• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Jelly on the Rocks

keszalvo

Bölcs Ent
Üdv !
Szóval azért aki ilyen aktív fórumozó mint Én az nem hagyhatja egy akváriumát sem napló nélkül.
A cím már sejtető lehet és számítok @nebula Ati garnéláira e téren,ne kelljen már rögtön az elején nevet változtatni.:D

Tegnap nekiláttam szétkaptam,Blue Brown Bee garnélából kb 20 db átkerült a yellow-k mellé.Na nem volt ám egyszerű a barna talajról kipecázni őket :confused:
Szóval ezzel is elment egy csomó időm.
De a scape egyszerűsége segített behozni az elvesztett időt.most már ténylegesen látni is szeretném a garnélákat úgy hogy ilyen lett.Nem szerettem volna haldokló növényeket így biztosra mentem.

Szárazon a technika :

Akvárium
: 36 x 25 x 20 sima akvárium 4-es üveg 18 liter :)
Szűrés : Eheim "bunker" Liberty 2041-es tele bio szűrőanyaggal + perlon
Világítás : Haqos stellar 20 watt 6500 k égővel.
Talaj : Enrivoment + Ista keverék az emelvényen alatta márvány zuzalék fekete
Dekor : lávakő megmaradt készlet
Co2 : nem lesz kizárólag folyékony formában
Tápozás : TF táp + macro

És egy kép amit ma 1. naposan csináltam :

DSC05418.jpg
 
Üdv !
Egy gyors bejegyzés erejéig,elvileg szombaton jönnek a lakók.
Egy RC méri fel a terepet eddig minden rendben,kristály tiszta lett a víz :)
A növények a maguk ütemében növögetnek de hát nincsen felettük fényágyú :D
Nagy reményeket fűzök ehhez a projekthez is aztán meglátjuk mi is lesz belőle.
 
Udv!
Gyereknap alkalmabol kaptam @nebula Atitol 6 db blue jelly vagy mas neven full blue rili vagy hivjuk ahogy akarjuk.
Ezuton is koszonom,mar uszkalnak ahogy lattam pont felesben sikerult oket kipecazni tehat 3 nosteny az tuti [emoji6]
Remelhetoleg beindul a szaporulat,kepek errol na meg a TFSL rol ma este ![emoji6]
 
Wow..nagyon eltaláltad az arányokat,először azt hittem,hogy 50 - 60 liter,nem értettem,hogy miért ilyen nagy az akasztós szűrő! :D
Szóval nagyon faja!
 
Üdv !
Ide is vések pár sort,a @nebula kollégától kapott 6 garnéla közül most már egy hetet csak négyet számolok,ebből kettő nőstény nem sokára elengedi a petéket,és van még két hím.Tudom borzalmas egy állomány,de majd próbálok még mellé beszerezni egyedeket.
Tervezem hogy ide kerülnek majd @Evereka kollégától vásárolni kívánt tigrisek is,és teszek egy utolsó próbát az állománynövelésre.
Az akváriumban fonal alga van túlnyomórészt,de már nem is nagyon érdekel a kinézet fontosabb a garnélák életben tartása :)
 
ó meglepődnél, hogy el tudnak tűnni. :)
azóta hogy itt nem vegzálod őket a teleszkópos gyilkos botoddal, úgy 10et mindig látok. :)
 
Üdv !
Szóval az egyik anyuka elengedte a kicsiket.Már láttam is vagy 5-6 kis garnélát de elég jó szem kel hozzájuk.
A levedlett bundában meg volt pár ki nem kelt kis pete,annyira tele volt hogy nem tudta mindegyiket kihordani.
A másik is napokon belül elengedi a kicsiket,illetve az a mama aki már elengedte újra be fog petésedni pár napon belül,ez ám a veszett tempó :D
Biztos tudják hogy csak négyen vannak aztán bele kell húzni.
Fotó este várható technika nélkül ;)
 
Ma elment a ket anyuka kozul az egyik RIP [emoji24]
Az a borzaszto az egeszben hogy vitte magaval a peteket is [emoji20]
Nem ertem meg soha hogy mitol van elhullas mikor mindent teljesen ugyan ugy csinalok mint eddig barmikor.
Na ilyenkor megy el a kedvem az egesz garnelazastol tegnap tigris crs ma meg ez,szomoru szombat este lett ez [emoji17]
 
Back
Oldal tetejére