• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Karcos akvárium

borsócska_

Új regisztrált
Sziasztok!

Új vagyok itt és nem igazán találtam a kérdésemnek megfelelő topicot, ezért inkább ide off-olnék :D .
A kérdés pedig, hogy:

Mitől lesz karcos egy akvárium az oldalán?

Jó pár helyen olvastam azt, hogy karcos az akvárium...régebben nekünk is volt kisebb, nagyobb akváriumunk, de max. az alja volt csak karcos (a rakosgatástól) és az oldala sohasem. Úgy néz ki, hogy ismét lesz egy akváriumom :D és szeretném elkerülni az akvárium (meg)karcolását :) Szóval mit tanácsoltok? Mire figyeljek majd? :mrgreen:
 
Mágneses algakaparót használva a kaparó és az üveg közé beragad egy apró törmelék, csigaház darabka. Észre sem veszed, csak mikor már felszántotta az üveged. Keletkezhet még kövek, 3D háttér nem körültekintő belehelyezésétől.

Ja és igy: 0kOo8ZFnCOc
 
Mágneses algakaparót használva a kaparó és az üveg közé beragad egy apró törmelék, csigaház darabka. Észre sem veszed, csak mikor már felszántotta az üveged. Keletkezhet még kövek, 3D háttér nem körültekintő belehelyezésétől.

Ja és igy: 0kOo8ZFnCOc
 
fogszabályzóval közelről bámulod az akit és azt mondod "Jéééééé" miközben a fejeddel egy előtted elsuhanó raj után fordulsz. :lol: :lol:
 
Proci said:
:lol: :lol:
Hát, lehet akkor lemondok a mágneses algakaparóról. Ha helyette sima (tiszta) mosogatószivacsot használnék az valamennyire csökkentené az esélyt? Jól gondolom, hogy ha mágneses kaparó az akváriumban marad hosszabb ideig, alá másznak a csigák, a törmelék meg ráülepszik?

viktorlantos said:
fogszabályzóval közelről bámulod az akit és azt mondod "Jéééééé" miközben a fejeddel egy előtted elsuhanó raj után fordulsz. :lol: :lol:
:lol: No, akkor az unokatesóim mindig csak két-két vattacsomaggal közelíthetnek majd az aki felé :lol: körbe szigetelő szalagozom, mind a raktárban szokták, aztán addig mehetnek vattapamacsok nélkül.. :lol: Vagy melyik lenne jobb? Esetleg buborékfólia? :lol:

A kvarchomokról mi a véleményetek ilyen szempontból? Nem az egész akváriumban lenne csak egy részén, de pont a front üveg mögött lenne... :?
 
Néhány millióan használják a mágneses algakaparót, gond nélkül, csak oda kell rá figyelni.Gyakorlatilag bármivel összekarcolhatod az üveget, ha tisztítás közben felrántasz egy homok v. talajszemcsét és az az üveg meg a tisztítóeszköz közé szorul.Még a borotva pengés kaparóval is össze lehet karcolni.(még, hogy az üveg keményebb...hm.. :) )

Használat után ki kell venni a mágneses algakaparót, és fogkefével, vagy bármivel, körmöddel ki kell piszkálni az esetleges koszt-ennyi.
A szivacs még több ilyen balesetről tehet, ezt már tapasztaltam.
 
borsócska_ said:
Hát, lehet akkor lemondok a mágneses algakaparóról. Ha helyette sima (tiszta) mosogatószivacsot használnék az valamennyire csökkentené az esélyt? Jól gondolom, hogy ha mágneses kaparó az akváriumban marad hosszabb ideig, alá másznak a csigák, a törmelék meg ráülepszik?

A szivaccsal lehet a legnagyobb kárt csinálni ezt tapasztalatból mondom! :( Tudnék fölrakni pár elrettentő fotót arról, hogy egy tiszta soha nem használt mosogatószivaccsal hogy haza lehet vágni az akvárium üvegét.
Nekem eddig a bankkártya és a penge jött be.Gyorsan és karcmentesen tisztítható velük az üveg!
 
szivacs tényleg nagyon karcol.
Jelenleg én is bankkártyát használok, viszont itt is figyelni kell mivel már ezzel is csináltam pár karcot, még a homokos időkből.
 
artegor said:
szivacs tényleg nagyon karcol.
Jelenleg én is bankkártyát használok, viszont itt is figyelni kell mivel már ezzel is csináltam pár karcot, még a homokos időkből.

arra figyeljetek, hogy csak visa és mastercard dombornyomott lehet. elektron és cirrus maestro kártyák nem az igaziak :lol:
Én mágnest, szivacsot, pengés kaparót és fogkefét is használok gond nélkül. Vigyázni kell rá. És akkor nincs karc.
 
....és most, hogy túlestünk eme marha bonyolult témán, lazításként beszélgessünk a hydro pneumatikus-fúró-előtoló aggregát egység kontrasztikus működési alapelvéről... :lol: :lol:
 
A karcot kitisztítod és feltöltöd olyan anyaggal, aminek a törésmutatója olyan, mint az üvegé. Szélvédőjavítóknál érdeklődj. Szerintem nem éri meg mókolni.
 
Ilyenkor új akit érdemes venni. Ha mindent beleszámolsz, a végére sokkal több erő / pénz lesz, mire ezt megcsináltatod. És a karcok akkor is látszani fognak.
 
Back
Oldal tetejére