• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kandicsrák probléma

Dominiks

VIP kertész
Sziasztok!

Kicsit nyűgössen kérek segítséget tőletek! Óriási harcot vívok a garnélás akváriumomban, őrült módon elszaporodtak a kandicsrákok. El kezdték learatni a növényeimet és aggasztó már a dolog! A teljes fertőtlenítés nem megy mert a garnélák mostanság egyszer kétszer költöztek és nagyon stresszesek még.... ráadásul vannak kis porontyok is. Nem tudja véletlenül valaki ,hogy milyen módon lehet megszabadulni tőlük? Már azon is gondolkoztam ,hogy belerakok néhány nagyobb termetű guppit és nem etetem őket ,hogy keressenek élelmet és hátha összelegelnék ezeket az idegesítő golyókat..... hátha a halak nem stresszelnék a garnélákat annyira mint a költözés. Mi a véleményetek?
 
Olyat még sosem hallottam, hogy a kandicsrákok növényt legelnének. Inkább fordítva működik a dolog, ha pusztulnak a növények, elszaporodnak a baktériumok amik a kandicsrákok táplálékát jelentik. Biztos vagy benne, hogy kandics okozza a problémád?
Vegyszerrel nem lehet kiirtani őket garnélák mellett, mindketten rákok, ugyanazok veszélyesek rájuk. A guppi jó megoldás, de be fog kajálni kisgarnélából is. Nálam a törpe fogaspontyok jöttek be ilyen célra, nagyon intenzíven figyelik a tereptárgyakat élelem után kutatva, minden kis mozduló vacakra ráharapnak. Sajnos néha az újszülött garnélára is, de gyorsan szaporodó fajoknál ez nem nagy probléma.
 
Nos köszönöm a válaszod! Hát azért merem azt mondani mert egy ismerősömtől sikerült elkapnom és nála is ez történt. Egybk ilyen kis lyukakat furnak a növényekbe :/ Nem tudom ,hogy jól tudom e egybk ilyen kis fehér bogyók és gyorsan közlekednek az aljzaton. Azok kandicsrákok nem? Nagyon köszönöm a segítséget az biztos hogy mechanikus úton még vadászom őket és lassan bevetem a guppikat is és bizakodó leszek :/
 
Annyi kérdésem van e még ,hogy szerinted az Endeler guppi is megfelel? Még is csak kissebb testű és annyira talán nem stresszeli a garnélákat mondjuk nem is olyan mozgékonyak :/
 
Szia Dominiks!

Próbálkozhatsz még Utricularia gibbával is!
Nálam a garnélák mellett szépen megfogdossák az apró élőlényeket (Cyklopsokat is).
Nem láttam, hogy az újszülött garnélákat el tudná kapni.

Az Endlerek szerintem a szaporulatot is fogyasztják!
 
Ha bogyók, akkor ezek kagylósrákok, és nem kandicsok lesznek. Főleg törmelékkel, baktériumokkal táplálkoznak, egyes fajok szeretik a dögöt is. Növényevővel még nem találkoztam.
Biztos vagy benne, hogy a kis lyukakat nem káliumhiány okozza? Látod ahogy rágják, vagy csak az elszaporodásuk esik egybe a növény tüneteivel? Esetleg tudnál mellékelni egy képet a növényről és a rákról is?
 
A. Kavicsos said:
Szia Dominiks!

Próbálkozhatsz még Utricularia gibbával is!
Nálam a garnélák mellett szépen megfogdossák az apró élőlényeket (Cyklopsokat is).
Nem láttam, hogy az újszülött garnélákat el tudná kapni.

Az Endlerek szerintem a szaporulatot is fogyasztják!




Nagyon szépen köszönöm a segítséged!!!!
 
Moszat said:
Ha bogyók, akkor ezek kagylósrákok, és nem kandicsok lesznek. Főleg törmelékkel, baktériumokkal táplálkoznak, egyes fajok szeretik a dögöt is. Növényevővel még nem találkoztam.
Biztos vagy benne, hogy a kis lyukakat nem káliumhiány okozza? Látod ahogy rágják, vagy csak az elszaporodásuk esik egybe a növény tüneteivel? Esetleg tudnál mellékelni egy képet a növényről és a rákról is?



Nos igen egy kicsit kutatgattam és igazad lehet ,hogy kagylós rákról van szó :/ Érdekes én ép ,hogy azt olvastam ,hogy növényevő is nos az elszaporodásuk idejében kezdőttek a tünetek a növényeken másrészt folyamatosan a növényekre hajtanak ott mindig meg lehet találni őket :/ Most olvastam róla ,hogy az árnyékos részeket kedvelik és fel is tünt ,hogy olyan helyekre bújnak. Azt találtam ki ,hogy csinálok egy kis csapdát méghozzá balami kis barlangszerűséget melynek lesz egy kis nyílása viszont alja is lesz valami kis műanyagból csinálok és rakok bele mohát egy keveset és meglátom ,hogy elbújnak e benne ha igen akkor annyi a dolgom hogy minden nap kiveszem gyorsan és eltávolítom belőle őket :/ Tegnap vagy egy órát gőrcsöltem az akváriumban fecskendővel és vadásztam őket :/ Most már egyre nehezebb rábukani most már főként nagyon kicsik maradtak :/ Azt nem tudom ,hogy mennyire gyorsan szaporodnak :/
 
Legjobb megoldás rá endler guppi !. Akitől hoztad annak is ezt ajánlottam és be vált neki gondolok itt Attisra :)

Tapatalk fórum alkalmazással küldve Motorola Defy+ mobiltelefonról.
 
Sziasztok!
Megerősítésre, vagy cáfolatra lenne szükségem, hogy a képeken kagylósrákok láthatóak. Ismerősöméknél őrültmód elszaporodtak.
DSC_0356-1657x2207.JPG MOV_0357_000000-1657x2945.jpg DSC_0349-2207x1657.JPG DSC_0350-2207x1657.JPG DSC_0351-2207x1657.JPG DSC_0353-2207x1657.JPG MOV_0357_000000.jpg
 
Back
Oldal tetejére