• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Keretek közt

Volt az 55-ösömben csak cyanos volt nemrég és féltem kivenni belőle.De mivel jó ideje nem jött vissza megpróbáltam.
Így van növögessen :)
 
Sziasztok készült pár kép a jelenlegi állapotról.A hc növöget, a riccardia megvadult, a parvula a múltheti nyírás után dupla akkora lett, pogostemon erectus elérte a 16 cm átmérőt (lassan luc fenyő lesz), a kis mayacám meg szerintem tüdőt növesztett :)
DSC02266.JPG DSC02270.JPG DSC02267.JPG DSC02265.JPG DSC02261.JPG DSC02271.JPG DSC02263.JPG
 
Sajna meg kell győznöm magam,hogy hiába tetszik annyira nekem a pogo, nem illik ebbe az akiba :( Ha rövidebbre top-olom akkor is szélesebb mint maga a szikla Brühühü :(
Azt hiszem mayaca-val fogom helyettesíteni kinézetre hasonló de sokkal kisebb.
 
Sziasztok készült pár kép a jelenlegi állapotról.A hc növöget, a riccardia megvadult, a parvula a múltheti nyírás után dupla akkora lett, pogostemon erectus elérte a 16 cm átmérőt (lassan luc fenyő lesz), a kis mayacám meg szerintem tüdőt növesztett :)
View attachment 12830 View attachment 12831 View attachment 12832 View attachment 12833 View attachment 12834 View attachment 12835 View attachment 12836
Azta micsoda üvegmosód van. Nem semmi növényke, kár, hogy offolni akarod.
 
Sziasztok most kevesebb időm volt úgy hogy kb 3 hétig csak tápozás,vízcsere történt.Mai nap le kell gallyaznom az akvát mert a pogo belenőtt az armatúrába a mayaca meg elhasalt a víz tetején és árnyékba borította az aljzatot. @Pecás -tol kapott fissik beindultak,multhéten megjelent rajtuk a fonál de ezt megszüntettem úgy hogy fejlődik szépen. A jobb oldali parvulám nagyon szép a baloldali árnyák miatt most kezdi felütni a fejét.Árnyék megszüntetve. A középső hc szépen terül.Ma azt is nyírom és sűrítem. A képek nem a legjobbak árnyékol is a felszaladt növény meg a neon is bele világít.
Könyörög a nyírásért.DSC02301.JPG DSC02302.JPG DSC02303.JPG
 
Egyszer án is szeretnék egy ekkora akváriumot! :) Nagyon tetszik, hogy nem csak gombostű fejnyi halak férnek el benne. A múlt héten volt szerencsém élőben is látni, nagyon szépen egyben van! ;)
 
Köszönöm szépen a szép szavakat.Nyár végén cserélem le a 160-as akit 100x40x40. Ha belőttem helyette a 300-ast felteszem ide ingyen mondjuk egy napló indításért cserébe.
 
Hétvégén megszabadultam a hatalmas pogostemontol,a bokor méretű mayacat is elajándékoztam pár toppot visszaültettem belőle de már kétszer akkorák mint amikor földbe nyomtam őket.A hc-m gyepet alkotot kisebb hézagokkal ,parvula nagyon bedúsult.A 2026-os eheimet kisegítésként betettem a 160-asba a tetra 1200 mellé mert ebbe az akiba szereztem egy jbl e 901-et kicsit szörcsög néha gondolom fej tömítés de brutál milyen energiával nyomja. Algának semmi nyoma semmilyen formában és fajtában.
 
Utoljára módosított:
Helyzet jelentés:
A jobb oldali gyepet negyedszer nyírtam már nagyon bedúsult. A hc szépen terjed és tornyosodik. Baloldali gyep árnyékos helyen volt nagyon ritkás volt de talán úgy látom kezd erősödni. A hátteret mayacával ültettem végig brutálisan megnőtt. Riccardia gyönyörűen hajtott de megállt. Ismét méregzöld lett és leapadt. Duzzog... Algának továbbra sincs egy fajtája sem.
Az előzőleg cyano ellen kezelt akiba átköltöztettem a tenyész halaimat mert a tenyészakváriumot is elborította a cyano. Mai napon hasonló megoldással megtettem az első lépéseket annyit változtatva,hogy nem 12%-os krémperoxidot,hanem 3%-os hidrogénperoxidot folyadékot használtam ami 100ml-es kiszerelésben kapható. Természetesen nem olyan látványos a hatás mint a másik módszernél,de most 1 órával később meghozta a hatását. Buborék hegyek szinte felemésztette teljesen. Már csak a sóder aljzaton található pár folt de szerintem az sem éli túl.
És pár kép :)
DSC02306.JPG DSC02307.JPG DSC02309.JPG DSC02310.JPG
 
Tegnapi nap új jövevények érkeztek @ideoda -tól, Espei razbóra , Tűzlazac , és jó sok garnéla. Az aljnövényzet szinte már teljesen takar, @Pecás -tol kapott fissi gyönyörűen hajt, a riccardiám szokás szerint olvad. Szinte már nem is moha kinézete van hanem inkább döglött alga csomó.Nem tudom mit nem szeret de ez már a 3. próbálkozásom vele.
 

Attachments

  • DSC02321.JPG
    DSC02321.JPG
    245.8 KB · Megtekintések: 2
  • DSC02325.JPG
    DSC02325.JPG
    202.1 KB · Megtekintések: 2
  • DSC02326.JPG
    DSC02326.JPG
    159.9 KB · Megtekintések: 2
  • DSC02330.JPG
    DSC02330.JPG
    233.3 KB · Megtekintések: 2
  • DSC02331.JPG
    DSC02331.JPG
    303.8 KB · Megtekintések: 2
:) Igen. Hamar csapatba verődtek. Az amandák gyönyörűek hallod. Sosem volt még ilyen halam de tündériek.Állandóan együtt vannak.
 
:) Igen. Hamar csapatba verődtek. Az amandák gyönyörűek hallod. Sosem volt még ilyen halam de tündériek.Állandóan együtt vannak.
Igen, ha egyedül van, akkor nagyon bújkálós, de 6-7 en már kezdenek vagánykodni. Nálam egy rajba verődtek az Espei-ekkel, és 15-18-an már nagyon bátrak voltak.
 
Sziasztok.
Itt a hétvége. Számtalan program napja. Vannak akik horgászgatnak :whistle: vannak akik kirándulgatnak,és vannak akik szétkapják az akváriumot,takarítás,vágás ültettgetés stb. Én ezt az utóbbit választottam. Régi kedvencem érkezett a ga-ból a kimondhatatlan nevű utricularia graminifolia ahogy a kép is mutatja teljesen alga,pestis és csiga mentes. Előzetesen tájékozódtam e növényről mivel a vele kapcsolatos vélemények megoszlanak. Van aki nagyon komplikált vagy hisztis növénynek mondja néha megmarad néha nem. Hát most kipróbáljuk. Tudomásul véve a rohamait megadom a lehetőséget neki egy osztódásra három különböző konfigba integrálva. Kap egy darabot ez az akvárium porózus talaj kevesebb fény a kelleténél,kap egyet a nagy 160 literes manadó aljzat sok fény, és kap egyet a lowos akva szinte homok aljzat átlag low fény co nuku.
Akkor munkára, közben csekkolgatom hogy áll a greenaquás horgász verseny. A betyárok a parton főzőcskéznek miközben pecáznak... Tudnak élni:D20161009_112502.jpg 20161009_112536.jpg
 
Back
Oldal tetejére