• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kashyyyk

Üdv !
Páran már látták a képet így ide is berakom.
1 napos és van még mit csiszolgatni rajta de az elképzelés látszik.
A kép telefonos majd jövök jobb minőségűvel is.;)

proxy.php


Aztán tegnap tudatosult bennem,hogy a másik akváriumot a 20 litert muszáj leszek sokkal egyszerűbbre csinálni :oops:
 
Üdv !
Ezt a szop*st ami engem tegnap ért :confused:,a kis akváriumot 20 litert is elkezdtem megépíteni és mint már korábban is írtam
ebbe nem terveztem egy hű de igényes scapet mert itt inkább majd a lakókon lesz a hangsúly.
No ott kezdődött hogy sehogy nem akartak megállni a kövek azért 25 x 25 méretben nem egyszerű pakolgatni.
Szóval egy oldalas lett a kialakítás bal oldalon egy jó magas hegy van ami lejt lefelé a 25 cm szélességben.
Na el lehet képzelni a méretarányokkal mit összeszenvedtem mire jó lett aztán jött a mohásítás ami leginkább Fissidens ből áll,és bekerült még egy kis maradék Microsorum is tölteléknek.
És itt jött a második fázis a közel egy hónapot állt 2041-es eheim bunker beüzemelése,kattogott csattogott össze vissza.
Már úgy voltam velel kivágom a negyedikről aztán eszembe jutott nem e a rotor van annyira "kiszáradva" hogy az miatt ad ki ilyen hangokat.Fogtam hát a vazelint és jó alaposan bekentem.
Szerencsére reggelre már nem is volt hangja.
És hogy miért is írtam hogy jó alaposan megjártam,minderre a mutatványra kb 1,5 órám volt :confused::facepalm:.
Képeket majd ma vagy holnap rakok fel normális fényképező géppel készülteket,remélhetőleg már az új lakókkal :)
 
Sziasztok !
A kis 20 literesbe @dantesix barátomnak köszönhetően szombaton beköltöztek a lakók itt is nagyon köszönöm a lehetőséget (y)
20 db blue carbon rili garnéla.Van köztük sima carbon rili is de gyönyörűek.
Megérte rájuk várni.Egyenlőre még egyeztetek több nőstény beszerzésén hogy legyen szaporulat is és tudjak szelektálni is a minél szebb vonal irányába.
Itt van is egy kérdésem főleg @szentgyo mester irányába,ha ezen garnélák mellé berakok full blue rili nőstényeket akkor azzal a szín variálható vagy jönnek majd a seszínű fakó egyedek ?
Pár képpel is jövök de ezek nem adják vissza az igazi hangulatát amit ezek a kis garnélák adnak :

DSC06114.jpg


DSC06128.jpg


DSC06130.jpg


És egy pillanatkép a másik akváriumból ahova tegnap beköltözött 8 db törpe Cory,nagyon cukik csak még beszariak kicsit :D
Ja és a fa még 4 hét után sem akar lent maradni,pedig a hordóban egy hónapot ázva már elmerült,na mindegy a kő marad.

DSC06121.jpg
 
Utoljára módosított:
Szia,

Szépek a képek. Sajnos azt senki nem fogja tudni megmondani, hogy milyenek lennének az utódok... Nem lehet tudni, hogy milyen ősöktől vannak a különböző változatok, így bármi lehet...
 
Üdv !
@danyi03 vagy @inadsz kérlek majd az első képet naplóképnek beállítani,köszönöm !
Ott tartok hogy megérkezett az üveg ki és befolyó rekord sebességgel.Ezeket fel is raktam,illetve megérkezett a D201-es is ezt meg még egy visszacsapó szelep miatt nem tudtam elindítani mert az Y elágazáshoz nem jutott.
Így állok most :

DSC06158.jpg


Haladok a másik akváriummal is bekerült pár riccia kövezés az előtérbe,nagyon csípik a garnélák állandóan molyolnak rajta.

DSC06156.jpg


A videót meg külön @Pecás Szabolcs barátom figyelmébe ajánlom milyen aranyos kis halak ezek a törpe Coryk

 
Üdv !
Egy kis Update a naplóba hogy elindítottam a 27 literesben a D201-es rendszert.
Egyenlőre nagyon minimálisan tolom a gázt aztán majd emelek rajta.
Amit viszont be kell majd szereznem az egy sokkal jobban porlasztó diffúzor mert a mostani üveg az borzalmas.
Az akváriumokban egyéb iránt kisebb alga gondok vannak,ebben a 27 literben a fonál keseríti az életemet a 20 literben meg borzalmas Diatom támadás van főleg az üvegeken.
Oto-k beszerzése hamarosan aktuális lesz,hogy legalább azt rendbe tegyék.
Az élőlények elvannak élik saját kis életüket és az akváriumi növények sem egy sprinterek mondjuk ide nem is terveztem olyan növényt.
Szerintem a 27 literes még odaérhet egy jó ki fotóra,és bízom benne hogy scape is megállja majd a helyét.
Képekkel majd jövök ;)
 
Üdv. Egy hónapos az akvárium.
Sikrült lehátterezni ,és mivel mára jutott az összes akvárium kitakarítása igy csak telós képpel emlékezem meg az 1 hónapról.
A CO 2 kb másfél hete megy [emoji4]

3b04f43cfae97807fc4bddfda590ac5a.jpg

És egy gyors infó a másik akváriumból,benne már blue carbon rili apukától származó ifjoncok vannak,kíváncsian várom a végeredményt [emoji6]

5ac6f37e006c986337be0655f6c21f17.jpg
 
szerintem sokkal jobb volt háttér nélkül, ez belefojtja a szuszt valahogy. A természetből beérkeztünk egy kórterembe.
Én mán úgyan vissza nem szedem :D,de most komolyan szerintem sokkal jobban kijönnek így a formák meg a színek még ha kórtermes is lett a látvány.A vizet meg mindig zöldnek láttam mert mögötte a gyerkőcnél zöld a fal színe.
 
No hogy ne akadjunk meg a háttér fehérségén :smuggrin:,azért van némi jó hír is.Miszerint a másik 20 literesben nem csak a kettő nőstény full blue rili petésedett be de a "gyári" blue carbon rili anyuka is tele pocakkal mászkál.
Nagyon kíváncsian várom hogy milyen utódok jönnek majd és mennyire kell szelektálni őket.
 
Back
Oldal tetejére