• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kalászos, taiwanos

Tibi

Legenda
Start: 2018.01.30.

Akvárium: 60x30x36, 64l opti GA, hozzá való fekete szekrénnyel
Víz: RO, SaltyShrimp GH+
Szűrő: Eheim 2075, BioRio-val töltve, GA-s üveg ki/befolyó
Világítás: Quad 4x24w
CO2: nagynyomású rendszer diffúzorral, 24/24h
Aljzat: ADA Amazonia, Dennerle DeponitMix Professional 9in1
Dekor: Red moor

Növények:
Eleocharis Sp. Mini 3 doboz GA
Echinodorus Reni
Pogostemon helferi
Rotala H'ra
Rotala macrandra 'Red Mini'
Bucephalandra

Halak, garnélák:
16Werneri, 10kubotai, később jön még 10 paskai, 6 oto és piros taiwanok

A halak első felét kicsit gyorsan telepítettem, de bejáratott szűrővel indult, ammónia 0 a friss Amazonia ellenére. Feles vízcserék mennek ahogy kell, jövő héten hozom az otokat, paskaira még várni kell pár hetet. Ha lesz kis kosz is benne, jönnek a taiwanok.

Mértem egy pH-t, 6-os, tökéletes! :)

Remélem megúszom az algát! :D

IMG_8475.jpg
 
A wernerik elkezdtek elpotyogni, szerintem úszórothadásuk lett. A víz kristálytiszta, semmi nem stresszelte őket. A kubotaioknak semmi baja, az otok is jól vannak. Van valami okosság, ami segíthet rajtuk vagy szép lassan elhullik mind?


Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Van valami okosság, ami segíthet rajtuk vagy szép lassan elhullik mind?

Az egyik legrosszabb minőségű hal, ami boltban kapható szerintem. Fogalmam sincs hogyan tenyésztik, kik és miért, de instabil. Ma is néztem boltban őket. Nekem is volt régebben, de elkoptak. Újra gondolkodom rajtuk, de igen rosszul néznek ki a legtöbb helyen
 
Az előző kör werneri gyönyörű volt és nem volt soha, semmi bajuk. Ezért is választottam őket mégegyszer. :(

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Az előző kör werneri gyönyörű volt és nem volt soha, semmi bajuk. Ezért is választottam őket mégegyszer. :(

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
Mázlid volt velük. Olyantól lenne érdemes venni, akinél jól vannak már egy ideje, de megválna tőlük. Boltból nehéz jó csapatot beszerezni.
 
A wernerik elkezdtek elpotyogni, szerintem úszórothadásuk lett. A víz kristálytiszta, semmi nem stresszelte őket. A kubotaioknak semmi baja, az otok is jól vannak. Van valami okosság, ami segíthet rajtuk vagy szép lassan elhullik mind?


Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről

Én az otokkal voltam így, szép lassan (az első 6 ból 4 db az első héten eltávozott, az utolsó túlélő most, tegnap, 2 hónap után adta meg magát.
Közben a crs-ek, neonok, tigrisek jól vannak.
 
Érdemes megvárni egy melegebb időszakot. A jelenlegi időjárás nem biztos, hogy kedvez nekik.
A boltok kb ugyanabból a 2-3 forrásból szerzik a halakat.
Tőletek hoztam, melegben jöttek hazáig. 1 órán belül kezdtem a beszoktatást, amit halakkal nem is csináltam még. Lehet, hogy ez volt a baj. :D

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Tőletek hoztam, melegben jöttek hazáig. 1 órán belül kezdtem a beszoktatást, amit halakkal nem is csináltam még. Lehet, hogy ez volt a baj. :D

Nem feltétlenül a boltbol hazáig útra gondolok. Bár az sem árt a mostani időjárásban. Sokkal inkább a nagykerig és a nagykertől a boltig.
Nem tudom mikori érkezés volt nálunk is, mostanság pénteken kapunk szállítmányokat. Én szerintem nem is találkoztam velük.

Csak mint jelenség írtam. A tél az akvarisztika főszezonja. Pedig ilyenkor a legnehezebb az élő állatok és a növények szállítása. :(

Viszont ha tömeges gáz van és a boltban maradt még, holnap megnézzük és lebokszoljuk a beszerzéssel.
 
Akkor valószínűleg nekik annyi. Remélem a többi halnak nem lesz baja, rajtuk nem is látok semmi rendkívülit.

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Sajnálom őket. Talán azon a héten jöttek amikor félretettük neked, a többi amit nem vittél el azóta is megvan. Holnap rájuk nézünk azért, de ma úgy láttam jól néztek ki.
 
Akkor valószínűleg nekik annyi. Remélem a többi halnak nem lesz baja, rajtuk nem is látok semmi rendkívülit.

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről

Holnap beszéljünk még hol tartunk.

A téli időszakban jártunk már pórul pl neonokkal is. Ami az év többi időszakában tök stabil.
 
A wernerik elkezdtek elpotyogni, szerintem úszórothadásuk lett. A víz kristálytiszta, semmi nem stresszelte őket. A kubotaioknak semmi baja, az otok is jól vannak. Van valami okosság, ami segíthet rajtuk vagy szép lassan elhullik mind?


Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
A kalászhalakat nálam is uszonyrothadás tizedelte. Amin látsz elváltozást, azt azonnal különítsd el, mert átterjedhet, aztán ha megéri, próbálkozhatsz JBL Ektol Fluid-dal kezelni őket. (nekem nem sikerült kigyógyítani)
 
Külön raktam még hétfőn a werneriket, kaptak parakillt, de nem segített semmit a betegeken. A maradék kettő talán már megmarad, ők teljesen jól néznek ki, esznek és a hasuk sincs beesve. Kubotaiok és az otok jól vannak, semmi tünet rajtuk.
 
Jó 3 hete lecsengett az úszórothadásos műsor, 2 wertneri maradt meg végül. :( Mivel azóta nem volt semmi probléma és 3 nagy vízcserén is túl vagyunk, tegnap beköltözött egy 18 fős luminatus csapat (http://rainbowfish.angfaqld.org.au/luminatus.htm). Ők hazai tenyészetből származnak, elméletileg nem lehet gond. :nailbiting:

A rotalák szépen beindultak, lassan lehet nyíni. A parvula mini ellenben nem nagyon csinál semmit, nem igazán értem, mi a baja. Holnap tarra vágom, talán segít, de a rajta megjelenő ecsetet legalább eltünteti. Emlékeim szerint a Tropica-s mini parvula ennyi idő alatt már benőtte a neki szánt teret, tanácstalan vagyok.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére