• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kék Páncélos harcsa lárvák viselkedése

Gratu, a legbiztosabb módszert választottad!
Ők már nem is lárvák, hanem Harcsácskák.
Köszi, régebben is így gondoztam a kishalaimat, és ahogy érdeklődtem, még most is ez a módi,
nem változott sokat a halas hobbi... (-nem úgy, mint a növénygondozás)
Csodaszerek amivel könnyen felnevelhetőek azóta sincsenek, csak a melós élőeleséges felnevelés, persze próbálkozni, kísérletezni lehet,
de az nekem régen sem vezetett semmi jóra,- és nem is vagyok valami szerencsés alkat, úgyhogy mindent a megszokott módon csinálok.
 
Szerintem túl korai kikelés után egyből egy 10literesbe költöztetni őket.
Abban elvesznének,és az aljzat tisztán tartása (ami nagyon fontos) nehézkesebb lenne.
Most ~10mm-esek,majd,ha már elérték a 15-16-ot és meg tudják enni a vágott tubit,majd akkor költözhetnének,egyelőre még elvesznek ebben a 2,6literesben is...
A túl korai költözés is elhullásokat szokott eredményezni.Egy kis el nem fogyasztott/észre nem vett kajamaradék is gondot okozhat még a kétszer ekkora ifjoncok esetében is.
Nem ismerem ezt a fluid-ot,de én inkább az élő eleségeket (sórák-grindál-vágott tubi) részesítem előnyben növendékeknél, az idősebb ~félméretes és felnőtt állatoknál már teljesen jó a száraz és fagyasztott eleség.
Nekem ezek a száraz, por állagú nevelőtápok sosem váltak be harcsáknál.(régebben)
A csiga tényleg jó takarító én is tartok néhányat a nevelődobozban.

Köszi a gratulációt, de majd csak akkor dőlhetek hátra,ha már 3x ekkorára nőttek,~2hónap múlva.

Szerintem működhet a 10 literes is :) nekem 30 literes berendezett akváriumban 30-40 db laser yelow vígan elvan már több mint egy hete, szemmel láthatóan szépen fejlődnek is. Jbl novo babyt etetek velük, az 1-s tubusnál vagyok. Az akváriumban csak garnélák és 2 darab 1,5 cm-s kölyök guppy van, senki nem terrorizálja őket. Akasztos eheim szűrőm van garnis szivaccsal védve a szívóág. Az igazsághoz tartozik, hogy a kicsik csak a véletlen műve, a szülőket 2 napig tartottam ebben az akvában, mielőtt elajándékoztam őket, mert a 70 literes 1 hónapja indított akváriumomban kifötörték a gyepet mindig :S Észre sem vettem, hogy leikráztak, csak a kikelt piciket láttam meg úszkálni az aljzaton.

A kicsikből szeretnék 6-8 darabot megtartani, a többit elajándékozni majd ismét. Mire felnőnek addigra a gyepem is gyökeret ereszt rendesen XD legalábbis remélem...
 
Szerintem működhet a 10 literes is :) nekem 30 literes berendezett akváriumban 30-40 db laser yelow vígan elvan már több mint egy hete, szemmel láthatóan szépen fejlődnek is. Jbl novo babyt etetek velük, az 1-s tubusnál vagyok. Az akváriumban csak garnélák és 2 darab 1,5 cm-s kölyök guppy van, senki nem terrorizálja őket. Akasztos eheim szűrőm van garnis szivaccsal védve a szívóág. Az igazsághoz tartozik, hogy a kicsik csak a véletlen műve, a szülőket 2 napig tartottam ebben az akvában, mielőtt elajándékoztam őket, mert a 70 literes 1 hónapja indított akváriumomban kifötörték a gyepet mindig :S Észre sem vettem, hogy leikráztak, csak a kikelt piciket láttam meg úszkálni az aljzaton.

A kicsikből szeretnék 6-8 darabot megtartani, a többit elajándékozni majd ismét. Mire felnőnek addigra a gyepem is gyökeret ereszt rendesen XD legalábbis remélem...
Igen,működik 10literesben is,de szerintem az ikrák,vagy a frissen kelt piciknek jobb lehet egy kisebb,könnyebben tisztán tartható doboz.
Nálam is vagy 10db.nevelkedett ~1hétig 300literben (akiknek azikráit nem vettem észre),összeeresztéskor azonnal látszódott az aksiból érkezettek gyengesége...
Valószínűleg az elhullás is nagyobb mértékű lett volna,ha kezdettől egy nagyobb akváriumban nevelkednek. Ezzel a módszerrel a kikelt kishalak közül még egy sem pusztult el,ikra volt néhány tönkrement, de azok lehettek terméketlenek is.
A kétezres években pár csapat harcsát már felneveltem, saját tapasztalat szerint jobb,ha a költözés,már egy nagyobb,stabilabb korosztályos harcsáknál történik.
Volt,hogy rákényszerültem újabb ikrázások miatt korai költöztetésekre,de ez sosem volt jótékony hatású. Szóval biztosan működik a felnevelés nagyobb helyen ,- akár többszáz literes akváriumokban is előfordulhat - de saját tapasztalat alapján,ha a nagyobb darabszám megtartása a cél,először jobb egy kisebb könnyebben tisztán tartható doboz,mint egy
5-10 literes.
Ezeket az új nevelőtápokat viszont nem ismertem,köszi a tippet.
 
Sziasztok!
Majdnem napra pontosan egy hónapra az első ikrázás után jött a második!
Az első még Április 6.-án volt,most meg Május 5.-én raktak le ~43db. ikrát a növényekre és az üvegre.
Az új ikrák az 1hónapos növendékek nevelődobozába kerültek , remélem nem fogják megsínyleni az együttlétet, majd teszek be valami fakérget,
vagy levelet, hogy elbújhassanak a kicsik.
Később lehet,hogy leválasztok egy részt a Hobby nevelődoboz gyári elválasztójával, amit egy kis +szúnyoghálóval tuningolnék,
hogy tényleg elválassza a kicsiket, sajnos még nem tudom külön aksiba költöztetni az ős brigádot, mert még ők sem nőttek fel annyira...
Így néz ki a téma: yellow laser Cory 2.ikrázás
Jó halazást mindenkinek! Árpi
 
Sziasztok!
Majdnem napra pontosan egy hónapra az első ikrázás után jött a második!
Az első még Április 6.-án volt,most meg Május 5.-én raktak le ~43db. ikrát a növényekre és az üvegre.
Az új ikrák az 1hónapos növendékek nevelődobozába kerültek , remélem nem fogják megsínyleni az együttlétet, majd teszek be valami fakérget,
vagy levelet, hogy elbújhassanak a kicsik.
Később lehet,hogy leválasztok egy részt a Hobby nevelődoboz gyári elválasztójával, amit egy kis +szúnyoghálóval tuningolnék,
hogy tényleg elválassza a kicsiket, sajnos még nem tudom külön aksiba költöztetni az ős brigádot, mert még ők sem nőttek fel annyira...
Így néz ki a téma: yellow laser Cory 2.ikrázás
Jó halazást mindenkinek! Árpi
Itt is szépen gyarapodnak a picik :) van köztük nagyon fejlett és kisebb satnya is, de aktívak esznek szépen. A korábbi beszélgetésünkre visszatérve, viszont igazad kell adnom az üres, pici akváriummal kapcsolatban. Mióta a picik benne vannak a 30 literes kockában nem merem takarítani, mulmozni, vagy éppen a víz paramétereit változtatni az akiban ami meglátszódik rendesen rajta...
1.jpg 2.jpg
 
A szép fejlett-satnyára visszatérve lehet hím/nöstény fajta miatt a méretkülönbség vagy pár nap eltérés a kelés között, ebben sajnos nincs tapasztalatom XD
Nem a hím-nőstény eltérés miatt lehet a jelentős méretkülönbség a kishalak között.
Sajnos ilyen kisebb,gyengécskék minden csapatban szoktak lenni, etetésnél is látszik,hogy ők nem annyira törik magukat,nekik még több időre lenne szükségük az étkezéshez, de akkor meg a többi zabálná halálra magát, ezek egy része később azért összeszedi magát, szépen felnő,és egy része elhullik.
Nálam azért is van egy pár satnyább,mert
~6-7db.-ot 1,5hét elteltével halásztam ki az akvából (ők voltak a meg nem talált ikrák) és már akkor megdöbbentő volt a kialakult méretkülönbség.
Kelésben nem szokott lenni több nap eltérés,általában 0,5-1nap alatt mind kikel az ikrából,esetleg a vízkeménység,vagy a hőmérséklet befolyásolhatja időben a kelést,de szerintem ezek a kisebb időbeni eltérések még nem okozhatnak méret eltéréseket náluk.
 
Elvileg ilyenkor lehet továbbtenyésztésre kiválogatni a "jobban sikerült" egyedeket, így egy-két válogatással a legjobbak elkülöníthetőek.
Később, amikor már a "satnyábbak" is elérik a szokvány méretet, ez a válogatási lehetőség megszűnik.
 
Elvileg ilyenkor lehet továbbtenyésztésre kiválogatni a "jobban sikerült" egyedeket, így egy-két válogatással a legjobbak elkülöníthetőek.
Később, amikor már a "satnyábbak" is elérik a szokvány méretet, ez a válogatási lehetőség megszűnik.
Igen, ebből kiindulva is lehetne válogatni, a legerősebbek közül.
Aki biztosra akar menni és erős strapabíró tenyészállatokat szeretne, akiktől már a méretükből fakadóan is biztosan nagyobb számú ikrára lehetne számítani,
akkor így kellene válogatni.
Viszont egy másik szempontból már nem biztos, hogy a legszebbek, legszabályosabbak is ők lennének.
Én inkább megvárnám a fajtára jellemző vonásokat, a szabályosabb, minél élénkebb , kontrasztos csíkozásúak közöl választanék.
Később még az is előfordulhat, hogy lesz közöttük valami ritkaság, vagy különlegesség ami kiemelné a társai közül és ez a dolog nem biztos,
hogy látszódik a kisebb méretben, korosztályban.
Szóval, ha választani kellene egy kisebb, gyönyörű élénk csíkos és egy nagyobb fakóbb közül, akkor már sokkal egyszerűbb lenne a döntés,
és akkor már nem gondolunk vissza arra, hogy ez a "csodacsíkos" mennyire gyengusz volt ifjoncnak...
 
Igen, ebből kiindulva is lehetne válogatni, a legerősebbek közül.
Aki biztosra akar menni és erős strapabíró tenyészállatokat szeretne, akiktől már a méretükből fakadóan is biztosan nagyobb számú ikrára lehetne számítani,
akkor így kellene válogatni.
Viszont egy másik szempontból már nem biztos, hogy a legszebbek, legszabályosabbak is ők lennének.
Én inkább megvárnám a fajtára jellemző vonásokat, a szabályosabb, minél élénkebb , kontrasztos csíkozásúak közöl választanék.
Később még az is előfordulhat, hogy lesz közöttük valami ritkaság, vagy különlegesség ami kiemelné a társai közül és ez a dolog nem biztos,
hogy látszódik a kisebb méretben, korosztályban.
Szóval, ha választani kellene egy kisebb, gyönyörű élénk csíkos és egy nagyobb fakóbb közül, akkor már sokkal egyszerűbb lenne a döntés,
és akkor már nem gondolunk vissza arra, hogy ez a "csodacsíkos" mennyire gyengusz volt ifjoncnak...
Ez ebben a formában igaz. :) De három jellemzőben határozandóak meg a kívánalmak:
-Fejlődőképesség (életrevalóság, táplálékhasznosítás)
-Fajtára jellemző küllem (és méret)
-Szaporodásképesség
Így, ebben a sorrendben lehet a fejlődésük során válogatni.
Ugye, Tenyésztői szempontból e három jellemző kiemelésével kell a lehető legkisebb kompromisszumokat kötni.
 
Utoljára módosított:
Itt is szépen gyarapodnak a picik :) van köztük nagyon fejlett és kisebb satnya is, de aktívak esznek szépen. A korábbi beszélgetésünkre visszatérve, viszont igazad kell adnom az üres, pici akváriummal kapcsolatban. Mióta a picik benne vannak a 30 literes kockában nem merem takarítani, mulmozni, vagy éppen a víz paramétereit változtatni az akiban ami meglátszódik rendesen rajta...
View attachment 147679 View attachment 147680
Szia Pityke!
Szépen megnőttek a kishalak nálad is, nem gondoltam volna, hogy ez lehetséges ilyen durva szemcsés aljzaton, és a Jbl nevelőtápokból sem néztem ki,
hogy jó lehetne corydorasok felnevelésére...
Tényleg semmi élőt nem kaptak, csak ezt a JBL-t ?
Az én brigádomban a nagyja ~12-13mm-es,a kisebbek ~10mm körüliek lehetnek, most 32 naposak, így a kép alapján nálad is hasonló a helyzet,
éppen ezért nagyon kíváncsi lennék, hogy ezek a kishalaid mennyi idősek?
Köszi: Árpi
 
Szia Pityke!
Szépen megnőttek a kishalak nálad is, nem gondoltam volna, hogy ez lehetséges ilyen durva szemcsés aljzaton, és a Jbl nevelőtápokból sem néztem ki,
hogy jó lehetne corydorasok felnevelésére...
Tényleg semmi élőt nem kaptak, csak ezt a JBL-t ?
Az én brigádomban a nagyja ~12-13mm-es,a kisebbek ~10mm körüliek lehetnek, most 32 naposak, így a kép alapján nálad is hasonló a helyzet,
éppen ezért nagyon kíváncsi lennék, hogy ezek a kishalaid mennyi idősek?
Köszi: Árpi

szia!

Megnéztem a naplómat április 16-n vettem észre őket először. Mivel a számítógépem mellett van az akva, naponta 1-2 órát itt ülök és korábban nem láttam őket szerintem aznap, előző nap éjjel kelhettek ki. Az akvában csak 3 guppy ivadék, és a szelektált selejt szakura garnéláim vannak, akiket nem volt szívem megölni. Másnap vettem nekik a jbl novo baby táp együttest amiben 3 kis üveg van. Az egyes jelzésű portápot kapják a mai napig, élő kaját eddig nem adtam nekik. A portápon kívül csak némi lemezest szórok be a guppyknak + a garnélák kapják a 3 fajta denerle tápot váltogatva, más tuti nem került be az akiba. Naponta 1x etetek este, de jól tűrik XD

A kis coryk szemmel láthatóan jól érzik magukat, már a 4-5 legnagyobb testű, kezdi a szülei kinézetét felvenni színben is. Ami érdekes talán, hogy a vízcseréken kívül más karbantartó melót nem mertem csinálni, az alga szépen terjed :( bár nem hiszem, hogy a coryk megennék azt XD Amennyiben volt is hullás, nagyon minimális lehetet, szemre nem látni, tuti van vagy 30-40 db összesen.
 
szia!

Megnéztem a naplómat április 16-n vettem észre őket először. Mivel a számítógépem mellett van az akva, naponta 1-2 órát itt ülök és korábban nem láttam őket szerintem aznap, előző nap éjjel kelhettek ki. Az akvában csak 3 guppy ivadék, és a szelektált selejt szakura garnéláim vannak, akiket nem volt szívem megölni. Másnap vettem nekik a jbl novo baby táp együttest amiben 3 kis üveg van. Az egyes jelzésű portápot kapják a mai napig, élő kaját eddig nem adtam nekik. A portápon kívül csak némi lemezest szórok be a guppyknak + a garnélák kapják a 3 fajta denerle tápot váltogatva, más tuti nem került be az akiba. Naponta 1x etetek este, de jól tűrik XD

A kis coryk szemmel láthatóan jól érzik magukat, már a 4-5 legnagyobb testű, kezdi a szülei kinézetét felvenni színben is. Ami érdekes talán, hogy a vízcseréken kívül más karbantartó melót nem mertem csinálni, az alga szépen terjed :( bár nem hiszem, hogy a coryk megennék azt XD Amennyiben volt is hullás, nagyon minimális lehetet, szemre nem látni, tuti van vagy 30-40 db összesen.
Akkor nagyon jól fejlődnek a táptól!
A brigádomban 10nappal idősebbek vannak, napi 4x esznek artemiát mégis ~egy méretűnek látszanak,de lehet,hogy még a tieid a nagyobbak...
Jó szemed van,a frissen keltek még a homokos talajon is alig észrevehetőek, nemhogy egy olyan durva szemcsésen amilyet használsz, én 1hetesen vettem csak észre a maradék csapatot, pedig én is naponta többször néztem.
Szerintem találhatnak azok eleséget maguknak mást is az akváriumban,a napi egyszeri étkezéstől nem nőnének ilyen gyorsan.
Ma kezdett el kikelni az új csapat, rendesen meglátszik a korkülönbség: ilyen 33nap korkülönbség (ez egy ikra pici farokkal,~3,5-4mm lehet a hossza)
A NobilFluid artemiát nem próbáltad? Az valami folyékony nevelőtáp "tartós" artemiával.
 
