (y)

Zotya

VIP kertész
Hmm hmm na akkor ezt átgondolom még ültetés előtt...
Köszi srácok az infókat!
Nyilván ezt de tudod hogy belefér-e egy szűrő csere vagy sem. De szerintem itt ha meghirdeted a mostanit pikk-pakk elfog menni. Aztán már annyival kevesebbet kell bele áldozni.

Oldal tetejére