• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kén

oRphEus

VIP kertész
Legjobb napló
Egy másik topicban előkerült a különböző növénytápok összetétele. Ahogy nézegettem a gyártók által megadott adatokat (már ahol van ilyen megadva) feltűnt, hogy nem mindegyik táp tartalmaz ként, holott szintén fontos növényi tápanyag. Vagy amelyek tartalmaznak, azok egész más arányban. A tápok közül 3 gyártó adott meg összetételre vonatkozó adatokat; GA, Tropica, Seachem. A GA tápban kén nincs megjelölve, a Seachem Flourishban 0,27 m/m% a kén, míg a Tropica tápjaiban 0,91 m/m%.

Ha jól tudom a növények fejlődése szempontjából a kén fontos makroelem, mégis kevés szó esik róla. Nigro blogján volt korábban egy bejegyzés a tápanyaghiány-tünetekről, ott meg voltak említve a kénhiány ismérvei, de mást nem találtam.

Valóban szükséges lehet a kén adagolása? Mi lehet az oka, hogy a különböző tápok nem, vagy igen eltérő mértékben tartalmaznak ként? Amit a kén témában találtam a neten az inkább szárazföldi növényekre vonatkozott. A vízinövényekkel kapcsolatban van valakinek információja a kénszükségletükről?
 
Én úgy érzem ez a topic már a tápok összetételéről fog szólni!?
Bár ezt már régebben észrevettem és a másik "Seachem a shopban" topicban szóba jött.
De ha már itt van a "Kén" topic ide írom!
Ha csak a ként nézzük kevés gyártó adagolja!
Amúgy ha "szigorúan" maradunk a GA-s leírásoknál akkor a legtöbb fajta elemet:
a Seachem (14 elem), majd a TPN+(11 elem), a TPN(9 elem) és végül Green Aqua Micro(6 elem)/Macro(1 elem) tartalmaz!
Bár igazán összehasonlítani nem lehet őket mert az egyiknél százalékban a másiknál gramm per literben van megadva!
Csak annyit, hogy van benne vagy nincs!
Mint pl a kén!
Mivel az ADA nem ad meg összetételt így az kimarad a sorból!
 
SlyChocolate said:
Én úgy érzem ez a topic már a tápok összetételéről fog szólni!?

Ha lehet inkább ne arról szóljon. A topic címe: Kén. Nem a tápok összehasonlítása érdekelne, az csak az apropó volt. Inkább a kén mint tápanyag szükségessége, hiányának hatásai, pótlása, stb...
 
A kén olyan, mint a kalcium és a magnézium. Ha nem sómentes vízben élnek a növények, akkor találnak belőlük elegendőt. Kénforrások: csapvíz szulfáttartalma, szerves anyagok (kéntartalmú fehérjék) bomlása, K2SO4, MgSO4.
 
oRphEus said:
SlyChocolate said:
Én úgy érzem ez a topic már a tápok összetételéről fog szólni!?

Ha lehet inkább ne arról szóljon. A topic címe: Kén. Nem a tápok összehasonlítása érdekelne, az csak az apropó volt. Inkább a kén mint tápanyag szükségessége, hiányának hatásai, pótlása, stb...
Nekem sem célom offolni!
Csak ezt már régebben is leakartam írni a tisztán látás végett!
Mert szerintem ha valamiben kevesebb is van de legalább van benne!
Mint a kén!
 
SlyChocolate said:
Én úgy érzem ez a topic már a tápok összetételéről fog szólni!?
Bár ezt már régebben észrevettem és a másik "Seachem a shopban" topicban szóba jött.
De ha már itt van a "Kén" topic ide írom!
Ha csak a ként nézzük kevés gyártó adagolja!
Amúgy ha "szigorúan" maradunk a GA-s leírásoknál akkor a legtöbb fajta elemet:
a Seachem (14 elem), majd a TPN+(11 elem), a TPN(9 elem) és végül Green Aqua Micro(6 elem)/Macro(1 elem) tartalmaz!
Bár igazán összehasonlítani nem lehet őket mert az egyiknél százalékban a másiknál gramm per literben van megadva!
Csak annyit, hogy van benne vagy nincs!
Mint pl a kén!
Mivel az ADA nem ad meg összetételt így az kimarad a sorból!

- A ként többen csak nem tüntetik fel (nem tartják fontosnak), attól még van benne.
- Csapvízben van elég, magnéziumot és kalciumot sem adagolunk pedig fontos a növényeknek.
- Green Aqua Macro: K,N,P,S
- tömegszázalékot, g/l, ppm-et nem nagy kunszt átszámolni. Mi az amit nem lehet összehasonlítani ?
 
Az átszámításokba nem akarok bele menni a növénytápok esetében.
Mert még azt sem tudjuk egy liter az 1000 gramm-e!?
Mint a víz esetében!
Illetőleg van ahol írva van 1000ml-erre adják meg az összetevőket van ahol nem!
De gondolom ilyenkor az adott kiszerelést kell alapul venni!?
És az alapján lehet átszámítani!
De szólj ha tévedek!
 
Back
Oldal tetejére