Akkor nagyon jól fejlődnek a táptól!
A brigádomban 10nappal idősebbek vannak, napi 4x esznek artemiát mégis ~egy méretűnek látszanak,de lehet,hogy még a tieid a nagyobbak...
Jó szemed van,a frissen keltek még a homokos talajon is alig észrevehetőek, nemhogy egy olyan durva szemcsésen amilyet használsz, én 1hetesen vettem csak észre a maradék csapatot, pedig én is naponta többször néztem.
Szerintem találhatnak azok eleséget maguknak mást is az akváriumban,a napi egyszeri étkezéstől nem nőnének ilyen gyorsan.
Ma kezdett el kikelni az új csapat, rendesen meglátszik a korkülönbség: ilyen 33nap korkülönbség (ez egy ikra pici farokkal,~3,5-4mm lehet a hossza)
A NobilFluid artemiát nem próbáltad? Az valami folyékony nevelőtáp "tartós" artemiával.
Megmondom őszintén nem terveztem szaporítást. Az egyetlen szerencséjük az ivadékoknak, hogy "életpárti" vagyok, szándékosan semmilyen élőlényt nem teszek el lábalól :) Amúgy a mozgást vettem észre a talajon, nem is a halakat először. Amikor közelebb hajoltam megnézni mik lehetnek, nem volt nehéz a 30-40 vagy több ivadékot észrevenni XD mivel ez egy új akva előtte csak 2 guppy növendék + garnélák voltak benne nem volt nehéz megfejteni kik is lehetnek a szülők XD

A kicsikből 6-8 darabot megtartok a többit el szeretném majd ajándékozni, nem tudok mit kezdeni velük :) A kajájukra visszatérve még kb. 1 heti tápom van az egyes üvegcséből. Utána nem tudom mit adjak nekik majd, mert a 2. üvegcsében nagyon apró lemezes táp van már. ezen még egyalok 1-2 napot :)
 
A lemezest simán porrá tudod törni, de ott a Sera Micron, vagy a JBL NovoTomm, illetve @mmccannon ajánlásával a Hikari First bite.
Szerintem bármelyik jó választás, én már mindet próbáltam.
 
Akkor nagyon jól fejlődnek a táptól!
A brigádomban 10nappal idősebbek vannak, napi 4x esznek artemiát mégis ~egy méretűnek látszanak,de lehet,hogy még a tieid a nagyobbak...
Jó szemed van,a frissen keltek még a homokos talajon is alig észrevehetőek, nemhogy egy olyan durva szemcsésen amilyet használsz, én 1hetesen vettem csak észre a maradék csapatot, pedig én is naponta többször néztem.
Szerintem találhatnak azok eleséget maguknak mást is az akváriumban,a napi egyszeri étkezéstől nem nőnének ilyen gyorsan.
Ma kezdett el kikelni az új csapat, rendesen meglátszik a korkülönbség: ilyen 33nap korkülönbség (ez egy ikra pici farokkal,~3,5-4mm lehet a hossza)
A NobilFluid artemiát nem próbáltad? Az valami folyékony nevelőtáp "tartós" artemiával.
Ezek az ivadékok és más halak is, simán eszik az akváriumban bőven található baktériumbevonatot, míg új akvában ilyesmi nemigen áll
rendelkezésükre.
 
A lemezest simán porrá tudod törni, de ott a Sera Micron, vagy a JBL NovoTomm, illetve @mmccannon ajánlásával a Hikari First bite.
Szerintem bármelyik jó választás, én már mindet próbáltam.
Köszönöm, utánanézek ezeknek a tápoknak :)
 
Ezek az ivadékok és más halak is, simán eszik az akváriumban bőven található baktériumbevonatot, míg új akvában ilyesmi nemigen áll
rendelkezésükre.
Igen valami ilyesmire gondoltam,mert a napi 1x etetéstől nem fejlődnének valami gyorsan,ők viszont a korukhoz képest nagyobbacskák...
 
Back
Oldal tetejére