• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kálium-Foszfát (KH2PO4)

Spexxy

Kertész szaki
Egyrészt a moláris tömegek alapján a káliumot nem a kálium-foszfáttal visszük be, másrészt ha adagolsz macrot, abban bőven van kálium. A "porozást" alapvetően az aktív talaj telítése miatt adjuk, így ha magas a foszfátod, akkor a talaj telítődött. A K-igény elég tág határok között mozog, így nem kritikus, ha 5-10 vagy éppen 30 mg/l K van a vízben. Ha micro-ból vagy macro-ból viszel be a káliumot, akkor nincs szükséged külön K-bevitelre. Milyen tápot használsz és mennyit adagolsz a KH2PO4-en felül?
Köszönöm a válaszodat!
Macrot már kb. 2 éve nem adagolok. Sok az élőlény benne, így a nitrát részt megoldják ők, ezért kezdtem el anno a porozást. Tökéletesen jól is működött eddig, de néhány hete a növények egy része nem túl egészséges, ezért kezdtem el méregetni.
Por mellett GA Micro-t adagolok, napi 10 ml 200 literbe.

dexkill

VIP kertész
Köszönöm a válaszodat!
Macrot már kb. 2 éve nem adagolok. Sok az élőlény benne, így a nitrát részt megoldják ők, ezért kezdtem el anno a porozást. Tökéletesen jól is működött eddig, de néhány hete a növények egy része nem túl egészséges, ezért kezdtem el méregetni.
Por mellett GA Micro-t adagolok, napi 10 ml 200 literbe.
A GA microban nincs kálium, tehát ezt és a fentieket figyelembe véve, igen, kell adagolnod külön káliumot (vagy egyéb kálium tartalmú tápot). A 10 ml/200 l nem sok? Mennyi vizet cserélsz?

Spexxy

Kertész szaki
A GA microban nincs kálium, tehát ezt és a fentieket figyelembe véve, igen, kell adagolnod külön káliumot (vagy egyéb kálium tartalmú tápot). A 10 ml/200 l nem sok? Mennyi vizet cserélsz?
Ez az ajánlott mennyiség (1ml/nap/20l). 50%-ot cserélek hetente.

Van valamelyikőtöknek receptje, hogy ha előre bekeverem desztillált vízbe, akkor egy literhez pontosan mennyi száraztápot kell adni, hogy jó legyen az elegy pumpás adagoláshoz?
A cél az, hogy EI mellett egy hatvanas akváriumba tudjak pótlólag adagolni. Azt majd kiméricskélem cseppteszttel, hogy 1-2-3 pumpálás kell-e. De ehhez ki kellene találni az adagolóhoz egy elfogadható koncentrációt.

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
Van valamelyikőtöknek receptje, hogy ha előre bekeverem desztillált vízbe, akkor egy literhez pontosan mennyi száraztápot kell adni, hogy jó legyen az elegy pumpás adagoláshoz?
A cél az, hogy EI mellett egy hatvanas akváriumba tudjak pótlólag adagolni. Azt majd kiméricskélem cseppteszttel, hogy 1-2-3 pumpálás kell-e. De ehhez ki kellene találni az adagolóhoz egy elfogadható koncentrációt.
http://www.theplantedtank.co.uk/calculator.htm

Köszi Dani!

EI szerint tápozok (GA) + még a mai kifogyásáig toltam bele a gyengének tapasztalt Seachem Phosphorousból is napi 2ml-t.

Ma délután rámértem a foszfátszintre, és a reggeli kombinált adagolás (ld. fent) ellenére 0.5ppm eredményt kaptam, így gondoltam valami erősebbre váltok, hogy elérjem a legalább 1ppm célértéket. Elővettem a titkos fegyvert, a GA port.

Kicsit erős lett az oldat, mert 1 pumpálással fél ppm-et tud a kalkulátor szerint emelni / alkalom.

Screen Shot 2018-04-08 at 15.09.24.png

Az a kérdésem, hogy merjem ezt naponta tolni, vagy a Planted Tank ajánlása szerint heti 3x kellene csak? Nyilván fogok mérni is, de az első eredményekig sem akarok túllőni nagyon a célon. Mi a véleményetek? Vagy higítsam duplájára az oldatot, hogy ne legyen bika?

@dexkill hátha itt is tudsz tippet adni.
Köszi!

Jalos

Főkertész
Szia!

Én 4g-t oldok 250ml-ben (igazából 3.57-t kellene) , és ebből adok kb ugyanannyit mint GA MAC.
Igy 1ml oldat = 10mg PO4, ppm-t kiszámolod magadnak a víz alapján. ( 10mg/65l)

Számításaim szerint ez kb. 1.5-szöröse mint ami GA MAC-ban van, és 2szerese Seachem-nek.

Jalos

Főkertész
K2PO4-ből csak 70% súlyú a PO4.
14.28 g K2PO4 1 l vizhez:
0.7 *14.28 = 9.996g PO4
1liter vizbe (-14.28ml ha pontosak akarunk lenni!!) ezekszerint 14.28 g K2PO4 kell, hogy 1ml ben 10mg PO4 legyen.
Én csak 250ml-t oldok, ezért 14.28 /4 = 3.57 g kell a 250ml vízbe.

Most már világos, köszi! A két megközelítés két különböző irányból érkezik ugyanoda. Kérdés, melyik jár kisebb pepecseléssel. :)

Oldal tetejére