• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kék Páncélos harcsa lárvák viselkedése

Sziasztok!
Igen valami ilyesmire gondoltam,mert a napi 1x etetéstől nem fejlődnének valami gyorsan,ők viszont a korukhoz képest nagyobbacskák...
No még cifrább dolog történt XD március 28-n a naplómba tettem fel a képet a 70 literes akváról, vissza is lehet nézni :)

ikra.md.jpg

mindenki azt mondta, hogy csigapete :) én akkor is hitetlenkedve fogadtam, mert oda csiga nem juthatott el XD Tegnap a rotalát legyalultam és ma etetéskor találkoztam vele :) eddig egyedül őt láttam, lehet ő az egyetlen túlélőm, igazi kis hegylakó XD 4-5 cm teszem, szemmel láthatóan jó egészségnek örvend. Mivel nem tudtam, hogy van, vagy vannak (rototala nagyon sűrű, nem látok át rajta) soha eleséget nem is dobtam neki, mégis felnőt vagy felnőttek...

1.jpg 2.jpg
 
Sziasztok!

No még cifrább dolog történt XD március 28-n a naplómba tettem fel a képet a 70 literes akváról, vissza is lehet nézni :)

View attachment 147989

mindenki azt mondta, hogy csigapete :) én akkor is hitetlenkedve fogadtam, mert oda csiga nem juthatott el XD Tegnap a rotalát legyalultam és ma etetéskor találkoztam vele :) eddig egyedül őt láttam, lehet ő az egyetlen túlélőm, igazi kis hegylakó XD 4-5 cm teszem, szemmel láthatóan jó egészségnek örvend. Mivel nem tudtam, hogy van, vagy vannak (rototala nagyon sűrű, nem látok át rajta) soha eleséget nem is dobtam neki, mégis felnőt vagy felnőttek...

View attachment 147990 View attachment 147991
Igen,ez annak látszik,szeretnek üvegre,vagy sima felületre ikrázni...
Azt mondod 4-5cm? - Ne őrjíts meg,nálam még a felnőttek sem akkorák.
 
farokúszottól a fejéig szerintem van 4cm XD aztán nem biztos, de a kisakvához képest szerintem 2,5-3x nagyobb már
Hát az még szebb!!o_O a farokúszótól és csak a fejéig, akkor egy kicsit lebecsültem... azt gondoltam, hogy a farokúszó végétől egészen az orra hegyéig:unsure:
 
Hát az még szebb!!o_O a farokúszótól és csak a fejéig, akkor egy kicsit lebecsültem... azt gondoltam, hogy a farokúszó végétől egészen az orra hegyéig:unsure:
Elbeszélünk egymás mellett XD egyben az egész halra gondoltam mindenestől XD majd ha legközelebb látom, jobban felmérem... eddig 1x vettem észre, pedig naponta minimum fél órát figyelem az akvát, szeretem nézni az élőlényeket.
 
Sziasztok!
Majdnem napra pontosan egy hónapra az első ikrázás után jött a második!
Az első még Április 6.-án volt,most meg Május 5.-én raktak le ~43db. ikrát a növényekre és az üvegre.
Az új ikrák az 1hónapos növendékek nevelődobozába kerültek , remélem nem fogják megsínyleni az együttlétet, majd teszek be valami fakérget,
vagy levelet, hogy elbújhassanak a kicsik.
Később lehet,hogy leválasztok egy részt a Hobby nevelődoboz gyári elválasztójával, amit egy kis +szúnyoghálóval tuningolnék,
hogy tényleg elválassza a kicsiket, sajnos még nem tudom külön aksiba költöztetni az ős brigádot, mert még ők sem nőttek fel annyira...
Így néz ki a téma: yellow laser Cory 2.ikrázás
Jó halazást mindenkinek! Árpi
 
Sziasztok!
Mostanra kiderült,hogy nem volt valami jó ötlet összeköltöztetni az egy hónapos kishalakat az új ikrákkal.
Az ikrák szépen keltek,de azért jóval több penészesedett meg,mint a külön kezelt első ikrázásnál, most ~8-9db. legutóbb csak ~3 darab a negyvenvalahány ikrából.
Ezenkívül a kishalak közül is naponta 1-2 fő sajnos eldobta a kanalat,-szűk helyen nem tesz jót az egészen kicsi ivadékoknak a 12-15mm-es harcsák dorbézolása...
Sajnos a Nido 5 elválasztó panelja semmit sem ért, mert a rácsozat 1,7mm-széles ablakain simán átúsznak a kiskorú miniharcsák.
A szúnyoghálón is akadály nélkül átúsznak ezért következőre egy filterzsák szita anyagával próbálom befedni a Nido elválasztó paneljét,hátha az már segíteni fog,
ha meg az sem lenne elég, akkor a maradék brigádot szabadon engedem az akváriumban, hátha felnevelik magukat, úgy ahogy Pitykénél is megtörtént.
(Garantáltan nem lesz könnyű dolguk a külső+belső+skimmer szűrők kereszttüzében.) Üdv.:Korongos
 
A halak testméretét mindig a faroknyéltől az orrig mérjük!
Igen,a horgászok is így mérik a korlátozás alá eső fajokat, egészen pontosan az orruk hegyéig mérnek, mert a nagyobb játékosoknál még onnan is jópár centi lehet a végéig...
Próbáltam az általad (3.oldalon) ajánlott hikari First Bites-ot!
Tényleg működik, jó kajának számít, eszegetik a harcsák,-segítségével megúszható lesz néhány sórák lefejtés, de azért nem állok át teljesen,mert nagyon fontos nekik az élő eleség,emiatt lehet az is,hogy a sórákokat még mindig sokkal nagyobb vehemenciával zabálják... Köszi a tippet!
 
Igen,a horgászok is így mérik a korlátozás alá eső fajokat, egészen pontosan az orruk hegyéig mérnek, mert a nagyobb játékosoknál még onnan is jópár centi lehet a végéig...
Próbáltam az általad (3.oldalon) ajánlott hikari First Bites-ot!
Tényleg működik, jó kajának számít, eszegetik a harcsák,-segítségével megúszható lesz néhány sórák lefejtés, de azért nem állok át teljesen,mert nagyon fontos nekik az élő eleség,emiatt lehet az is,hogy a sórákokat még mindig sokkal nagyobb vehemenciával zabálják... Köszi a tippet!
Számukra a legjobb élő eleség a Walter féreg. 48 órán át is életben marad a víz alatt, és fickándozó mozgásával felkelti a kicsik turkáló- ösztönét. Arról nem is beszélve, hogy nem hízal, szóval a legjobb.
 
Számukra a legjobb élő eleség a Walter féreg. 48 órán át is életben marad a víz alatt, és fickándozó mozgásával felkelti a kicsik turkáló- ösztönét. Arról nem is beszélve, hogy nem hízal, szóval a legjobb.
Igen,így gondolom én is,de a Waltert még nem próbáltam.A második oldalon már említetted
+ képen is mutattad milyenek.
Nagyon hasonlítanak a mikróra, ~10éve volt egy dobozom, kávézaccon tartottuk,joghurttal lehetett etetni őket,és ugyanúgy felmásztak az üveglapra,mint a grindál.
Akkor nem nagyon szerettem,mert idővel megbüdösödött,olyankor tisztán újra kellett indítani az egészet,meg akkor is ügyelni kellett rájuk, ha éppen nem volt mit nevelni velük...
(A Grindál sokkal gondozásmentesebb volt.)
A Walterket hogyan szokták tartani?
 
Műanyag tartályba aprított zabpelyhet teszel, amit előzőleg RO vízbe beáztatsz. Miután megszívta magát, átteszed a tárolódobozba, egy kis élesztőt hintesz a tetejére és beoltod a férgekkel. Néhány nap múlva már szép számban fognak az edény falán gyülekezni.
Egy egyszerű ecsettel leveszed a falról a férgeket, és "belemosod" az ecsetet az akváriumba.
 
