• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kálium-Foszfát (KH2PO4)

Skacok, segítenétek? Két hete használok Kálium-Foszfát (KH2PO4) port a Tropica Premium mellé kiegészítésképpen, low körülmények közt. Viktor tanácsát követve 1 mérőkanál/50l/nap mennyiségben.

A kiindulási állapotom <0,02ppm PO4 volt. Ma rámértem a foszfát szintre: az egekben van. A JBL sensitiv cseppteszt kiakadt a hígitatlan oldattól, a maximumnál is sötétebb volt. Gyorsan lenyomtam egy kontrollt 50% desztilláltvizes higítással is, ott is 1,8ppm fölötti színt mutatott, és ezt még be sem szoroztam kettővel.

Szóval félreértettem valamit és túl sok volt a jóból?

Utoljára módosított:

viktorlantos

Alapító
Admin
Skacok, segítenétek? Két hete használok Kálium-Foszfát (KH2PO4) port a Tropica Premium mellé kiegészítésképpen, low körülmények közt. Viktor tanácsát követve 1 mérőkanál/50l/nap mennyiségben.

A kiindulási állapotom <0,02ppm PO4 volt. Ma rámértem a foszfát szintre: az egekben van. A JBL sensitiv cseppteszt kiakadt a hígitatlan oldattól, a maximumnál is sötétebb volt. Gyorsan lenyomtam egy kontrollt 50% desztilláltvizes higítással is, ott is 1,8ppm fölötti színt mutatott, és ezt még be sem szoroztam kettővel.

Szóval félreértettem valamit és túl sok volt a jóból?
Ha nincs aktiv aljaz kevesebb foszfat kell. Ha merni is tudod tartsd 1ppm korul

Ha nincs aktiv aljaz kevesebb foszfat kell. Ha merni is tudod tartsd 1ppm korul
Nincs, csak Amazonia. Harmadolom akkor az adagolást, miután visszahúztam 1-re.

Lehet ennek köze a sápatag Anubias levelekhez? Vagy inkább Carbora gyanakodjak? (1,2ml/50l/nap). Kapott víz alatt fecskendővel pár tized millit a fonalasodás miatt.

Nincs, csak Amazonia. Harmadolom akkor az adagolást, miután visszahúztam 1-re.

Lehet ennek köze a sápatag Anubias levelekhez? Vagy inkább Carbora gyanakodjak? (1,2ml/50l/nap). Kapott víz alatt fecskendővel pár tized millit a fonalasodás miatt.
Az amazonia aktív aljzat, szóval szívja a foszfátot.

De ha az anubias levelére nyomtál carbot, az is oka lehet a sárgulásnak. Sőt..

Sziasztok! GA-ban vásároltam 200g kálium-foszfátot. Mivel nem személyesen voltam érte, ezért nem tudtam megkérdezni a srácokat az adagolásról. 160 literes aksiba hány grammot kell tegyek napi 7 ml micro-macro mellett?

Bálint, ez a gyanú bennem is felmerült! Az Anubiasom azóta hoz aszimmetrikus, fodros szélű, halványabb zöld leveleket. Lehet sok a kálium?

Megerkezett a csomagom es benne a KH2PO4,a napi micro + macro 8 ml melle ha jól olvasom akkor 2 kis csipetnyit adagolhatok?
Igen kb ennyi elég lesz a te akváriumodhoz. Hosszútávon azért valamikor érdemes léenne egy foszfát szintre mérni amikor már használod.

Ti mikor adagoljatok? Mert en reggel, es az amandak kajanak nezik es kostolgatjak! Tegnap egy otto is elaludt orokre, lehet, hogy evett belole?

Laller

Kertész szaki
ÉN menéztem hogy a GA macro mennyi foszfátot tartalmaz (7gr/l) és ennek megfelelően kevertem be 1/2 litert, amit egy kiürült ,adagolós Macro
flakonban tartok és ebből adagolok naponta a mic/mac-kal együtt .A mennyiséget tapasztalati úton állapítottam meg többszöri méréssel !

ÉN menéztem hogy a GA macro mennyi foszfátot tartalmaz (7gr/l) és ennek megfelelően kevertem be 1/2 litert, amit egy kiürült ,adagolós Macro
flakonban tartok és ebből adagolok naponta a mic/mac-kal együtt .A mennyiséget tapasztalati úton állapítottam meg többszöri méréssel !
Erdemes ezen elgondolkozni,nem rossz ötlet.

htibi87

Kertész szaki
Sziasztok
Tudnátok nekem abban segíteni, hogy mennyi kh2po4 et adagoljak a vízhez?
Most végeztem el a jbl po4 tesztet, az eredmény nulla.A zöld pontalgám megjelent az anubias-okon.
-H.E.L.P. Advanced Soil aljzat
-micro macro carbo 3ml naponta

Oldal tetejére