• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kerekerdő közepén

Ezzel az akasztós szűrővel csak az a baj, hogy elég sűrűn kell tisztítani. Most nem mostam át a köveket, csak a rotor környékét néztem át kicsit.
Az elmúlt héten kétszer is olyan hangot hallottunk éjszaka, mintha egy szú költözött volna a szűrőbe. Először sovány pánikban éjfélkor kivettem és szétszedtem. Másodjára már nem dőltem be. A sisakcsiga mászik be éjszakánként és közben rendkívül idegesítő hangja van.

E5D44579-E9B7-4853-87EA-20906FFCCFA8.jpeg

Annyi történt még, hogy a sunsun lámpát levettem és bevittem a Szellőrétre. Sajna az erre szánt chihiros aplus még nem érkezett meg.
Tápozni úgy tápozok, hogy kétnaponta nyomok bele egy tropica premiumot és minden páratlan napon csöppintek bele egy kis macrot is. Macrot külön azért nem adagolok, mert elég sokat kapnak a halak.
 
Rendeltem GA-s tatyót, amiből nem folyik ki a Seachem Purigen és szétvágtam. Feleségem csinált belőle purigenes zacskót méretre vágva ebbe és a Szellőrétbe is.

9029121A-3D34-484E-B7FC-AD103BC7B0A3.jpeg
Lassan kezd véglegessé válni az akvárium. Bevallom az echinodorusnál kicsit nagyobb növekedési ütemre és magasságra számítottam. Hát azért csak megindul majd. Úgy gondoltam, hogy majd a jobb oldalon is elterjed hátul, de làtom arra még várhatok. Felragasztottam bal alul a fára a szökevény bucékat egy kis terra tape-el és ragasztottam a másik oldalára fissi minit. Kíváncsi leszek ez mennyire lesz jó megoldás. Bekerült még 10 espei razbóra. Ezzel teljes a halasítás. Kèksávos törperazbórát szerettem volna, de nem érkezett Szingapurból. Ezek maradnak.
C6938176-3FB1-4E05-A4A4-56D6854E4478.jpeg
Ja és felkerült az új lámpa. Chihiros a301 plus. Kapott új és szebb akril tetőt is, amit tegnap vágtunk méretre.
 
Utoljára módosított:
Vízcsere, kis hiperolos kezelés a frontüvegnél, mert cyano újra megjelent. Jó ez a szűrő, csak ekkora hal terhelésnél heti takarítást igényel. Múlt héten lusta voltam, erősödött is az alga a növényeken. Sebaj, majd megszűnik idővel.

71BFE8CA-7F9D-4730-A2FA-6EB654B72C9C.jpeg
5F3E07BE-8692-4C6B-B6AA-BCB246A8AEE1.jpeg
Riccardia mohák nem az igaziak. Mintha foszfáthiányuk lenne. Adtam is nekik egy keveset.

5F70E06F-7E46-457C-9133-D34B14A47FAE.jpeg
C9A7107B-D3C1-4E33-AF79-9905C5EB2D55.jpeg
DC6D9FBF-3850-4709-A877-AAC5D8F82354.jpeg
 
A gyeped egyre ígéretesebb! A fán az az apró levelű moha az a különleges padon kínált spéci verzió, amiról legutóbb @ezsolt80 is posztolt? Te hogy rögzítetted, amitől így megkapaszkodott? Baromi jól néz ki!👏🏻
 
A gyeped egyre ígéretesebb! A fán az az apró levelű moha az a különleges padon kínált spéci verzió, amiról legutóbb @ezsolt80 is posztolt? Te hogy rögzítetted, amitől így megkapaszkodott? Baromi jól néz ki!👏🏻
Az első és az utolsó képen van a fissi mini a fa bal oldalán. Én leszedtem a padról és úgy ragasztottam fel. Sajna az amanok folyamatosan leszedik, de ami fenn marad az úgy tűnik, hogy megtalálja a saját repedését és azok már maradósnak néznek ki. Nekem nem volt bizalmam ahhoz a padhoz, amivel adták. Most kipróbáltam egy kis darabon, hogy terra tape-pel tettem fel a fa aljára, majd posztolom, hogyan marad fenn.
 
Hétvégi távollét előtt egy kötelező gyors vízcsere minden üvegben. Üveget is letisztítom majd egyszer... Cyano kezd visszaszorulni.
Marha jópofa ez az Ennipenni. Mostanában tyúkosat játszik. Komoly erőfeszítéseket tesz, hogy az összes haleledelt ő egye ki a fűből és ne az amanók.

874ED246-2163-468F-B444-DEA9F2B2DAD0.jpeg
Erről a képről a Volt egyszer egy vadnyugat zenéje jut eszembe.
 
Pár hete tápozást váltottam. Az egyik barátom kísérleti tápját használom. Egész szép most a gyep. Valahogy kevésbé tűnik algásnak. Ha sikerül vennem, be fogok tenni alá a tidal helyett egy sicce whale 200-at. Újramohásítottam a tetejét, de egyenlőre nem sok sikerrel, mert napokig 40 fok melegben voltak a mohák egy tejfölösdobozban... Ha jót akarnak maguknak, megerősödnek.

56E81926-13F3-427B-BB93-C56A82F74623.jpeg
 
Utoljára módosított:
Úgy tűnik sikerült rendelnem egy sicce whale 200-as szűrőt Németországból és ha már lúd, akkor ... rendeltem egy sicce syncra nano wet/dry pumpát is későbbi diy szűrőprojekthez.
Most nézegettem én is a Sicce szűrőket (és a Fluval-okat is). Van pár funkciója ami szimpatikus. Érdekel majd a véleményed. Úgy tudom itthon is kapható.
 
Most nézegettem én is a Sicce szűrőket (és a Fluval-okat is). Van pár funkciója ami szimpatikus. Érdekel majd a véleményed. Úgy tudom itthon is kapható.
3 helyről rendeltem itthon és mind a 3 helyről másnap telefonáltak, hogy sajna nincs. @tsokee -éktól már hallottam ezt és taktikusan utánvéttel kértem eleve, hogy ne kelljen pénzt visszaszerezni.
 
Egyébként azt az ördögi tervet eszeltem ki, hogy miután lecseréltem, a tidalt elteszem és télen-tavasszal csinálok egy sulawesi üveget a 12l-es növénynevelőből, amire tökéletes lesz (Feltéve, hogy a növénymennyiség elég lesz a River Bank átalakításához). @star67 -et már el is kezdtem faggatni egyes kardinális kérdésekről.
 
Back
Oldal tetejére