• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kerekerdő közepén

Nagyon remélem, hogy nem ereszt az aksid.
DE
Ha mégis, akkor csak tudd, hogy kölcsön tudok adni 2, vagy akár 3 db 75 litereset, meg egy Ody quadot, ahogy anno @Denior fórumtársunknak is.
Sőt, 2 Tetra ex-700-at is. Nekem (néhány éve) nagyon odébb van, hogy a halodám megújuljon, szóval addig amiben csak tudok, örömmel segítek.
Köszönöm! Remélem nem lesz rá szükség. @Luigi13 Attitól és Nikitől kaptam gyönyörű bucékat, már a fára is kerültek. Köszönet értük. Valamikor majd lövök fotókat is, de egyenlőre nagyon messze van attól, ami az elképzelés. Sokat kell még nőni a növényeknek.
Addig is morfondírozok a betta társhalain. Az biztos, hogy kéksávos dániók fognak beleköltözni, de gondolkodom még egy harmadik fajtában is (otok nem számítanak). Szívem szerint 3-4 darab ötsávos díszmárnát tennék bele.
 
Na akkor lennék igazán baromi pipa, hogy elköltöttem egy rakat pénzt és gyakorlatilag dobhatom ki az összes növényt meg földet és mindent az ablakon.
Azért ne ess kétségbe. Hogy egy klasszikust idézzek: "Don't panic". :)
Ha mégis az akvárium folyik és újra kell építkezned, azért még a berendezést nem kell kidobni. Szerintem minden újra felhasználható. A növények és az állatok egy vödörben is elvannak, akár pár hétig is, ha kapnak fényt és levegőt. A talaj 95%-ban szétválasztható, és megint fel lehet használni. Ha egy-két szem belekeveredik a másik rétegbe, az még nem lehet tragédia. A fa és a kő meg ugye...
 
Azért ne ess kétségbe. Hogy egy klasszikust idézzek: "Don't panic". :)
Ha mégis az akvárium folyik és újra kell építkezned, azért még a berendezést nem kell kidobni. Szerintem minden újra felhasználható. A növények és az állatok egy vödörben is elvannak, akár pár hétig is, ha kapnak fényt és levegőt. A talaj 95%-ban szétválasztható, és megint fel lehet használni. Ha egy-két szem belekeveredik a másik rétegbe, az még nem lehet tragédia. A fa és a kő meg ugye...
Vödör helyett ajánlottam fel @Bálint Nagy nak az aksikat: Egybe mehetnek a halak, másikba a növények. Ha valamelyiknek netán kevés, akkor van egy harmadik 75 lityis. ;)
 
Utoljára módosított:
Egyenlőre minden rendben. Vízérték 2. vízcsere után is jó. Sikerült 6,6 PH-t elérnem. A chihiros regulátor fantasztikusan jó. Ennyire jól szabályozható tűszelepem még soha nem volt. Hiába no, ez a része japán.
 
Utoljára módosított:
Kő még mindig rajta. Felúszna különben. Valami ötlet hogyan lehetne lesúlyozni? Lekötözni nem igazán lehet.
Ha jol ertelmezzuk a fa helyzetet: az elso oldalon posztolt kepekbol valasztottunk egyet, amin a legjobban latszott a beugro resz az aljan. Oda nem tudod bepasszirozni a kovet, vagy ha nem is pont ezt, egy masikat ami szinten sulyos? Gyorskotozovel szepen ott lehet tartani.
IMG_20200315_083419.jpg
Utolag konnyu okosnak lenni, mi is jartunk igy, egy nagyobb fa uszott fel (Nipponban). Azota megfogadtuk, hogy akarmeddig aztatjuk is a fakat, mindig kapnak sulyozast. Az aljara szoktunk gyorskotozni kavicsokat, mivel a talaj, novenyek ott ugyis takarnak, nem zavarja a latvanyt.
 
