• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Kakadu sügeres

Joci01.14

VIP kertész
Sziasztok! :)

Én is csatlakozom a fórum felpezsdítéséhez ezzel a naplóval.

Mindig álmodoztam arról, hogy egyszer lesz egy kisebb akváriumom, amiben egy kakadu sügér pár (és remélhetőleg az ő ivadékaik) lesznek a fő "attrakció". E vágyam az utóbbi hónapokban kezd formát ölteni.

A paraméterek:
Akvárium: 48 literes, 50*33*29 sz*m*h normál üveg
Szűrés: Tetratec ex 600+ szivaccsal töltve, mert a kerti tó projektből rengeteg maradt, amit nem akartam kidobni. Kíváncsi leszek, hogy milyen hatásfokkal fog működni. Szeretnék venni bele Purigent is. Eheim Skim 350
Világítás: 24 w power compact fénycső, 6500 K
CO2 nincs
Tápozás: GA Mic és Mac
Aljzat: tropica táptalaj és JBL manado
Dekor: szőlőág, gyöngykavics, és egy helyi tüzépről vásároltam sziklákat-ecetsavas próbát állta, remélem nem lesz vele gondom.
Állatok: kakadu sügér, (böszme) amano garnélák, otocinclus affinis, csíkos baltahasú lazac (ők is régi vágyam), csigák?
Növények: microsorum, anubias, bucephalandra, hygrophila pinnatifida, hydrocotyle tripartita sp japan, vmilyen moha, cyperus helferi, cryptocoryne,

A technikai rész megvan. Jelenleg az anyagiak limitálják az akvárium elindulását, de remélem március elején ez az akadály is elgördül és leadhatom a rendelést a GA-nak a növényekre és a purigenre.

Kezdetben vala a szőlőág és a kókuszdió:
20191219_132538[1].jpg
Aztán megérkeztek a sziklák:
20200109_153404[1].jpg Ezek alá került egy kis geotextília, hogy ne karcolódjon az üveg.
20200109_153423[1].jpg
Majd a gyöngykavicsot is beöntöttem, mert kíváncsi voltam, hogy milyen lesz. Homokkal talán jobb lenne, de a takaríthatóságot és az anyagiakat(ez volt itthon) szem előtt tartva lett a kavics.
20200109_155114[1].jpg
20200109_155126[1].jpg

Tervben van, hogy ezt az ágat lefűrészelem.
20200109_155111.jpg

Sajnos kicsit túlzásba vittem az építést így ültetéskor bontanom kell rajta, de sebaj a képek alapján majd újra építem az érintett részeket.

Köszi, hogy itt voltál.
Heló! :)
 
Sziasztok! :)

Én is csatlakozom a fórum felpezsdítéséhez ezzel a naplóval.

Mindig álmodoztam arról, hogy egyszer lesz egy kisebb akváriumom, amiben egy kakadu sügér pár (és remélhetőleg az ő ivadékaik) lesznek a fő "attrakció". E vágyam az utóbbi hónapokban kezd formát ölteni.

A paraméterek:
Akvárium: 48 literes, 50*33*29 sz*m*h normál üveg
Szűrés: Tetratec ex 600+ szivaccsal töltve, mert a kerti tó projektből rengeteg maradt, amit nem akartam kidobni. Kíváncsi leszek, hogy milyen hatásfokkal fog működni. Szeretnék venni bele Purigent is. Eheim Skim 350
Világítás: 24 w power compact fénycső, 6500 K
CO2 nincs
Tápozás: GA Mic és Mac
Aljzat: tropica táptalaj és JBL manado
Dekor: szőlőág, gyöngykavics, és egy helyi tüzépről vásároltam sziklákat-ecetsavas próbát állta, remélem nem lesz vele gondom.
Állatok: kakadu sügér, (böszme) amano garnélák, otocinclus affinis, csíkos baltahasú lazac (ők is régi vágyam), csigák?
Növények: microsorum, anubias, bucephalandra, hygrophila pinnatifida, hydrocotyle tripartita sp japan, vmilyen moha, cyperus helferi, cryptocoryne,

A technikai rész megvan. Jelenleg az anyagiak limitálják az akvárium elindulását, de remélem március elején ez az akadály is elgördül és leadhatom a rendelést a GA-nak a növényekre és a purigenre.

Kezdetben vala a szőlőág és a kókuszdió:
View attachment 87389
Aztán megérkeztek a sziklák:
View attachment 87390 Ezek alá került egy kis geotextília, hogy ne karcolódjon az üveg.
View attachment 87391
Majd a gyöngykavicsot is beöntöttem, mert kíváncsi voltam, hogy milyen lesz. Homokkal talán jobb lenne, de a takaríthatóságot és az anyagiakat(ez volt itthon) szem előtt tartva lett a kavics.
View attachment 87392
View attachment 87393

Tervben van, hogy ezt az ágat lefűrészelem.
View attachment 87394

Sajnos kicsit túlzásba vittem az építést így ültetéskor bontanom kell rajta, de sebaj a képek alapján majd újra építem az érintett részeket.

Köszi, hogy itt voltál.
Heló! :)
Jól néz ki 🙂
De nem lesz kicsi a 48 liter sügérnek meg baltahasúnak?
 
Szia!
Szerintem a baltahasúaknak nagyobb medence szükséges. Ráadásul szeretnek ugrálni állítólag...
Én elvetném őket.
De jó a projekt! 👍👍
Kíváncsian várom.
Próbáltam kicsit utánanézni neked német oldalakon...min. 80 cm akvát ajánlanak, de inkább nagyobbat.
Le kell fedni alaposan, vagy peremet tenni körben, min. 20 cm magasat.
Akár 1-1,5 métert is “repülnek” a felszínen.
 
Szia!
Szerintem a baltahasúaknak nagyobb medence szükséges. Ráadásul szeretnek ugrálni állítólag...
Én elvetném őket.
De jó a projekt! 👍👍
Kíváncsian várom.
Köszi. :)
Üvegtető van az akváriumon csak a képeken még nincs rajta. A nagyobb medencének igazat adok főleg miután este többet olvastam a baltahasúakról.
 
Szia!
Érdeklődni szeretnék, hogy hogy halad a projekt? Lettek már pici sügérkék?
Én ma vettem észre, hogy a mama kakadu körül úszkálnak az apró kis jövevények 😁😁😁 gyorsan le is videoztam őket 😁
 
Szia!
Érdeklődni szeretnék, hogy hogy halad a projekt? Lettek már pici sügérkék?
Én ma vettem észre, hogy a mama kakadu körül úszkálnak az apró kis jövevények 😁😁😁 gyorsan le is videoztam őket 😁
Kedves tőled, hogy érdeklődsz. Idő hiányában csak a hardscapig jutottam, aztán sajnos máshogy alakultak a dolgok, így szétbontottam az akváriumot. Neked viszont gratulálok a kis jövevényekhez! ;)
 
Ezt sajnálattal olvasom. De azért látom van másik akva 😁
Köszönöm szépen a gratulációt. Nagy öröm volt a családban. Nem is gondoltam volna, hogy egy ilyen társas akváriumban leikrázik, ez a szép kis halacska 😀 gyerkőcök is csak nézték az apró kicsiket.
Itt egy videó: Apróságok 😀
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére