• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

kálium karbonát

artegor

Tapasztalt kertész
Több japán blogon is láttam, hogy a Brighty K helyett kálum karbonáttal( K2CO3 ) tápoznak.
http://masna.exblog.jp/10295921/

Ezen a linken például aquamind laboratory-s port használ a célra.de láttam aqua essentials-ön is.
Hirtelen ezt az egy linket találtam meg, túl sok japán blogot nézegetek rendszeresen, nem ragad meg minden, hogy mit hol látok :/
Úgy látom egyébként, hogy az aquamind laboratory egy igen felkapott és népszerű márka japánban. Sok nagyon jó aquascaper használja.Ezt mi sem bizonyítja jobban mint az akváriumaik.
"A Brighty-K az akváriumi növények Kálium-szükségletét elégíti ki. Közvetlenül a vízcsere után történő adagolásával a csapvízben található halak számára toxikus klórt is hatékonyan semlegesítjük."
Mivel többségünk használ vízelőkészítőt, a klór semlegesítése számunkra itt lényegtelen.
Na de most jön a trükkös része. A karbonát ugye keményíti a vizet. Sok vegyész van itt a fórumon ;) , tőlük kérdem: Jelentősen keményít a vízen, vagy nem számottevő?
Alapvetően megoldható a kálium utánpótlása az akváriumba ezzel a módszerrel?
remélem érthető voltam, kicsit most fáradt vagyok :geek:
 
Huhh, ezt messziről kell kezdeni. ;) Kémiához értők javítsanak ki, ha valamit pontatlanul írok, önerőből okosodom mindig ezekben az ügyekben amikor atyám nincs a közelben. :)

OK, szóval a K2CO3 nem befolyásolja a víz KH-ját. Mivel a KH-ban csak pl. a kálcium-szulfát játszik be. Kevesen tudják azonban, hogy csak bizonyos sók módosítják a KH-t. Ca és Mg mindenképpen kell legyen benne. Minden más (esetünkben a K2CO3) nem fogja a KH-t befolyásolni, csak a víz pufferkapacitását. A gond ezzel az, hogy a legtöbb kereskedelmi forgalomban kapható KH teszt valójában nem a KH-t, hanem a víz "alkalinitását" méri, tehát effektíve átveri az akvaristát. A "valódi" KH-val tehát a növények egészsége szempontjából nem annyira kell foglalkozunk. Az alkalinitással annál inkább, mivel a növények és halak nem nagyon tolerálják a magas értékeket, sőt, a hirtelen változásokat sem.

A lényeg: a K2CO3-ban a CO3 moláris súlya 43%. Ez azt jelenti, hogy ha 30ppm-re akarnád csak ezzel a vegyülettel emelni az akváriumvíz Kálium-tartalmát, akkor a CO3 tartalom (alkalinitás) ezzel együtt elég drasztikusan emelkedne. Ez több veszélyt is rejt magában.

Ha tehát csupán a Kálium (K) szint biztosítása a cél, akkor egyelőre nem értem, hogy miért kell K2CO3 adagoláson törni a fejünket, amikor ott van a jól bevált (egyéb vízparamétereket nem befolyásoló) K2SO4 adagolásának lehetősége. Ezért is kellett ezeknek a dolgoknak gyorsan utánanéznem, hogy megválaszoljam. Tudod, az én lusta elméletem szerint ami működik azon nem agyalunk (csak használjuk), csak az aki berendezésén agyalunk... ;) De köszi, hogy felvetetted, legalább beleástam magam jobban... :idea:
 
Aquamind-ot azért olyan rengeteg sokan nem használják, de egy divatos márka lett a Japánoknál elsősorban a tesztjeik miatt. Azért találkozol vele gyakrabban mert azt a 20-30 japán blogot amit sűrűn nézegetünk visszonylag gyakran előfordul. De elterjedésben azért még nem számottevő a márka. De kétségtelen csini darabokat csinálgatnak.

Néztem a divatos tesztjeiket korábban. Akartam is venni. Kár hogy mint a Kotobuki és kismillió Japán márka csak Japánon belül elérhető.
Sajnos ők sem a legolcsóbbak közé tartoznak.
 
Sid said:
Kicsit off meg direkt link de google kidobta hogy szállítanak asszem M.o ra is Kotobuki-t.
http://en.item.rakuten.com/dearmonsters ... timationOf
Talachi 2.1 Ft jával számolva dúrván 12600 lenne?+szállítás?

Lehet egy két partizán módszerrel be lehet hozni ezeket, de kereskedelmi vonalon sajnos nem.

Pedig van egy két atom cucc a múltkor is láttam nem kifejezetten Kotobuki volt, de van egy két nyálcsorgató cucc a Japánoknál.
 
És árban szerintem elég jók hogyha postaköltséget nem nézünk akkor szerintem veri az Eheimet.
Itthon már tiszta Japán fan nak tartanak aztán állandóan azzal jönnek hogy ezt meg azt hogyan csinálja a Takajokó Bácsi(Takashi Amano akar lenni) :D
Namost faternak szereznék egy ilyet az akija alá hát besírna hogy agyamra ment a Japánság :lol:
 
keymaker said:
Mivel a KH-ban csak pl. a kálcium-szulfát játszik be.
Az pont nem, de a többi stimmel. A témáról részletesen itt, továbbá az ott szereplő hivatkozásokban.
Kiegészítésként a K2CO3 vizes oldata (50 g/l) pH 11,5-12,5. Használathoz nagyon fel kell(ene) hígítani. Se CO2, se K pótlására nem tartom alkalmasnak. Utóbbira megfelel a szokásos trió.
 
Back
Oldal tetejére