• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kakukk tojás az akváriumban.

Kapalyag László

Kertész szaki
Hahóóóóó. Pár hónapja hozájutottam 2 gyönyörű növényhez le is csaptam rá megvettem és akár hiszitek akár nem nem is akvárium növények. (Állitólag) na most ez az alábbi két növényröl van szó:
Alternanthera bettzickiana'green'
Acorus gramineus cv decoratus

Nemtudom mit tegyek:S

hol is kezdjem mondom elsőnek a Alternanthera bettzickiana'green' itt akkor volt érdekes a dolog félig árnyékos helyre ültettem az akiba nagyon szép volt bár azota kopasz lett félig levelei elhullotak és nem hoz uj hajtást egyenlőre .
A második pedig az acorus ez azthiszem ez mint ha félig élne és mint ha 4 hajtást hozott volna de nemtudom megmondani pontosan hogy télleg egézséges e . azonban egy lebelét levágtam és azt dugványoztam. kis apro gyökereket hozott.
teszek fel képeket most valaki segitsen mert nemtudom mit tegyek. bennehagyam őket? kivegyem? vagy h jobban éljen mondjuk a Alternanthera bettzickiana'green' átültesem a wabiba? vagy az akiba csak fényesebb helyre? nemtudom segitsetek.
2v9afbs.jpg
6zv4ns.jpg
 
Ezt a papagájlevél fajt gyakran árusítják akváriumi növényként. Teljesen alámerülve víz alatt hamar pusztulásnak indul. Párás zárt térben pl. terráriumban, szobai MiniKertben, Viváriumban nagyon jól érzi magát és szépen fejlődik egész évben. Előnybe részesíti a jól megvilágított környezetet. Fontos az egyenletes öntözés és a párás környezet. Idővel szép formás bokor nevelhető belőle. Szobai nevelésre alkalmatlan magas páraigénye miatt. Egész évben megfelel számára a szobahőmérséklet.
 
Back
Oldal tetejére