• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kerekerdő közepén

Az üveg alá kerül ma egy exp. 150. Durva felfordulást csinált az esőztetővel. Szegény Ennipenni azt sem tudta hová meneküljön az áramlás elől. Most a kimenőt jelentősen lefojtottam és az esőztető végéről is levettem a kupakot. Így már kezd megfelelő lenni. A szűrő a tidalhoz képest nem hangtalan. Adok még neki pár napot hogy halkuljon. A probléma az, hogy a hálószobàban van és ez a minimális szűrőhang is idegesítő. Megkerestem facebookon a siccét. Azt mondták, hogy gyártják a whalet... Baromira nem értem miért nem lehet sehol kapni és miért mondta a német hivatalos viszonteladó, hogy már nem állítják elő. Viszont jött vele egy syncra nano aminek nagyon örülök. Kár hogy ezt is ilyen messziről lehet csak rendelni. GA nem szeretne sicce termékeket árulni @Nigro , @viktorlantos ?
 
Az üveg alá kerül ma egy exp. 150. Durva felfordulást csinált az esőztetővel. Szegény Ennipenni azt sem tudta hová meneküljön az áramlás elől. Most a kimenőt jelentősen lefojtottam és az esőztető végéről is levettem a kupakot. Így már kezd megfelelő lenni. A szűrő a tidalhoz képest nem hangtalan. Adok még neki pár napot hogy halkuljon. A probléma az, hogy a hálószobàban van és ez a minimális szűrőhang is idegesítő. Megkerestem facebookon a siccét. Azt mondták, hogy gyártják a whalet... Baromira nem értem miért nem lehet sehol kapni és miért mondta a német hivatalos viszonteladó, hogy már nem állítják elő. Viszont jött vele egy syncra nano aminek nagyon örülök. Kár hogy ezt is ilyen messziről lehet csak rendelni. GA nem szeretne sicce termékeket árulni @Nigro , @viktorlantos ?
1-2 Whale-re tuti lecsapnank mi is ;)
 
Miért olyan érdekes ez a szűrő nektek?
Találtam egy webshopot, ahol a whale 500-t kosárba is tudtam tenni...
Magyarországra is szállítanak...privátban írok, ha érdekel titeket.
Mert szeretunk kiprobalni alternativakat is, nem csak a nagy gyartok kikovezett utjan jarni. ;)
Masreszrol a Sicce a pumpaival es a Tidallal minket tobbszorosen meggyozott, emiatt meg inkabb kivancsiak vagyunk, kulso szuroben mit tudna(na)k mutatni.
Koszi a felajanlast, kuldheted priviben, de nagy esellyel mar eljutottunk oda is. A kosarba rakassal nincs gond, nem ott kezdodik a problema. Rengeteg "forgalmazot" megkerestunk, a legkozelebb egy Whale-hez akkor jutottunk, mikor megbeszeltuk, hogy aznap mikor erkezik a szallitmany, bevetelezik es mehetunk atvenni, csorognek azonnal. Nos, csorogtek ugyan, de azzal a hirrel, hogy nem volt a szallitmany kozott es belathato idon belul nem is lesz. Itt adtuk fel a probalkozasokat, mert ez mar vagy az 5. sikertelen volt.

Szerk.: bocs Balint az off miatt, de tudjuk, hogy te is rajta vagy a teman. :)
 
Mert szeretunk kiprobalni alternativakat is, nem csak a nagy gyartok kikovezett utjan jarni. ;)
Masreszrol a Sicce a pumpaival es a Tidallal minket tobbszor meggyozott, emiatt meg inkabb kivancsiak vagyunk, kulso szuroben mit tudna(na)k mutatni.
Koszi a felajanlast, kuldheted priviben, de nagy esellyel mar eljutottunk oda is. A kosarba rakassal nincs gond, nem ott kezdodik a problema. Rengeteg "forgalmazot" megkerestunk, a legkozelebb egy Whale-hez akkor jutottunk, mikor megbeszeltuk, hogy aznap mikor erkezik a szallitmany, bevetelezik es mehetunk atvenni, csorognek azonnal. Nos, csorogtek ugyan, de azzal a hirrel, hogy nem volt a szallitmany kozott es belathato idon belul nem is lesz. Itt adtuk fel a probalkozasokat, mert ez mar vagy az 5. sikertelen volt.
Majdnem szó szerint ugyan ezt akartam írni. Tulajdonképpen én is feladtam. Nem hiszem hogy mostanában szükségem lenne másik külső szűrőre. Egyszerűen nem értem a siccét.
 
Mert szeretunk kiprobalni alternativakat is, nem csak a nagy gyartok kikovezett utjan jarni. ;)
Masreszrol a Sicce a pumpaival es a Tidallal minket tobbszorosen meggyozott, emiatt meg inkabb kivancsiak vagyunk, kulso szuroben mit tudna(na)k mutatni.
Koszi a felajanlast, kuldheted priviben, de nagy esellyel mar eljutottunk oda is. A kosarba rakassal nincs gond, nem ott kezdodik a problema. Rengeteg "forgalmazot" megkerestunk, a legkozelebb egy Whale-hez akkor jutottunk, mikor megbeszeltuk, hogy aznap mikor erkezik a szallitmany, bevetelezik es mehetunk atvenni, csorognek azonnal. Nos, csorogtek ugyan, de azzal a hirrel, hogy nem volt a szallitmany kozott es belathato idon belul nem is lesz. Itt adtuk fel a probalkozasokat, mert ez mar vagy az 5. sikertelen volt.

Szerk.: bocs Balint az off miatt, de tudjuk, hogy te is rajta vagy a teman. :)
Írtam privit.
De gondolom ha kosárba rakjátok..és van raktáron...akkor működnie kellene.
Persze ha tényleg van raktáron...nekik.
 
Már két-három napja megy az exp. 150-es az üveg alatt. Alsó tálcában egy szivacs és a mellé adott kavics, felette levőben pedig kavics és Seachem Purigen, valamint perlon van. A víz lényegében kristály tiszta lett. Ezt leginkább a perlonvattànak tulajdonítom. Sajnos ezek a telefonos képek nemigen adják vissza. Nagyon szeretem a Tidalt, de 40 literre fával túl kevés.

9CD1FAC4-5BEB-4F40-86C7-7AAC2FA91721.jpeg
6E51A1A6-D2D8-4EB6-A551-4CE16D80D8EE.jpeg
39B176E8-8B8D-4DF4-B554-48E66EA01C13.jpeg
 
Régi adósságot törlesztettem. Amennyire lehetett lekapartam a fáról a pillanatragasztó maradékát ahol a mohák voltak (és nem maradtak meg). Megérkezett a sicce installációs szett, de még nem próbáltam ki.

BDE77230-80A4-4603-82DB-A20AC0B5E74F.jpeg
A következő projekt a bucék rendbetétele lesz majd valamikor. Folyamatosan csipkedem az echinodorus red diamond leveleit is, mert durván hosszúak. Van amelyik a levélnyéllel együtt vagy 40 cm hosszú. Én meg azt hittem lesz vagy 25 cm.
Régóta gondolkodom, hogy Ennipenninek szerezzek-e be partnert. Az a baj, hogy nem nagyon tudnám kivenni párzás után. @mmccannon szerinted?
 
Ennipenni kapott egy barátnőt. Kis gazdája Csillagnak nevezte el. Sajna csak ezt a képet tudtam lőni róla.

FEBEFEC2-AC96-4CD8-8AC1-F59634C5919A.jpeg
Miután betettem tíz percre rá már kint találtam rá a szőnyegen. Először azt hittem vége, de mozgott. A sztori érdekessége, hogy az üveg fedve van és egy kb 1cm-es résen sikerült kiugrania. Feltételezem, hogy Ennipenni felborzolt álló nagy farokkal kergette, amitől megijedhetett. Pár óra elteltével már kevésbé ijedős. Persze azért meg lehet érteni, de remélem többet nem rèmüldözik és ugrál majd.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére