• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kálium-Foszfát (KH2PO4)

Pendulum

VIP kertész
Úgy tudom, a vas valamelyik formájával reagál, ezért is kell komolyan kelátolni, ha mikro+makro tápot akarsz.

Többet sajnos én sem tudok jelenleg erről.

szerk.: amúgy ez nekem gyanús.... olyan talaj, ami megköti a foszfátot, utána elengedné? Valaki jöhetne és felhomályosíthatna, hogy tényleg megtörténhet-e :D

danyi03

GA főstatiszta
Moderátor
Úgy tudom, a vas valamelyik formájával reagál, ezért is kell komolyan kelátolni, ha mikro+makro tápot akarsz.

Többet sajnos én sem tudok jelenleg erről.

szerk.: amúgy ez nekem gyanús.... olyan talaj, ami megköti a foszfátot, utána elengedné? Valaki jöhetne és felhomályosíthatna, hogy tényleg megtörténhet-e :D
Az eheim foszfátkötő szűrőanyaga is valamilyen vas, az már benne van. A talaj elvileg tud telítődni egy idő után és utána kiadja magából.

Nekem is maxon volt a legutóbb a JBL teszt, de leálltam a foszfáttal, és normál vízcserék mellett pár hét alatt elfogyott a vízből. Az élőlények nem jelezték, hogy sok lenne...

minden vízoldható vas vegyülettel reagál, és kicsapódik a vas-foszfát, de ha a gyanta nem szedi ki, akkor a vasazás sem fogja

szerintem csinálj gyakori vízcserét, gyorsan ki fog ürülni a talaj

danyi03

GA főstatiszta
Moderátor
hát akkor jobb lehetőség híján folytatom a napi vízcseréket, amíg lejjebb nem megy :/ köszi a visszajelzéseket

1 kis segítséget kérnék. Kb. 1hónapja vettük a 200grammos por tápot és olvastam hogy vki több éve használja nanóban ugyanazt a tégelyt... de most látom hogy felbontás után 1évig őrzi meg minőségét! Akkor most hogy van ez? :cautious::angelic:

Victor

VIP kertész
Nekem nincs is rajta ilyen szavatosságra vonatkozó írás :) ,sem olyan nagy tájékoztató az oldalán, mint ami a webáruházban lévő képen, csak a tetején van egy kis vonalkódos címke ;) .Ettől függetlenül szerintem ez a por is olyan, mint a só vagy a cukor, amíg el nem ázik nincs gond.

Kb az van hogy valamit irjunk ra. Ezert van rajta, de szerintem javitani fogjuk
Nyugodtan tegyetek hozzá egy nullát, pár hetem vettem át egy partner cégtől 2003-4-5-ben gyártott vegyszereket, semmi bajuk, mi ugyan megvizsgáljuk őket, de max annyi baja lehet egy sónak, hogy kicsit összeáll. A vegyszerkereskedelemben a korrekt cégek 2-3-5 évet adnak szilárd szervetlen vegyületekre, az inkorrektek 1 évet, de csak azért, hogy ha nem tudod bevizsgálni és ISO tanusítványod van, akkor kénytelen legyél venni másikat.

viktorlantos

Alapító
Admin
Nyugodtan tegyetek hozzá egy nullát, pár hetem vettem át egy partner cégtől 2003-4-5-ben gyártott vegyszereket, semmi bajuk, mi ugyan megvizsgáljuk őket, de max annyi baja lehet egy sónak, hogy kicsit összeáll. A vegyszerkereskedelemben a korrekt cégek 2-3-5 évet adnak szilárd szervetlen vegyületekre, az inkorrektek 1 évet, de csak azért, hogy ha nem tudod bevizsgálni és ISO tanusítványod van, akkor kénytelen legyél venni másikat.
Nekünk is kb ezt mondták a laborba ahol a tápokat gyártjuk.
Gondolom csak rá lett engedve az 1 év gari sablon.

pepe0419

VIP kertész
Egyelőre nem tudom mérni a foszfátot, mert nem vettem tesztet még :) A zöld alga egyik okozója lehet az alacsony foszfátszint, de lehetséges alacsony szint halakkal túltelepített akiban, manado talaj mellett? 70+ neon, 2 sziámi, 10 oto, 70+ garnéla, napi száraz tápos etetés.

E

Endre

Vendég
Egyelőre nem tudom mérni a foszfátot, mert nem vettem tesztet még :) A zöld alga egyik okozója lehet az alacsony foszfátszint, de lehetséges alacsony szint halakkal túltelepített akiban, manado talaj mellett? 70+ neon, 2 sziámi, 10 oto, 70+ garnéla, napi száraz tápos etetés.
Simán.

Sziasztok,
ADA step 2 + brighty k mellé hogyan kellene adagolni a foszfátot? 96 literre mennyi kell? :) teszt alapján 0 a szint
Ha a kérdésedből kimaradt, hogy a porból kevernél plusz foszfátot a tápod mellé, hogy mérhető szinted legyen, akkor a JBL teszt kanalának a nagyobbik felével adagolj 20 kanál port 500 ml RO vízhez és az így bekevert oldatból adj mondjuk 5 ml-t a vizedhez, majd kb fél órával később mérj egy szintet. Este újra mérj.
A tapasztalt érték és a kívánatos közti különbségből adódik, mennyit is kellene adagolni.
Ne egyből told rá a különbözetet, hanem elsőre mondjuk a 3/4-ét, utána a mérések eredményének függvényében a többit be tudod állítani.
Én GA tápok mellett csináltam így, az ADA tápokat nem ismerem. Ha az ADA-nál ez nem alkalmazható, kérem a tapasztaltabbakat, írják meg, nem szeretnék félre informálni.

Arra van valamilyen táblázat/aranyszabály, hogy ha porral tolom fel a foszfátot mondjuk 1,5-2 körülire, mennyire kell utánamenni micmac-al? Tehát +foszfát adagolásakor mennyivel nagyobb dózis tápot toljak neki?

Ha mar teszt ugye azt tudod hogy az ada tesztek szerint most jo a vized? Foszfat nulla az idealis naluk
ezt tudtam, csak többen is adagoltak foszfátot és az volt a tapasztalat, ha jól vettem ki a lényeget, hogy élénkebb zöld lett a növények nagyja. Egyébként a
Green Brighty Special Lights véletlenül nem foszfát? :)

Utoljára módosított moderátor által:
ezt tudtam, csak többen is adagoltak foszfátot és az volt a tapasztalat, ha jól vettem ki a lényeget, hogy élénkebb zöld lett a növények nagyja. Egyébként a
Green Brighty Special Lights véletlenül nem foszfát? :)
Adagolni bármikor lehet, de alapban nem szerepel a két fő tápban.
Ha algás vagy ne adagolj foszfátot :)

Oldal tetejére