• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kerekerdő közepén

Ide is leírom, hogy minden kezdő, aki elolvassa tanuljon belőle. A magas nitrit szint nem a túletetés miatt volt, hanem az amazonia miatt. Tök jó, hogy nagy mennyiségű és diverzifikált bacikészítményeket használtam, de ez az ammónia csúcsot nem oldotta meg. Az amazonia hetekkel később adta le az ammonia nagy részét, amit a jó minőségű bacijaim le is bontottak nitráttá szinte azonnal. Ugyanakkor a nitrit feldolgozó bacik nem tudták tartani a lépést, mivel ezek rendkívül lassan szaporodnak. Emiatt lett hirtelen nitrit csúcs. Persze az idő előtt betelepített halak sem segítettek, de a korona járvány miatt muszáj volt betennem őket, mert később lehet nem tudtam volna már megvenni őket.
Mollit @Molnár Máté -hoz vittem ma reggel, remélem jól fogja magát érezni nála.
Köszi, hogy megosztottad a tapasztalatodat, @Bálint Nagy . 😘
Már csak egy kérdésem van, az újfajta Amazóniát használtad, vagy még a régebbit?
 
View attachment 90025
A másik tridentet is vissza fogom vágni (ami jobb hátul van), a levelek végén található kis növénykéket meg ráültetem a csonkra. Az elülsőt pedig leveszem. Szerintetek mit ültessek a helyére @Luigi13 ? és mindenki más aki tanácsot szeretne adni. Ugye oda mini fissit gondoltam, de lehet valami nagyon pici buce jobb lenne. Moha, vagy buce? Moha vagy buce?
Ez továbbra is betta lak lesz? mert ha nem, akkor lenne ötletem.
 
Mindenki másként én minifissire szavazok!👍
Azok a felszínen úszó növények meg totál úgy néznek ki, mintha a fa lombja/koronája lenne. Lehet, csak véletlen, de nagyon jól mutat így.

A jobb hátsó rész üres marad? Oda mehetne valami olyan stem, amiben szívesen bújkálhatna Ennipenni, ha épp úgy tartja kedve.
 
Mindenki másként én minifissire szavazok!👍
Azok a felszínen úszó növények meg totál úgy néznek ki, mintha a fa lombja/koronája lenne. Lehet, csak véletlen, de nagyon jól mutat így.

A jobb hátsó rész üres marad? Oda mehetne valami olyan stem, amiben szívesen bújkálhatna Ennipenni, ha épp úgy tartja kedve.
Az egész hátsó régióban hagyom az echinodorust végigmenni. Még nem indul meg úgy igazán. Egyenlőre azért nem nyomtam még tápot a gyökeréhez, mert várom, hogy az új lámpa megérkezzen. Sajnos nem kapkodják el a küldését a kínaiak.
 
Mindenki másként én minifissire szavazok!👍
A fissi nem biztos hogy értékelni fogja azt a hőfokot.
Nekem is az lett volna, hogy a fára, a töviben, rakjon riccardiát, és mikor látja hogy rátapadt a fára, ledörzsölni a nagyobb bokrokat, hogy csak a rátapadt maradjon. Felülre meg min bucekat. De a fissi meg a riccardia is moha félék, és azok nem igazán szeretik a melegvizet.
 
A fissi nem biztos hogy értékelni fogja azt a hőfokot.
Nekem is az lett volna, hogy a fára, a töviben, rakjon riccardiát, és mikor látja hogy rátapadt a fára, ledörzsölni a nagyobb bokrokat, hogy csak a rátapadt maradjon. Felülre meg min bucekat. De a fissi meg a riccardia is moha félék, és azok nem igazán szeretik a melegvizet.
26-27 fokos lowtech (low energy ;)) korulmenyeket igazoltan birjak. ;) OK, nem mutatjak a legszebb formajukat, de fejlodnek szepen lassan.
Mekkora adagra lenne szukseged @Bálint Nagy ? Valamennyit tudunk kuldeni Foxposttal.
 
26-27 fokos lowtech (low energy ;)) korulmenyeket igazoltan birjak. ;) OK, nem mutatjak a legszebb formajukat, de fejlodnek szepen lassan.
Mekkora adagra lenne szukseged @Bálint Nagy ? Valamennyit tudunk kuldeni Foxposttal.
Nagyon köszönöm a felajánlást, de már egyeztettem Nikiékkel, csak tényleg azt nem tudom eldönteni, hogy nagyon apró levelű buce, vagy mini fissit tegyek rá.
 
Sajna a fissi amit kaptam @Luigi13 -éktől (itt is köszi) a growcapes verzióhoz kèpest nagyobb volt, így nem tudtam betenni. Kénytelen leszek szaporítani a meglévőből. Hosszú idő, de hàt ráérünk végülis. Amit kaptam azt meg odaadom a maradék bucékkal @Molnár Máté -nak, hogy csinálon vele valami szépet. A bucék egy részét feltettem. Az a nagy fehér jobb oldalt egy darab szépia a garniknak.

EC79A884-33BE-48FC-951D-0BA269D93CD4.jpeg
 
Rátettem még egy 13W-os sunsun pilácsot, amíg megérkezik az új lámpa. Így legalább van egy kis fény a fűnek. Kicsit takarítottam is a szűrőt és leszedtem az úszókákból is. Sajna a fa tetejéről az amanok leszedték a mohát. Betettem még 10 db blue dream garnélát. Szaporulat valószínűleg nem lesz egy darabig. Lesz egy év is mire úgy fog kinézni, amit elképzeltem.

F7197FA7-694E-49A7-85EE-97A62E64B87F.jpeg
 
Tudom iszonyú giccses, meg nem is kellett volna rárakni, de az Avar nyírásából tettem a fára egy kis mohát. Nyugi @Jency neked is maradt. A fissi minivel nem vagyok szerencsés. Az Amanok szisztematikusan szedik le a fáról. Nyomtam egy “golyót” az echinodorus alá. Ilyenkor mindig olyan szeretettel gondolok @tsokee -ékra. Amanokat addig nem szedem ki amíg ki nem derül mekkora lesz az algabumm.

48418878-4B86-478A-9A94-8859F4A759E6.jpeg
5FB95BFD-7EEE-4380-AFAD-DC567DD1CA8F.jpeg
2BC43460-7FB3-4176-9527-5DCC534DD462.jpeg
 
Utoljára módosított:
Örülünk, hogy neked is így bevált. Vannak ugyan hátrányai is, de bőven együtt lehet velük élni, több megy az előnyök javára. ;)

Minimálisan volt csak nagyobb az algásodás. Mindenesetre cseréltem 30% vizet és lekapartam az üvegről az algát is. Felszedtem a mini fissit a fűből amit láttam és beletettem egy üvegbe hátra a szűrő mellé. Gondolom így is növekszik.

27A021EC-813C-4E70-8D63-F9420A0F71A5.jpeg
 
Back
Oldal tetejére