• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

kagylósrák vs. talajok

ezsolt80

Kertész bálvány
Sziasztok!

Szerintetek van összefüggés a kagylósrákok elszaporodása és a különböző talajok között?
Eddig kétféle talajt használtam Amazonia-t és Tropica Aquarium Soil-t.
A Tropica-nál nálam sokkal több kagylósrák jelenik meg. Egy akváriumnál feladtam a küzdelmet és aljzatot cseréltem de most úgy néz ki hogy egy másikban is kezelhetetlen a helyzet. Egy harmadikban amiben szintén ez az aljzat van most kezdődik az invázió.
Viszont Amazonia-nál még nem fordult nálam elő ilyen mértékű elszaporodás.
Lehet hogy a véletlen műve, de kiváncsi vagyok másnál mi a tapasztalat.

Köszi
 
Erre úgy látom évek óta nem reagált senki pedig érdekes téma. A Tropica Aquarium Soil-ban nekem is meglepően sok a kagylósrák. ezen kívűl csak a kavicsosom van amiben meg nincsenek. szóval kevésbé tudom összehasonlítani :D
 
Hát ez érdekes lenne . Én aszt vettem észre , hogy akkor jelennek meg amikor valahogy több kaja szorodik a akváriumba (mert lústa vagyok használni a kiss kanalat) de amint észre veszem ezen kiss rakocskák megjelenését drasztikusan visszaveszem a ennivaló beszorását . S tényleg ahogy leírják a szakik kevesebb kajánál eltünnek.
Nálam amazonia és shrip king talajok vannak
 
S tényleg ahogy leírják a szakik kevesebb kajánál eltünne
Ez alátámasztja azt, hogy miért csak az előszűrőben találok belőlük. Bődületes a garnélák népsűrűsége és csak a halak kajájából hullottak kapják. (neocaridinák)🤔 Az előszűrőn akad fenn az a kaja, amit a szűrő azonnal leszippant. 😃
Szerkesztés : lehet, egy kicsit jobban túl kéne etetnem, hogy legyenek elegen? 😃
 
Ez alátámasztja azt, hogy miért csak az előszűrőben találok belőlük. Bődületes a garnélák népsűrűsége és csak a halak kajájából hullottak kapják. (neocaridinák)🤔 Az előszűrőn akad fenn az a kaja, amit a szűrő azonnal leszippant. 😃
Szerkesztés : lehet, egy kicsit jobban túl kéne etetnem, hogy legyenek elegen? 😃
Nálam is a előszűrőben kőtnének ki . De mivel garnélavédős a be szivó ág . Igy a rácson szoktak felhalmozodni 😊
 
Ez alátámasztja azt, hogy miért csak az előszűrőben találok belőlük. Bődületes a garnélák népsűrűsége és csak a halak kajájából hullottak kapják. (neocaridinák)🤔 Az előszűrőn akad fenn az a kaja, amit a szűrő azonnal leszippant. 😃
Szerkesztés : lehet, egy kicsit jobban túl kéne etetnem, hogy legyenek elegen? 😃
a halak nem eszik meg őket? vagy nem tudnák megemészteni?
 
Sziasztok! Ez a kagylosrak nalam is kezd elszaporodni, újonnan indított akva Tropica talajjal, eddig Amazonia Ver2. talajt használtam, ott nem volt ilyen probléma . Vagy csak véletlen egybeesés lenne? Kinek mi a tapasztalat? Halak a héten érkeznek ,azok gondolom elintezik őket ?!
 
Sziasztok! Ez a kagylosrak nalam is kezd elszaporodni, újonnan indított akva Tropica talajjal, eddig Amazonia Ver2. talajt használtam, ott nem volt ilyen probléma . Vagy csak véletlen egybeesés lenne? Kinek mi a tapasztalat? Halak a héten érkeznek ,azok gondolom elintezik őket ?!
No para. Nem csinálnak bajt. (csak látványszennyezést) A halak jelentősen lecsökkentik majd az állományt, de nem tűnnek el teljesen. Lényeg, hogy nem fog feltűnni a létük. Szerintem nem függ össze a talaj márkával a megjelenésük.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére