• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

JU-RESCAPE DAY - workshop február 4.

2 óra alatt nem lehet speciális verseny akváriumot építeni. Nem is ez volt a cél. Viszont nem akart Jurijs egy szokásos növényest, mert ilyenből százával épít az ügyfeleknek. Most kicsit elengedhette magát és a fantáziáját. Így jött a pinnatifida fejű alien invázió :) :)
Nyílván ennél sokkal többet és jobbat is tud, de egy előadáson ahol közben szimultán osztja az észt és hátulról épít nem lehet többet várni :)

Szerintem jópofa lesz ezzel a kis pinnatifida redmoor dekorokkal. Az pedig külön szimpi volt hogy kihasználata a teret és teleültette az akváriumot.
 
Köszi mindenkinek aki ott volt :) Picit hosszabbra sikerült mint terveztük, de szerintem hasznosan telt az idő. Jurijs és Balázs elég sok dologról beszélt.
Jurijs pedig egy szuper előadó ezt ismét láthattuk.

Idén tervezünk még hasonló eseményeket, remélhetőleg ahogy a jobb idő közeledik egyre hangulatosabban telnek majd a bolt előtti pihenő idők is :)

Köszi, hogy ott voltatok :) Az esemény végén csináltam két privát képet is. Mellékelem a posztban.
Köszi a GA csapatának is akik az egész esemény alatt segédkeztek. (y)

View attachment 25453

View attachment 25452

View attachment 25454

View attachment 25455
Pfff, mennyire nem vagyok fotógén. Persze, azért köszi a képet Vik! Majd nekem is lesz ilyen szép képet készítő gépem, ha nagy leszek. :)
 
Láttam egy részletét és rájöttem miért került be újra az indiai megkövesedett fa a ga kínálatába. :D Ha nagyon spoileres moderáljátok. :)

Ezt a dekort a GA indulása óta forgalmaztuk. Be kell valljam amikor elindult a Seiryu őrület és a szürke sziklák térhódítása, akkor az ilyen deokorokra a halál várt kb. Így 2-3 év után levettük értelmetlen volt tartani.
Nekem most sem szimpi a természetellenes vörös színe miatt, de a fantáziavilágnak nem lehet határt szabni. Mindig lesz egy két Jedi aki "xarból is olyan várat épít", amit senki más :)

Most más beszerzési forrásból, talán picit más texturájú változat van és ugyanúgy nem kell senkinek akkor sem ha fent egy 150kg van bepakolva az IAPLC akváriumba. De bekapcsoltuk, mert ilyenkor midig jön a kérdés, hogy "ez milyen kő tsókolom?". Hát ilyen! :)
 
Nem hergelünk! :)

Egyébként kezd lassan összeállni az akvárium. A héten volt pár masszív módosítás amit a workshopon már láthattak.
Némi egyeztetés az elit világgal felnyitotta a szemet, hogy vannak még gyenge pontok. Balázs szerintem ezen fog rugózni, hogy a lehető legtöbbet hozza ki belőle a versenyig.
Ilyenkor kikéritek esetleg olyan vendégek tanácsát,véleményét is az akváriumról ,mint pl.Jurijs.?????
 
Ilyenkor kikéritek esetleg olyan vendégek tanácsát,véleményét is az akváriumról ,mint pl.Jurijs.?????

Szerintem ő is elmondta a véleményét, ahogy Béla is korábban.

De ha a top 50 a cél akkor kell olyan visszajelzés is aki több alkalommal jár ebben a magasságban. Juan pl ilyen. Jó kis visszajelzéseket adott.
 
Ezt a dekort a GA indulása óta forgalmaztuk. Be kell valljam amikor elindult a Seiryu őrület és a szürke sziklák térhódítása, akkor az ilyen deokorokra a halál várt kb. Így 2-3 év után levettük értelmetlen volt tartani.
Nekem most sem szimpi a természetellenes vörös színe miatt, de a fantáziavilágnak nem lehet határt szabni. Mindig lesz egy két Jedi aki "xarból is olyan várat épít", amit senki más :)

Most más beszerzési forrásból, talán picit más texturájú változat van és ugyanúgy nem kell senkinek akkor sem ha fent egy 150kg van bepakolva az IAPLC akváriumba. De bekapcsoltuk, mert ilyenkor midig jön a kérdés, hogy "ez milyen kő tsókolom?". Hát ilyen! :)

Nasették most nézem az FB-r és a bejegyzésemre reagálva itt egy másik példa....

Light pagoda. Néhány évig volt de nem ment. Azért wollinskiék ebből is tudnak építkezni :)

16462951_702025953312613_8556777316066780323_o.jpg
 
@viktorlantos ha egy kérdést megengedsz.Lehet többünket érdekel a téma ,én meg amúgy is meg akartam kérdezni.A workshopon feltűnt ,hogy Jurijs nem mosta le a tégelyes növény (parvula mini)gyökérzetéről a zselét......mi több olyan mint ha nem is zselé lett volna ,csak leöntött róla valami levet.Nekem úgy jött le-hiányos angoltudásom ellenére -mintha őt nem zavarná a zselé,mintha azt mondta volna ,hogy "tápanyag ,miért ne maradhatna rajta".
Szóval írnál erről pár gondolatot?????
Amugy meg tegyük már tisztába ....az In-Vitro mit takar egyébként?????És az In -Vitro is zselés ???vagy ő lenne az a folyadékos tégely?????
Sok kérdés ,de hasznos lehet a publikumnak;):)
 
@viktorlantos ha egy kérdést megengedsz.Lehet többünket érdekel a téma ,én meg amúgy is meg akartam kérdezni.A workshopon feltűnt ,hogy Jurijs nem mosta le a tégelyes növény (parvula mini)gyökérzetéről a zselét......mi több olyan mint ha nem is zselé lett volna ,csak leöntött róla valami levet.Nekem úgy jött le-hiányos angoltudásom ellenére -mintha őt nem zavarná a zselé,mintha azt mondta volna ,hogy "tápanyag ,miért ne maradhatna rajta".
Szóval írnál erről pár gondolatot?????
Amugy meg tegyük már tisztába ....az In-Vitro mit takar egyébként?????És az In -Vitro is zselés ???vagy ő lenne az a folyadékos tégely?????
Sok kérdés ,de hasznos lehet a publikumnak;):)

A workshopon a Tropica új fejlesztésű in-vitro növényeit használta. Ami már nem is olyan új hiszen lassan 1 éve mutatta be a Tropica.
A lényeg, hogy itt a növény nem zselében van. Egy folyékony nevelő lötyiben. Amiből simán kiveszed a növényt és akár mosás nélkül is ahogy ő csinálta használod.

A korábbi (hagyományos) zselés növényeknél a legnagyobb gond az hogy ez a zselé massza rajta marad a gyökereken a vízben és a növény elhalhat miatta.

Invitro és Invitro között is van kölönbség. Ha gyors telepítés kell akkor Tropica. Kb ennyi :)

itt jól látszik ahogy kiveszi a dobozból, hogy a nevelő anyag bent marad a dobozban még ilyen sűrű doboznál is

 
Na akkor haza szálitottam Jurijt.A 11 órás haza úton úgy elbeszékgettünk,hogy az utolsó fél órában kapcsoltuk be a rádiót.:eek:Amúgy én még résztvettem egy ujabb work shopon.Pénteken meghívott egy Ada 60p berendezésére.;)

Van, akinek bejött az élet. :)

Jó kis feeling egyébként - ha az utas kompatibilis veled - végigdumálni egy hosszú utat.
 
Back
Oldal tetejére