Lesúlyoztam a fát tegnap. Erősen olvad az egész növényzet. Az elülső microsorumot tővig vissza is vàgtam. Nyugalommal figyelem, úgy sem tudok csinálni semmit. Üvegen ott az a rejtélyes szőrös alga. Holnap veszek egy mollit. Ha a microsorum trident nem tér elöl magához, valami mást telepítek oda. Talán mohát.
Úgy döntöttem tropica premium lesz az üveg tápozása, mert erősen túl fogom telepíteni halakkal.

D0866437-9A47-4339-A3C4-FBCF454CC485.jpeg
 
Ötlet:
Megnézed hogy fa hol érintkezik a üveggel, a sarok mind 2 oldalán, kiveszed a fát, és minél nagyobb távolságon, ha lehet, fúrsz 2-2 lyukat a fába, 5-ös vagy 5,5, mind 2 oldalára. 6-os beűtős dűbelnek a tiplit. Azért a beűtós dűbel, mert annak peremes a tipli. A lyukak a bererőszakolod a tipliket, se a peremes rész maradjon kint, és arra raksz tapadó korongot, és mehet vissza a vízbe, és rátapasztod a üvegre. Egy kicsit hosszúnak sikerült. Remélem értetted, és segitségedre lesz.
 
Ötlet:
Megnézed hogy fa hol érintkezik a üveggel, a sarok mind 2 oldalán, kiveszed a fát, és minél nagyobb távolságon, ha lehet, fúrsz 2-2 lyukat a fába, 5-ös vagy 5,5, mind 2 oldalára. 6-os beűtős dűbelnek a tiplit. Azért a beűtós dűbel, mert annak peremes a tipli. A lyukak a bererőszakolod a tipliket, se a peremes rész maradjon kint, és arra raksz tapadó korongot, és mehet vissza a vízbe, és rátapasztod a üvegre. Egy kicsit hosszúnak sikerült. Remélem értetted, és segitségedre lesz.
Igen. Kicsit nehezen, de megértettem. :ROFLMAO: Most egyenlőre nem akarom mozgani. Az én módszerem a gyorskötöző+kő kombó volt.
 
Neten keresztül még nem ölök. :D
Hát nekem most itt a helyszínen majdnem sikerült. Nem egészen értem mi a baj.
Egy pár napig nem mértem és mára iszonyatosan magas lett a nitit szintem. Nitrát is emelkedett, de az arányaiban nem annyira. Szóval nitrit pár nap leforgása alatt 10re kúszott fel. Egy gyors 70%-os vízcserét csináltam egy órája. Szerencsére már elő volt készítve a víz.
Nem értem mitől ugrott fel ennyire. Szűrőt egy jó 5 napja takarítottam, tegnap előtt tettem be kb. 40 ml purigent. Lehet túletetéstől? Pedig annyira nem szoktunk sokat beszórni. Érthetetlen.
 
Hát nekem most itt a helyszínen majdnem sikerült. Nem egészen értem mi a baj.
Egy pár napig nem mértem és mára iszonyatosan magas lett a nitit szintem. Nitrát is emelkedett, de az arányaiban nem annyira. Szóval nitrit pár nap leforgása alatt 10re kúszott fel. Egy gyors 70%-os vízcserét csináltam egy órája. Szerencsére már elő volt készítve a víz.
Nem értem mitől ugrott fel ennyire. Szűrőt egy jó 5 napja takarítottam, tegnap előtt tettem be kb. 40 ml purigent. Lehet túletetéstől? Pedig annyira nem szoktunk sokat beszórni. Érthetetlen.
A túletetést nem lehet kizárni, de azt sem, hogy amit megeszik, az a másik végén ki is jön. Szóval egy picit megváltozott a víz terhelése.
Mivel kicsi az akvárium, jöhet az "újratervezés" a tápozást illetően.
 
Nagyon sokat kakil egy betta, emiatt nagyon tudja terhelni a vizet egyedul is.
Gyors mentésként tettem még két tenyérnyi úszó növényt a vízfelszínre. Utólag is köszi Rita! ;)
A túletetést nem lehet kizárni, de azt sem, hogy amit megeszik, az a másik végén ki is jön. Szóval egy picit megváltozott a víz terhelése.
Mivel kicsi az akvárium, jöhet az "újratervezés" a tápozást illetően.
Tápozásom már Tropica premium, tehát macro már nem megy bele. Kicsit hátrébb csúsztatom a lámpát, hogy az echinodorus több fényt kapjon. Szerintetek a chihiros c361 durván 1800 lumennel elegendő, vagy tegyek rá nagyobb fényerőt?
 
Gyors mentésként tettem még két tenyérnyi úszó növényt a vízfelszínre. Utólag is köszi Rita! ;)

Tápozásom már Tropica premium, tehát macro már nem megy bele. Kicsit hátrébb csúsztatom a lámpát, hogy az echinodorus több fényt kapjon. Szerintetek a chihiros c361 durván 1800 lumennel elegendő, vagy tegyek rá nagyobb fényerőt?
Szerintem jó a mostani Chihi, mert a Betta úgysem szereti a reflektorfényt.
Ha az Echinodorus miatt kérdezted, akkor a válasz alfajfüggő.
 
Szerintem jó a mostani Chihi, mert a Betta úgysem szereti a reflektorfényt.
Ha az Echinodorus miatt kérdezted, akkor a válasz alfajfüggő.
Olvadás szépen megállt az üvegben. Alga sincs nagyon. Most már csak az egy darab alga elleni molli tépkedi ki a füveket szálanként. :D Lassan el kell paterolni a kollégám irodai nagyon el naturaljába (ti. már két hónapja megint nem megy a szűrő, mégis mindenki remekül érzi magát benne, én meg abba dobálok be minden kidobásra nem ítélt növényt).
Ez az önkéntes karantén nem tesz jót. Már egy következő iwagumi üveg technikai hátterét kezdtem el fejben összerakni. Aztán kimentem hirtelen pánikból füvet nyírni, mert ugye több üveg nem lehet itthon és rájöttem, hogy mi a probléma az akváriummal. Kevés a fényerő. A növények túl lassan nőnek. Így később sem lesz kevesebb macro benne. Nosza rendeltem is egy chihiros a plus 301-et. Lehet egy kicsit türelmetlen lettem az elmúlt egy hétben. Ó jaj, még csak egy hét telt el. Arra is ràjöttem, hogy ez az itthoni diktatórikus korlátozás a wabi kusákra nem vonatkozik. Múltkor vettem is két szép üvegtálkát, fűnyírás előtt bele is akadt a szemem az ablakpárkányon. Nem volt más hátra, rendeltem 4 doboz növényt bele. A wabi csak gyorsabban nő...
Mindegy, csak egészséges legyen mindenki!
 
Utoljára módosított:
Ide is leírom, hogy minden kezdő, aki elolvassa tanuljon belőle. A magas nitrit szint nem a túletetés miatt volt, hanem az amazonia miatt. Tök jó, hogy nagy mennyiségű és diverzifikált bacikészítményeket használtam, de ez az ammónia csúcsot nem oldotta meg. Az amazonia hetekkel később adta le az ammonia nagy részét, amit a jó minőségű bacijaim le is bontottak nitráttá szinte azonnal. Ugyanakkor a nitrit feldolgozó bacik nem tudták tartani a lépést, mivel ezek rendkívül lassan szaporodnak. Emiatt lett hirtelen nitrit csúcs. Persze az idő előtt betelepített halak sem segítettek, de a korona járvány miatt muszáj volt betennem őket, mert később lehet nem tudtam volna már megvenni őket.
Mollit @Molnár Máté -hoz vittem ma reggel, remélem jól fogja magát érezni nála.
 
Back
Oldal tetejére