• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Képek feltöltése fórumra

Kedves Viktor!

Ferenczi Csaba vagyok Debrecenből, még egészen új tag. Nagyon tetszik a honlap, érdekes témákat találok, napi szinten nézegetem az oldalt, sok segítséget és ötletet kapok. Próbálom kitapasztalni a honlap működését, használatát.
Érdeklődnék, hogy esetleg állatfigura gyűjtőknek van -e valamilyen fórum a honlapon, vagy nem lehetne -e indítani egyet ezzel kapcsolatban? nekem ugyanis az akvarisztika, kerti tavazás mellett a másik hobbim az élethű állat figurák gyűjtése. Kíváncsi lennék, hogy esetleg lenne-e még más is,akit ez a téma érdekel? Sajnos még nem tudok képet feltölteni,pedig küldenék párat, hogy mire is gondolok. Válaszodat előre is köszönöm!

Tisztelettel: Ferenczi Csaba
 
Kedves Viktor!

Ferenczi Csaba vagyok Debrecenből, még egészen új tag. Nagyon tetszik a honlap, érdekes témákat találok, napi szinten nézegetem az oldalt, sok segítséget és ötletet kapok. Próbálom kitapasztalni a honlap működését, használatát.
Érdeklődnék, hogy esetleg állatfigura gyűjtőknek van -e valamilyen fórum a honlapon, vagy nem lehetne -e indítani egyet ezzel kapcsolatban? nekem ugyanis az akvarisztika, kerti tavazás mellett a másik hobbim az élethű állat figurák gyűjtése. Kíváncsi lennék, hogy esetleg lenne-e még más is,akit ez a téma érdekel? Sajnos még nem tudok képet feltölteni,pedig küldenék párat, hogy mire is gondolok. Válaszodat előre is köszönöm!

Tisztelettel: Ferenczi Csaba

Szia,

Mivel nem kapcsolódik szorosan az akvarisztikai részhez az ilyen témákat az off-topikba szoktuk feltenni:
https://akvakertesz.hu/forums/off-topik/
 
az évek alatt nagyon sok szép fotó eltűnt a fórumról.

Ez ellen 2 lépésben próbálunk tenni valamit.

A külső linkekről betett képeket saját szerverre emeljük. Így elkerülhető a későbbi üres bejegyzés halom egy esetleges képmegosztó törlése után.

Megtörtént anno ez az átemelés - teljes körűen? A minap több - régi - naplónál is rácsodálkoztam, hogy nincsenek már meg a képek. Nem esküdnék meg rá, hogy 2015 vége óta ne néztem volna be ezekbe a naplókba, de nekem nem tűnnek olyan réginek az utolsó látogatásaim, amikor is még megvoltak a képek.
 
Megtörtént anno ez az átemelés - teljes körűen? A minap több - régi - naplónál is rácsodálkoztam, hogy nincsenek már meg a képek. Nem esküdnék meg rá, hogy 2015 vége óta ne néztem volna be ezekbe a naplókba, de nekem nem tűnnek olyan réginek az utolsó látogatásaim, amikor is még megvoltak a képek.

Esetleg egy link?
 
Esetleg egy link?
Hát ami nem ma volt, arra nem emlékszem, kizárólag RTM-ből gazdálkodom :) Ma pl. Roli naplóiból próbáltam volna keresni egy képet egy másik topikba segítségül, de több naplója is szinte folyóirattá vált. Ez egy újabb sajnálatos veszteség az utókornak.
https://akvakertesz.hu/threads/mjoelnir-thors-hammer.5013/
https://akvakertesz.hu/threads/vanaheim.5600/

(persze tudom, hogy benne van a pakliban, hogy még az "átemelés" előtt törölte a képeket, de a Vanaheim pl 2015 augusztusban indult, így ezt nem tartom valószínűnek)
 
Utoljára módosított:
(persze tudom, hogy benne van a pakliban, hogy még az "átemelés" előtt törölte a képeket, de a Vanaheim pl 2015 augusztusban indult, így ezt nem tartom valószínűnek)

2015 dec 14-én tettük fel a szoftvert. Elképzelhető, hogy ennél régebbi naplókban hasonló problémák lesznek.
 
Szerintem még nem telt le a türelmi időszak.

"Hogyan lehet feltölteni?
Új regisztráltak akinek még nem járt le a türelmi időszak nem tudnak feltölteni, csak a feltöltött képeket nézni. Mindenki más igen."
 
Idén néhány átalakítás után változtatunk korábbi szokásunkon és kinyitjuk a kapukat a képek feltöltéséhez.

A fórum indulása óta nem támogattuk ezt a módszert, mert túl nagy terhet adott volna a szervernek. Ezért korábban leginkább flickr vagy más megosztókról mentek a képek.

Ennek megvolt az az előnye, hogy a fórum napi működését nem érintette negatívan sebesség szempontból, viszont az évek alatt nagyon sok szép fotó eltűnt a fórumról.

Ez ellen 2 lépésben próbálunk tenni valamit.

A külső linkekről betett képeket saját szerverre emeljük. Így elkerülhető a későbbi üres bejegyzés halom egy esetleges képmegosztó törlése után.

Második lépésben pedig a mai naptól ti is tudtok képeket feltölteni. Nem csak tapatalk segítségével.

Hogyan lehet feltölteni?

  1. Új regisztráltak akinek még nem járt le a türelmi időszak nem tudnak feltölteni, csak a feltöltött képeket nézni. Mindenki más igen.
  2. Amikor egy bejegyzést írsz a doboz alján van egy FILE FELTÖLTÉSE gomb. Katt rá és a többi remélhetőleg egyértelmű

Mennyi képet tudok feltölteni?

Egy bejegyzésben max 5 kép lehet

Mekkora képeket tudok feltölteni?


1200x1200 pixel vagy max 4.5 Mega!

Mást is fel tudok tölteni?

Igen jelenleg a következő formátumokat tudod használni.

zip, txt, pdf, png, jpg, jpeg, jpe, gif


A rendszert monitorozni fogjuk. A terhelés függvényében változások is lehetnek pozitív és negatív irányban is. De igyekszünk inkább fejlesztés felé koncentrálni erőforrásainkat.

Használjátok bátran :) (y)

Először még némi gyakorlást kíván. Figyeljetek rá, hogy ha nem szúrjátok be az üzenetbe a filet, akkor az üzenet alján lesz csak kattintható formában!

Jó fórumozást mindenkinek 2016-ra is!
Első napló indításánál (The old Three) mikor tölthetek fel fotót? A rangom "nézelődő". A "fájl feltöltése" gomb nálam még nincs.
Köszi
 
Back
Oldal tetejére