• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kalászhalas, 250 liter

tibicuk

Legenda
Legjobb napló
P9120015.jpg
Akvárium
100x50x50 250l – indítás 2019 augusztus vége

Világítás
6x39W Ati lámpa(régebbi kivitel, nem digitális)

Co2
nagynyomású rendszer 2kg-os palack
DIY szűrőházas reaktor

Szűrés
1db Eheim 2075 1250l/h – Co2 rendszer erre van kötve
1db Eden 522 1000l/h - 9W-os UV

Fűtés
valószínű nem lesz ,mert a nappali fűtése mellett szépen lehet tartani a 23°C

Éjszakai levegőztetés - felszínleszívó
Skim + a kimenő csonkra rá van kötve egy levegőcső, amit egy mágnesszelep vezérel

Talaj:ADA Africana
Táptalaj: denerle
Red Moor , mecseki kövek

Tápozás
K2SO4,KNo3,Po2So4 porok + TNC trace elements(nyomelem por)
Van egy DIY vezérlő, ami az összes berendezést kapcsolja, valamit a tápozást is 3 db dózispumpa.

Növények
Főleg Crytok, háttérnek Cryto. Crispatula,
lilaeopsis mauritiana, hygrophila pinnatifida, lótus, riccardia,willow moha,anubias,buce

Halak
Törpe szivárványhal (Melanotaenia praecox)
Ötsávos márna, otto,háromsávos cory, algázó géb, garnélák

Nem szándékozok versenyezni, ezért ez az elrendezés lett megcsinálva. Folyamatosan tervezem még fejleszteni a növényzetet, a kövekre és a homokba is lesz ültetve néni nővény. A fák is még áznak,eddig le voltak súlyozva, mára már azért lent maradnak, de nem tudom még fixen beállítani őket.
Sokat töprengtem, hogy milyen halak legyenek. Végül a kalászhalak családjába tartozó szivárványhalakat választottam és mellé néhány ötsávos márnát, és a szokásos takarító személyzetet. Szuper kis halacsok a kalászhalak, néha csapatban úsznak, érdeklődők, mióta megszokták ezt a tágas akvát.
Pár szó a skim + éjszakai szellőztetés kombóról. Nagyon bevált. Régebben légpumpát használtam valamilyen porlasztóval. Mindig gond volt , hogy eltömődik , nem jó a porlasztás. Ezzel ilyen gond nem lesz, a mágnesszep pedig bekapcsol este 9-kor,és reggel 7-ig levegőztet. Szépen hosszan nyomja be a levegőt. A visszafolyásgátló kicsit finomít a porlasztáson , és a halkabb lesz a szerkezet.
Eleinte némi algával küszködtem (Rizo), mert a co2 kicsit később indult. A halak behelyezésével egycsapásra megszűnt a probléma. Valamint a szűrő is segített. Ez a fajta alga olyan hogy vagy leszívni lehet, vagy felkeverni, és majd a szűrő elvégzi a többit. Most pedig durván van pontalga. Lehet alul méreteztem a foszfort.Csináltam törzsoldatot, hetente egyszer, kétszer adok pluszban
P8090001.JPGP8090001b.jpg71584241_1200815113436138_5984157394983190528_n.jpg
 
Nagyon szép! Megkérdezhetem, hogy mitől ilyen szépek az Anubiasok? Nekem szinte az utolsó levélig minden lerohadt. Nem tudom, hogy miért. Mondják, hogy ilyen az Anubias. De talán ha később raktam volna be? Vagy nem ragasztom, hanem kötözöm?
 
Itt egy kép,most így néz ki az akva.Ecset alga van a felületes vízcsere miatt.A lillik sem makulátlanok,a bal oldalon klónozás nyomait láthatjátok emiatt.:cool::p
A lótusz eleinte úgy nőtt,mintha húznák.Átesett egy víz tetejére emelkedő levélzeten,hiába vágtam le,csak azok jöttek egy darabig.Most kicsit lelassult,
és megint szép vízalatti leveleket hajt.Vettem valami ibéjes kapszulás gyökértápot.Nagyon bevált,mert a hátsó Cyptok is megindultak utána.
Eleinte nem volt elöl a homokban semmi,de nagyon üres volt ott , és a Encik,és a Crytok se nőttek úgy még ,ezért tettem staukat.
A mágneszelepes levegőztetés is szépen bevált, a felsínleszívón keresztül este 9-kor kapcsol be,reggel ha jól tudom 7ig .



1P2220007 (6)b.jpg
 
Szia, a szivárványhalak nem hajlamosak a kiugrálásra? Nagyon megtetszettek, de a bosemani kalászaim sokszor a földön kötöttek ki...
 
Szia, a szivárványhalak nem hajlamosak a kiugrálásra? Nagyon megtetszettek, de a bosemani kalászaim sokszor a földön kötöttek ki...
Szia! A kiugrásra nem , de pusztulásra hajlamosak. Van az akváriumban ötöves díszmárna, ottok, páncélosok,(ők szaporodtak is),díszcsík, amanok. Ugyan akkor kerültek be, mint a kalászhalak.
Belőlük már csak 3 db van.Mint fentebb látni , egy egész csapat volt belőlük. Valamilyen dülledt szembetegséget kapnak. Biztos nem hasvízkór, mert nincs pikkelyborzolás és dülledt has.
Szépen lassan elhullottak egy év alatt.
 
Utoljára módosított:
Egy kis helyzetjelentés. Rég jelentkeztem már.
Volt rosszabb bőrben is az akvárium. Volt , hogy 2 hónapig nem cseréltem vizet.
Kifogyott a tápsó az automata adagolóból. Ezáltal baromi nagy mennyiségű mulm halmozódott fel.
Ciano alga(a víz felszínem a Cryto leveleken), ecsetalga kivirágzott. Kis mennyiségben mindkettő fellehető még.
A zöld poralga okoz kis problémát.
A kedvemet a kalászhalak pusztulása vette el. Úgy havonta, kéthavonta egy-egy elpusztult.
Valamilyen szemdülledős betegségük volt. Mára 3 maradt. Hoztam bele gyöngygurámikat.
Az az érdekes, hogy van az aksiban a kezdetektől ottok, ötsávos márna, amanók, gébek, páncélosok.
Őket nem érte el ez az elhullás. Utóbbiak még le is ívtak.
Közben kimerült a táptalaj is. Immáron elmúlt 1 éves az akva.Ezért táptabikat nyomtam a talajba.
Most úgy látom észhez tértek a Cryptok is, és a vízikehely is sorra hozza a leveleket.
Rendeltem stem növényeket. Süllőhínárokat , Pogostemon stellata . Megint kedvet kaptam nyírni.🤗
A világítás le lesz cserélve. A jövő héten érkezik a led. Skylight Intense AQI-80S
Vettem fém felszínleszívós befolyót, valamit a másik oldalon is egy sima forgatós leszívó működik.

PA170002aaaaaaa.jpgPA170003aaaaa.jpg
 
Szia, Pinnatifida jól érezte magát úgy fára kötve? Nagyon tetszik, gondolkodom, hogy tennék a diszkoszosba, ahol nincs talajom.
Tamás
 
Szia, Pinnatifida jól érezte magát úgy fára kötve? Nagyon tetszik, gondolkodom, hogy tennék a diszkoszosba, ahol nincs talajom.
Tamás
Szia !igen, abszolút jól érzi magát.De jelenleg nincs belőle, mert a 1-2 hónapos koszos vizet és táptalanságot nem bírta.
De jól karban tartott akváriumban fára kötözve nagyon jól meg van.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére