• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kerekerdő közepén

Ez utóbbira talán jobban hasonlít. Mivel semmi újat nem tettem mostanában az üvegbe, kizárásos alapon az Ennipennivel kerülhetett be.
Nem hinnem, annal valoszinubb, hogy ilyenkor (febr-majus) viragzik a termeszetes vizekben es szepen befujja a szel a sporat az ablakon. Mondjuk ez csak sajat elmelet, de ha rakeresel mindig ebbol az idoszakbol van rendszeres thorea eszleles es Mo. termeszetes elohelynek minosul.
 
Ma kitisztítottam a szűrőt. Valahogy nem emlékszem, hogy ezt a szűrőt valaha kitakarítottam volna. ... Ennek valószínűleg az az oka, hogy valóban nem tisztítottam még. Na úgy is nézett ki. Kb. 30 garnélát szedtem ki belőle.
Nálam az Eheim Skim 350-ben volt hetente 10-15 garnéla, amíg nem időzítőről ment.
A szűrőben is szokott lenni néhány, és meglepően jól bírják a sötét szűk helyen való bezártságot.
 
Jó régen írtam ide, ahogy visszaolvastam. Ennipenni kiugrott, Csillag pedig nyomtalanul eltűnt időközben. Ez utóbbihoz gondolom köze lehet a hatalmas méretű amanóknak is, amik az akváriumban vannak. Nos érkezik az utánpótlás. Képet majd csatolok. Neve: Napocska Csalán. Ne kérdezzétek miért...
Feleségem engedélyétől függően pár hónapon beül befejezem ezt a naplót. Egy tengeri akváriumot szeretnék helyette csinálni ebben az üvegben. Jelenleg még csak a technika beszerzésén és a tudás felszívásán dolgozom. Mind a kettő jól halad, bár a technika sokkal gyorsabban fog teljesülni. Majd meglátjuk mikor alakítom át. Ami visszatart, az az a tény, hogy ez a legstabilabb üvegem. Annyira stabil, hogy lényegében már hosszú idő óta nem kell vele szinte semmit csinálnom. Teljesen mindegy mennyire etetem túl, vagy tápozom alul az üveget, nem lehet megborítani az egyensúlyt. Vizet akkor szoktam cserélni, amikor már annyi víz párolgott el az (egyént fedett) üvegből, hogy az már muszáj. Tökéletes példája az Amano által kidolgozott NA rendszer működőképességének. És hangsúlyozom, hogy itt nem ADA rendszerről beszélek, hanem T.A. alap gondolati szisztémájáról (masszív gyökértápozás, aktív talaj, lágy víz, co2 és folyékony táp).
 
De milyen aranyos, hogy igy nyomon koveti a naplot, az akvarium tortenetet. Titkon erdekli a hobby ;)
Jo, az egy masik tortenet, hogy innen tobb infot szed ossze az 5-10 eves terveitekrol, mint egy vasarnapi ebed kozbeni beszelgetesnel, de ezt engedjuk el. :D
 
De milyen aranyos, hogy igy nyomon koveti a naplot, az akvarium tortenetet. Titkon erdekli a hobby ;)
Jo, az egy masik tortenet, hogy innen tobb infot szed ossze az 5-10 eves terveitekrol, mint egy vasarnapi ebed kozbeni beszelgetesnel, de ezt engedjuk el. :D
Nem tudom. Az én feleségem nem írna bele, csak kiverné a balhét, oszt húzhatnám befelé a nyakam. Bár... ez csak elmélet, mert alapvetően támogató... (hátha elolvassa ő is a profilomból...🤔)
 
Nem tudom. Az én feleségem nem írna bele, csak kiverné a balhét, oszt húzhatnám befelé a nyakam. Bár... ez csak elmélet, mert alapvetően támogató... (hátha elolvassa ő is a profilomból...🤔)
Amíg hazafele utaztunk, kikérdeztem a kifogásait és vannak teljesen érthetőek. Sokat kell ezen az őszi indításon dolgoznom... :LOL: És most elteszem a tabletet.
 
Kicsit meg kellett ritkítani a tridentet.

B77D6306-7AFD-4BF6-97A1-FB26A4F6429A.jpeg
Ennyi jött le.
798D79CE-31C7-4D7D-92FA-CB575DE21380.jpeg

Tettem is vissza belőle. Jobb oldali echinodorust sikerült megnyírbálni és nyomtam mind a kettő alá tápkapszulát is (bogyeszokat nem találtam). Sajna a bal oldali még hátravan. Annyira nem akart megkötni ez a GA-s pillanatragasztó, hogy nem mertem már kockáztatni hogy a tridentek ötödjére is leessenek a fáról. Eddig nem volt víz alatti ragasztással ilyen problémám. Na majd következő vízcserekor megnyírom azt is, meg lövök képet is, hogy hogy sikerült.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére