• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

José Luís Silva 120cm akváriuma

viktorlantos

Alapító
Admin
Rendre előkerülnek ugyanazok a kérdések általában. Milyen világítás, milyen szűres stb kell egy 60cm vagy 90cm vagy 120cm széles akihoz.
Persze a versenyakik leírásából sokat meg lehet tudni, így érdemes átnézni a leírásokat is. Most mégis találtam egy új akváriumot amit most építenek érdekességképpen megosztom....mi az ami jó mi az amin javítanék...

Ez egy 120-as akvárium:
http://www.aquablog.nl/863-h%e1%bb%93-c ... lva-120cm/

150-es fémhalogén lámpából van kettő fölötte, ahogy kell. Ugye 90cm-ig használható 1 lámpa. Utána már olyan magasra kellene emelni hogy az sem esztétikailag sem funkcionálisan nem lenne jó. Ráadásul a szélein már nem lenne igazán jó a megvilágítás. 2 lámpa kicsit közelebb tolva egymáshoz szépen befedi a 120cm széles akváriumot.

Egy Eheim Classic szűrőt kötött rá az akira... bátorság, gondolom ezen a téren nincs befejezve a projekt.
Ilyen fényhez és ekkora akváriumhoz ez a szűrő nagyon nagyon gyenge....

Üveg ki és beömlő, hogy az esztétikára is adjunk.
Fluval fűtő

Nézzük a talajt:
36 liter Malaya
6 liter Power Sand
és ami kell a növények alá adalékok
1x ADA Bacter 100
1x ADA Tormaline BC
1x ADA Clear Super
1x Plocher Penac
a fenti adalékok a gyökér képződést gyorsítják és a hasznos baktériumok gyors szaporodását.

CO2-ből nagynyomású cucc 2 kg-os palackkal és difivel.

A srác a 300 literes akváriumához spórolt a talajjal. Ezért a táptalaj csak nagyon vékonyan van felhordva.
Talajból sem rakott sokat ezért nem lehet mélységet csinálni az akiban. Csak egy viszonylag lapos és egyenletes layoutot.
- az alulról fényképezés kicsit csal a fotón.
Végeredményben a layout jó lett, tehát a sporólos megoldással is lehetett jó tervet csinálni.

Furcsa nekem, hogy világításra, optikai tuningra és profi talaj adalékokra sem sajnálta a pénzt, mégis pl. a szűrő nem az akihoz való.
A 2kg-os Co2 palack is kevésnek tűnik egy 300-as akvárium alá. Szerintem 3-4 hetente palack töltés van, hacsak nem adagol jóval az ideális szint alatt.

Ha javíthatnék az akvárimon ez a két dolog az amibe invesztálnék.
 
Ez a hardscape engem rettenetesen emlékeztet a tiedre, de a tiéd valahogy jobban egyben van... Valóban nagyon vékony a talaj, semmiképpen sem hagynám így. A szűrésre meg majd rájön... Most hogy elindítottam az EDEN-t, már én is látom, hogy kevés lesz a 7-esre is, a 23-asban nem mozgatja meg a vizet rendesen... Legközelebb Eheimet veszek. :D
 
Back
Oldal tetejére