• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kék Páncélos harcsa lárvák viselkedése

Orosz Árpád

Tapasztalt kertész
Sziasztok! Segìtséget szeretnék kérni.2 napja bújt ki kb 30 páncélos jövevény(lárva) az ikrákból.Elöször elég aktívnak tűntek,de ma igen lazára vettèk a figurát.nèha megmozdulnak,kicsit mozognak,utána megint pihi(sok).Medence 25 literes,10cm vízoszlop magasság,26 fokos víz 5Kh. Eleségként Sera micront adtam nekik.Min kellene változtatnom?
 
Sórák / artémia keltetésével megpróbálkoznál?
Nekem anno a kis galaxyknál a jbl nobil fluid artémia nagyon bevált a sera mcron mellett.
 
Nem vagyok biztos benne, hogy először elfogadják a tápot. Első eleségnek inkább a frissen kelt sóráklárvát eszik meg. Sajnos szerintem nem fognak megmaradni de remélem tévedek.
 
Nem vagyok biztos benne, hogy először elfogadják a tápot. Első eleségnek inkább a frissen kelt sóráklárvát eszik meg. Sajnos szerintem nem fognak megmaradni de remélem tévedek.
Na meglátjuk.A sórák már lassan 24 órája bugyog.Lassan esedékes.köszönöm nektek a tippet,segítséget.szép estét kívánok!
 
Sziasztok! Gontoltam,hogy tájékoztatlak titeket a kis jövevények ügyében :)Eddig több mint 15 db ot számoltam.Nagyon szépen fejlődnek,aktívak.Szép napot kívánok!

Nagyon örülök, ügyes vagy.
Én most várom, hogy lesz-e valami az ikrákból, aztán ha igen, sikerül-e felnevelni őket.
Ezek szerint nem lehetetlen, Neked legalábbis sikerült.(y)
Képet tudsz feltenni róluk?
 
Látszik bizony!(y)
Mennyit változnak egy-egy nap alatt is!
Képzeld, nálam is ficánkol már pár átlátszó kis farkinca, őrülten izgulok.:nailbiting:
Mi lesz most?
Külön tetted te is őket ugye?Én, ahogy mrgod007 is ajánlotta ,sórákkal kedveskedtem nekik.Igaz nem azonnal,2 nappal később.
 
Egy w@vebox típusú szülőketrecben vannak és legalább egy tucat mini cikázik, mint az őrült, de van még ugyanennyi ikra is.
Megy nekik levegő és folyamatosan cserélődik a víz a nagyok medencéjéből.
 
Egy w@vebox típusú szülőketrecben vannak és legalább egy tucat mini cikázik, mint az őrült, de van még ugyanennyi ikra is.
Megy nekik levegő és folyamatosan cserélődik a víz a nagyok medencéjéből.
Értem.Én azért tettem külön őket,mert lágy vizet ìrtak többen a neten.Ezt így jobban be tudtam lőni :),de biztos az is működni fog.Hát igen.Rengeteg iromány van a neten,eltérő véleményekkel,tapasztalatokkal.Én már Sera micront adok nekik és úgy tűnik szívesen falatozzák.
 
Sok sikert hozzájuk, írj róluk minél több beszámolót, hogy követni tudjuk a fejlődésüket!
 
Hála égnek még ma reggel is mozgolódnak az enyémek.
Kicsit pucolnom kellene az edény alját, eléggé leült a trutyi, hiába a perlon, csak félek, leszívom a kicsiket is.
Szia,örülök,hogy jól vannak!igen megértelek.Nekem is ez a problémám.Amit tudtam(A halak engedtek:)) leszívtam és visszatöltöttem lágy vizet.Ezek esznek megállás nélkül.Úgy radírozzák a medence oldalait,mint az algázóharcsák :)hmmm.... Lehet,hogy azok?!? :)
 
Most próbálok valakitől segítséget kérni a másik akváriummal kapcsolatban.Magas az Ammónia szint.próbáltam már majdnem mindent.Szetetném ezt a Zeolith szűrőanyagot kipróbálni.Meddig használhatom pontosan,mert olvastam,hogy felboríthatja a víz biológiáját.
 
Back
Oldal tetejére