• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Jó! - Közepes! Leülhetsz... 60l

Úgy döntöttem felrakok a hátsó üvegre egy fehér fóliát. Szét is vágtam egy fehér szemeteszsákot, vízzel bespriccelve egy kicsi páralehúzóval felsimogattam (már a statikus elektromosság is odahúzta). A végén sniccerrel körbevágtam. Stabilnak tűnik, ha leesik beszámolok róla. Verkfotók:
View attachment 154991View attachment 154992
Hát erre kíváncsi leszek. 🙂
 
Ha egy mód van rá, azt ne. Később a karcok miatt megfordítanád, hogy a hátlapot használd frontnak, de nem lehet majd rendesen levakarni.
Szia! Az üvegről szépen le lehet húzni az akril festéket, ha már nem kell.... legalább is a palettákról lejön (festőművész vagyok). A vicc azonban az, hogy bár leszáradt a felületi feszültség fenttartja a fóliát, tehát mikor hazaértem észrevettem, hogy még mindig fet van és egészen kultúráltan néz ki. –egy-egy helyen hullámos picit, ott ahol megnyúlt a fólia a masszírozástól -tehát most mégsem festek (nem képet, hanem fehéret) :D
 
A fólia még tartja magát a háttéren, egy helyen visszasimogattam, ahol megindúlt.

Vettem egy olcsó skimmert, mert meguntam a papírtörlővel való felszíntisztítást. - nem is tudtam, hogy ilyen jó móka egy ilyen, pár pillanat alatt leszívta a felszínt fedő réteget.
Szereztem egy takarító brigádot is, 5 db Amanó bekötözött. Azonnal nekiláttak a falatozásnak, mondjuk van is mit.
Nem bírtam megálni és vettem egy cserép Lilaeopsis brasiliensis-t...

Az egyik Sztahanovista:
IMG_20210921_114840.jpg
 
A fólia még tartja magát a háttéren, egy helyen visszasimogattam, ahol megindúlt.

Vettem egy olcsó skimmert, mert meguntam a papírtörlővel való felszíntisztítást. - nem is tudtam, hogy ilyen jó móka egy ilyen, pár pillanat alatt leszívta a felszínt fedő réteget.
Szereztem egy takarító brigádot is, 5 db Amanó bekötözött. Azonnal nekiláttak a falatozásnak, mondjuk van is mit.
Nem bírtam megálni és vettem egy cserép Lilaeopsis brasiliensis-t...

Az egyik Sztahanovista:
View attachment 155056
Csak kérdezem:
Miért nem teszel fel egy olyan fóliát, mint a többiek?
 
Csak kérdezem:
Miért nem teszel fel egy olyan fóliát, mint a többiek?
Szia!
Több oka is van. Ha van más mód akkor nem költenék rá. Könnyen leszedhetőt szerettem volna. Ki akartam próbálni, hogy működik-e az ötletem. Volt itthon szemeteszsák, háttérfólia pedig nem (illetve fekete és kék talán van, de fehér nincs). Illetve az ötlet működőképesnek tűnik, tehát már nem kell másik fólia. -ha meg mégiscsak valamiért lejön (pl. a gyerek leszedi), akkor van itthon fehér akrill festék, amit száradást követően egy kis víz segítségével szintén le lehet húzni és nem kell nagyon vakargatni.

Megasztán, ez amolyan kőleves...
 
Szia!
Több oka is van. Ha van más mód akkor nem költenék rá. Könnyen leszedhetőt szerettem volna. Ki akartam próbálni, hogy működik-e az ötletem. Volt itthon szemeteszsák, háttérfólia pedig nem (illetve fekete és kék talán van, de fehér nincs). Illetve az ötlet működőképesnek tűnik, tehát már nem kell másik fólia. -ha meg mégiscsak valamiért lejön (pl. a gyerek leszedi), akkor van itthon fehér akrill festék, amit száradást követően egy kis víz segítségével szintén le lehet húzni és nem kell nagyon vakargatni.

Megasztán, ez amolyan kőleves...
Szia!
Így már teljesen értehető. Jó ötlet a cserélhető háttérszín.
 
Beültettem.

Valamiért van egy olyan érzésem, hogy ez nem MINI Alternanthera Reineckinii. -lehet, hogy valami ennyire túlnő?
Illetve, nem bírtam megálni és vettem Bucét, cs_z_ ez is kékes zöld.

1632335516699.jpg1632335531884.jpg
 
Sziasztok!

Ma két hetes lett az akvárium. Most csak várni kell a csodát -hogy növekedjenek a növények és csinálni kell becsülettel a hétvégi vízcseréket.
A skimmert 3 óránként 10-15 percre járatom csak, külön időkapcsolót kapott.
Egy nem túl jó képet is csatolok, hogy látni lehessen a változásokat. -és naplózzam a jelenlegi algás állapotot, ami annyira nem is vészes első ránézésre.
1632416158986.jpg
 
Heti karbantartás elkészült.
Vízcsere, pucerálás, difi tisztítás, CO2 tartósteszt folyadék csere, beömlő lilly takarítás, skimmer szivacs és szűrő. A szűrőből kivettem a vastag kék szivacsot (Eheim classik 250), már "csak" 1,5 kg lávakó és 1liter mátri van a szűrőben, a kosár tetejében pedig egy kis aktív szén és perlonvatta kapott helyet.
Az aktív szenet a régi levelek bomlása okozta kellemetlenségek kezelésére tettem bele.
A növények szépen fejlődnek, az állatok jól vannak...

Megjelent a növények régi levelein a zöld szakál alga, ezért a megvilágítást egy órával csökkentem, 9 órára. -ha nem használ emelem a CO2 szintet, vagy tovább csökkentem a megvilágítási időt....

A háttér még mindig fent van, semmi gond nincs vele. -leszámítva, hogy mindíg az üveg és a fólia közé szivárog a víz, amikor turkálok az akváriumban. Egy pár óra alatt azonban szépen kiszárad ismét.
 
Játszottam picit. A színek, irányvonalak, horizont témakörben az alábbiakra jutottam:
IMG_20210926_164207.jpgakváriumerővonalak.jpg
A második képből lassan már festmény is lehetne.
piros: emelkedő erővonalak
fekete: süllyedő erővonal
lila: horizont (bár az akvarellen nem oda tettem...)

Az akvárium esetében azonban el kell gondolkozzak egy háttérvilágítás beiktatásán, mert nem tetszenek a növények alján lévő sötét, árnyékos foltok. Az akvarell festék színek közötti derengését tök jól vissza lehetne adni a háttérfény fehérjével.

Jah és előtte még a szekrényt is rendberaktam.
Bizonyíték:
IMG_20210926_131708.jpg
Kevés a dugalj, nem fér be a hosszabítóba még egy időzítő, ki kell cseréljem nagyobbra, jelenleg a szekrény mögött van kívül. -a skimmer időzítője.
 
Ma csináltam egy vízcserét, kapirgáltam az üveget és levágtam egy rakat levelet, ami zöld algás volt és nem volt éppen egészséges. Úgy döntöttem csinálok egy 3 napos blackoutot is.
 
Úgy döntöttem csinálok egy 3 napos blackoutot is.
Még soha nem csináltam BO-t, de amit a fórumon a nagyoktól láttam, a szerint a 3 nap ehhez kevés lesz. 5-7nap az átlag, ha jól emlékszem. 3 napos egyiptomi éjszaka még nem hoz olyan látványos javulást. Szerintem. 🙂 Kijavítanak, ha tévedek. @Gyukker, @cs_z_ ?
 
Back
Oldal tetejére