• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Keretek közt

Megtörtént a beültetés 3 részre osztottam a terv szerint. 100 literes 4x39 watt fénnyel lágy apró aljzattal:20161009_140648.jpg 20161009_140656.jpg


160 literes 4x39 watt erős fény kavicsos manados kemény aljzat:
20161009_140727.jpg 20161009_140738.jpg

És egy low 32 watt 55 liter nagyon lágy szinte homok aljzat.
20161009_140748.jpg 20161009_140750.jpg
 
Megtörtént a beültetés 3 részre osztottam a terv szerint. 100 literes 4x39 watt fénnyel lágy apró aljzattal:View attachment 18782 View attachment 18783


160 literes 4x39 watt erős fény kavicsos manados kemény aljzat:
View attachment 18784 View attachment 18785

És egy low 32 watt 55 liter nagyon lágy szinte homok aljzat.
View attachment 18786 View attachment 18787
Az okosok azt mondják, hogy az UG a minél kisebb szemű aljzatot kedveli. Kíváncsi leszek, hogyan fejlődik...
 
ŐŐŐ:eek: Hölgyeim és Uraim a mai nap ismét jelentőség teljesre sikeredett. Képzeljétek el,a Nagypapám által zsákmányolt 2. világháborús német tengeralattjáróból kifelejtett pontos időt mutató eszköz 20 perce elindult. Régóta családunk tagja felhúzott állapotban volt de sosem járt.Gyermekek játéka volt , szerintem még a kutyáé is néha. Gondolt egyet elindult. :nailbiting:
Nem tudom ,hogy örülnöm kéne vagy... Nem tudok mit kezdeni ezzel az eseménnyel.(n)
 
Képeket most nem mellékelek de úgy néz ki,hogy az ug elkezdet fejlődni vagy hajtani. Sajnos ebben az akváriumban az amanok rengeteget ki ástak de vissza dugdostam. Szédületes, hogy mennyire apró vékony szálakból áll össze. Amikor csoportokra bontom ültetés előtt nem is gondoltam, hogy ez ennyire vékonyka szálakból áll. Szeretném ha megmaradna gyönyörű növényke..... El tudnék képzelni belőle egy 500-600 literes akváriumba egy lépcsőzetes rizsföldes imitációt ami hegyvidéken helyezkedik el. Azt nem is tudom lehet-e nyírni mint a parvulát. Eldől hogy mi lesz belőle.
kaprazatos-rizsfoldek-003.jpg
 
Képeket most nem mellékelek de úgy néz ki,hogy az ug elkezdet fejlődni vagy hajtani. Sajnos ebben az akváriumban az amanok rengeteget ki ástak de vissza dugdostam. Szédületes, hogy mennyire apró vékony szálakból áll össze. Amikor csoportokra bontom ültetés előtt nem is gondoltam, hogy ez ennyire vékonyka szálakból áll. Szeretném ha megmaradna gyönyörű növényke..... El tudnék képzelni belőle egy 500-600 literes akváriumba egy lépcsőzetes rizsföldes imitációt ami hegyvidéken helyezkedik el. Azt nem is tudom lehet-e nyírni mint a parvulát. Eldől hogy mi lesz belőle.
View attachment 18927
Csinálj pont ilyet. Elnézegetném egy darabig :)
 
H
Csinálj pont ilyet. Elnézegetném egy darabig :)
át elgondolkoztam rajta,és kösz a pozitív hozzáállásodat de ha minden jól megy januárba-februárba költözünk kertesbe. Úgy hogy ezt a szképet már csak akkor bontom,most még a 160-ast elbontom és megcsinálom a nagyot,a másik 3 már marad úgy ahogy van.Viszont ha megvan az új kecó :love: akkor begorombulok:sneaky:. Indul a 240-es hollandnak, indul a 750 literes sarok egy brutál gyökeresnek, A nanó ágas bogasnak köbös tartály a pincébe ozmónak 200 literes hordók mikró makró ízi karbó nak és a gitáromon kívül felhagyok a többi hobbival és csak erre állok rá. Ez a világ legszebb nőjén kívül ( ha nem tudnád az a feleségem) a második legnagyobb szerelem az életemben. Nagyon komoly co vezérlőt dobtam össze agyban na és persze a hűtést. Ha megvan a kéró, én a világ leg boldogabb embere leszek.Semmi más nem hiányzik az életemből. Csak ez a pár csekélység.:facepalm:
 
Jól sorstárs, én segítek neked bármiben, irány előre!
Veresre költözöl, ugye? Akkor nem kellene reggelente Fótra bekavarnom, el tudnánk intézni a dolgokat kicsiben! :D
Na de komolyra fordítva a szót, bárhova is költözöl, amikor megnézed a kecót, vigyél víztesztet is, a csapvizet teszteld le!
 
Jól sorstárs, én segítek neked bármiben, irány előre!
Veresre költözöl, ugye? Akkor nem kellene reggelente Fótra bekavarnom, el tudnánk intézni a dolgokat kicsiben! :D
Na de komolyra fordítva a szót, bárhova is költözöl, amikor megnézed a kecót, vigyél víztesztet is, a csapvizet teszteld le!
Jó srác vagy köszi. Én is a vízre gondoltam először :) Veres volt tervben, még van is de Pomázon találtunk egy rendkívül megfelelőt minden téren. Ha az nem jönne össze mert addig még sok idő telik,akkor vissza veresre nagyon tetszik. Ajj de lassan telik az idő...
 
Szóval. Rájöttem arra, hogy ha az ember nagyon be van sózva, elszalad a boltokba gyorsan megvesz mindent az új akváriumhoz és tűz haza, végre végre végre. Ott kezdi el elkövetni a legnagyobb hibákat. Időt kell szánni rá,amikor már azt hiszem, hogy ez így mekkora durranás lesz, az még csak a kezdet.
Gondoltam egyet és rájöttem,hogy én meguntam ezt az akváriumot. Amennyire be voltam rá indulva, és amennyire tetszett, annyira nem tudok vele agyban mit kezdeni és egy csomó minden hiányzik belőle,hogy teljes legyen a májam mérete. A hétvégén Ati tiszteletesnél és kedves Nejénél jártam ahol ihletet kaptam.Sajnos a pazar látvány miatt nem sok mindent fogtam fel abból amiket ott láttam de egy valami eldőlt bennem. Meglátásom szerint ez az akvárium félkész állapotban van. Magasságban az 52%-ánál tartok, tehát van benne még 48% -nyi hely.
Tehát. Elképzelésem a következő: Gyökeresíteni szeretném a lávaköveket, olyan módon, hogy a kövek a gyökerekhez képest kicsinek tűnjenek. Ez vajon értelmes volt így:confused:
Valahogy úgy képzelem a dolgokat, hogy ne a kövek domináljanak hanem csak ki-ki villanjanak a gyökerekből,alól,közül.
(n)
Annyira rossz,hogy nem látom elképzelés alapján amit szeretnék.Irigylem a vizuális gondolkodású embereket.
Szeretnék egy pazar,eltúlzott,agyon zsúfolt,köves gyökereset, mert így a nagy 240-es amit indítok lehetne holland ami régen a szívem vágya. :unsure:Luigi-Luigi megfertőztetek. Ebből nem lehet kigyógyulni....(n)
 
Szóval. Rájöttem arra, hogy ha az ember nagyon be van sózva, elszalad a boltokba gyorsan megvesz mindent az új akváriumhoz és tűz haza, végre végre végre. Ott kezdi el elkövetni a legnagyobb hibákat. Időt kell szánni rá,amikor már azt hiszem, hogy ez így mekkora durranás lesz, az még csak a kezdet.
Gondoltam egyet és rájöttem,hogy én meguntam ezt az akváriumot. Amennyire be voltam rá indulva, és amennyire tetszett, annyira nem tudok vele agyban mit kezdeni és egy csomó minden hiányzik belőle,hogy teljes legyen a májam mérete. A hétvégén Ati tiszteletesnél és kedves Nejénél jártam ahol ihletet kaptam.Sajnos a pazar látvány miatt nem sok mindent fogtam fel abból amiket ott láttam de egy valami eldőlt bennem. Meglátásom szerint ez az akvárium félkész állapotban van. Magasságban az 52%-ánál tartok, tehát van benne még 48% -nyi hely.
Tehát. Elképzelésem a következő: Gyökeresíteni szeretném a lávaköveket, olyan módon, hogy a kövek a gyökerekhez képest kicsinek tűnjenek. Ez vajon értelmes volt így:confused:
Valahogy úgy képzelem a dolgokat, hogy ne a kövek domináljanak hanem csak ki-ki villanjanak a gyökerekből,alól,közül.
(n)
Annyira rossz,hogy nem látom elképzelés alapján amit szeretnék.Irigylem a vizuális gondolkodású embereket.
Szeretnék egy pazar,eltúlzott,agyon zsúfolt,köves gyökereset, mert így a nagy 240-es amit indítok lehetne holland ami régen a szívem vágya. :unsure:Luigi-Luigi megfertőztetek. Ebből nem lehet kigyógyulni....(n)
Én erre azt mondom, hogy irány előre, ha ihletet kaptál, megálmodtál valamit, akkor meg kell valósítani. Addig kell piszkálni az akváriumot, amíg azt nem érzed, hogy készen van, ez így egy egész, és érzed a harmóniát. Ha az kell hozzá, hogy akár újraindítsd az egészet, akkor legyen úgy.
 
Én erre azt mondom, hogy irány előre, ha ihletet kaptál, megálmodtál valamit, akkor meg kell valósítani. Addig kell piszkálni az akváriumot, amíg azt nem érzed, hogy készen van, ez így egy egész, és érzed a harmóniát. Ha az kell hozzá, hogy akár újraindítsd az egészet, akkor legyen úgy.
Köszönöm az együttérzésed(y)
 
Back
Oldal tetejére