Műanyag tartályba aprított zabpelyhet teszel, amit előzőleg RO vízbe beáztatsz. Miután megszívta magát, átteszed a tárolódobozba, egy kis élesztőt hintesz a tetejére és beoltod a férgekkel. Néhány nap múlva már szép számban fognak az edény falán gyülekezni.
Egy egyszerű ecsettel leveszed a falról a férgeket, és "belemosod" az ecsetet az akváriumba.
Igen, ez a zabpelyhes, erjesztett dolog most beugrott, annak idején tartottam őket is,egy akvarista társunktól kaptam induló telepet,
viszont arra nem emlékeztem,hogy Walter volt a nevük.
Néhány felneveléshez tudtam őket használni, teljesen jók voltak harcsakajánk, de hátrányuk,hogy folyamatos gondoskodást igényelnek és amikor nincs éppenséggel szükség rájuk, akkor nagyon könnyen tönkremehet a tenyészetük...
Köszi az ismertetést!
 
Sziasztok!
Mostanra kiderült,hogy nem volt valami jó ötlet összeköltöztetni az egy hónapos kishalakat az új ikrákkal.
Az ikrák szépen keltek,de azért jóval több penészesedett meg,mint a külön kezelt első ikrázásnál, most ~8-9db. legutóbb csak ~3 darab a negyvenvalahány ikrából.
Ezenkívül a kishalak közül is naponta 1-2 fő sajnos eldobta a kanalat,-szűk helyen nem tesz jót az egészen kicsi ivadékoknak a 12-15mm-es harcsák dorbézolása...
Sajnos a Nido 5 elválasztó panelja semmit sem ért, mert a rácsozat 1,7mm-széles ablakain simán átúsznak a kiskorú miniharcsák.
A szúnyoghálón is akadály nélkül átúsznak ezért következőre egy filterzsák szita anyagával próbálom befedni a Nido elválasztó paneljét,hátha az már segíteni fog,
ha meg az sem lenne elég, akkor a maradék brigádot szabadon engedem az akváriumban, hátha felnevelik magukat, úgy ahogy Pitykénél is megtörtént.
(Garantáltan nem lesz könnyű dolguk a külső+belső+skimmer szűrők kereszttüzében.) Üdv.:Korongos
Végül sikerült szűrőzsákkal lefedni a Nido 5 válaszfalát,így már nem tudnak összekeveredni a kicsik, sajnos az első brigád élettere 1/3-ára csökkent,
tesztüzem, aztán kiderül, hogy működőképes e az elrendezés. Remélem már nem követel további életeket a kísérletezés, sajnos az új brigádból emiatt ~10fő elment.
Kíváncsi leszek,működik e a kép beillesztés, válaszfal tuning + kishalak elválasztva: válaszfal tuning.jpg válaszfal_2.jpg Üdv.:Árpi
 
Végül sikerült szűrőzsákkal lefedni a Nido 5 válaszfalát,így már nem tudnak összekeveredni a kicsik, sajnos az első brigád élettere 1/3-ára csökkent,
tesztüzem, aztán kiderül, hogy működőképes e az elrendezés. Remélem már nem követel további életeket a kísérletezés, sajnos az új brigádból emiatt ~10fő elment.
Kíváncsi leszek,működik e a kép beillesztés, válaszfal tuning + kishalak elválasztva: View attachment 148227 View attachment 148228 Üdv.:Árpi
Sziasztok!
Működik az új felosztás,mindenki szépen fejlődik egymás mellett,egyedüli hátránya,hogy a beszűkült hely miatt a nagyobb brigád ilyedősebb lett és hajlamos megtalálni a dobozon egy vízszint feletti ~5mm-es szabadon hagyott szellőzőcsíkot...(szerencsére kiugrás esetén csak az akváriumban landolnak nem a padlón.)
Ezt azóta befedtem szúnyoghálóval,hogy ne legyen szökés emiatt,szóval volt mit fejleszteni a Nido 5-ös nevelődobozon,hogy alkalmas legyen corydorasra:
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Működik az új felosztás,mindenki szépen fejlődik egymás mellett,egyedüli hátránya,hogy a beszűkült hely miatt a nagyobb brigád ilyedősebb lett és hajlamos megtalálni a dobozon egy vízszint feletti ~5mm-es szabadon hagyott szellőzőcsíkot...(szerencsére kiugrás esetén csak az akváriumban landolnak nem a padlón.)
Ezt azóta befedtem szúnyoghálóval,hogy ne legyen szökés emiatt,szóval volt mit fejleszteni a Nido 5-ös nevelődobozon,hogy alkalmas legyen corydorasra:
Így hoztam össze:
Üdv.:Árpi
 

Attachments

  • 20210519_235101.jpg
    20210519_235101.jpg
    235.6 KB · Megtekintések: 24
  • VideoCapture_20210520-000250.jpg
    VideoCapture_20210520-000250.jpg
    181.7 KB · Megtekintések: 30
Sziasztok!
Szépen fejlődnek a harcsácskáim ezért elkezdtem fontolgatni a külön akváriumba költöztetést...
Az első brigádban olyan ~14-17mm-es méretű harcsák lehetnek és már 55.naposak, a kisebbek egy hónappal fiatalabbak
és ha nem lesz további ikrázás ,akkor ~80 halat kellene felnevelnem benne.
Még nem tudom, hogy elég egy ~50literes,vagy inkább egy 100-as akváriumot kellene indítanom nekik?
Köszönettel:Árpi
 

Attachments

  • 55-25 naposak.jpg
    55-25 naposak.jpg
    129.7 KB · Megtekintések: 14
  • 55. naposak-1.jpg
    55. naposak-1.jpg
    125.9 KB · Megtekintések: 13
  • 55. naposak-2.jpg
    55. naposak-2.jpg
    137.3 KB · Megtekintések: 13
  • 55. naposak-3.jpg
    55. naposak-3.jpg
    84 KB · Megtekintések: 14
Sziasztok!
Szépen fejlődnek a harcsácskáim ezért elkezdtem fontolgatni a külön akváriumba költöztetést...
Az első brigádban olyan ~14-17mm-es méretű harcsák lehetnek és már 55.naposak, a kisebbek egy hónappal fiatalabbak
és ha nem lesz további ikrázás ,akkor ~80 halat kellene felnevelnem benne.
Még nem tudom, hogy elég egy ~50literes,vagy inkább egy 100-as akváriumot kellene indítanom nekik?
Köszönettel:Árpi
Egy 80 x 30-as alapterületű, lapos akva tökéletesen megteszi.
Nekik a nagy alapterület a feontos, és nem a víztömeg (pl. 100 liter), mivel talajturkálók.
Csupaszfenekű akvát javaslok szivacsszűréssel. Etetni Walterral, vagdalt tubival és banánnal tanácsos. Heti egy grindál-napot be lehet iktatni, de csak óvatosan.
 
Egy 80 x 30-as alapterületű, lapos akva tökéletesen megteszi.
Nekik a nagy alapterület a feontos, és nem a víztömeg (pl. 100 liter), mivel talajturkálók.
Csupaszfenekű akvát javaslok szivacsszűréssel. Etetni Walterral, vagdalt tubival és banánnal tanácsos. Heti egy grindál-napot be lehet iktatni, de csak óvatosan.
Szia!
Köszönöm a javaslatot,így fogom gondozni őket.Van is hasonló alapterületű akvám,majd egy nagy szivacs falon keresztül szívom a szűrőbe a vizet...
A kajás javaslatot akaratlanul is betartom, mert olyan kevés grindálom termelődik,hogy az csak desszertnek elég néhány naponta...
Köszönettel:Árpi
 
Back
Oldal tetejére