• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

JBL Pro Scan

Vettem egy ilyet, tényleg nagyon egyszerű használni, pillanatok alatt kiértékel és a problémákra rögtön felajánl különféle termékeket, amikkel megszüntethető a gond :)
Nekem sajnos a nitrit szinthez azt jelezte,hogy az egekben van. Lehet összefüggés ez és az között, hogy néhány napja elkezdett opálossá válni az akváriumban a víz? Én arra tippelek, hogy túl sok kajamaradék halmozódott fel az akváriumban.. Az okozhat ilyen problémát?
(Amúgy nem tudom ez számít e, de a nitrát szint optimális lett)
 
Sziasztok!

Először is szeretném leszögezni, hogy ezt a topikot nem azért indítom, hogy szidjam a JBL új termékét, és nem is azért, hogy a JBL márkának ártsak, bár ez a termék nálam nem szerepelt jól.
Jelenleg is több JBL terméket használok teljes megelégedéssel.
Mindösszesen szeretném leírni a teszttel és a JBL ügyfélszolgálatával kapcsolatos tapsztalataimat, és jó esetben egy kis vitaindító lehet, hogy ki mennyire van megelégedve a JBL ProScan termékével...

Múlt hétfőn vettem egy ilyen tesztet.

Igazi kis geek jószág. Nosza használati elolvas, program fel az I8262-re, Youtube video megnéz, és teszteljünk!
De mindjárt az első teszt után láttam, hogy valami nincs rendben, mert az eddigi tesztektől teljesen eltérő eredményt kaptam. No nem baj, hiszen nem vagyok tévedhetetlen. Lássuk újra. Ismét más.
Magam láttam @inadsz telefonján, szóval működnie kell. Fussunk csak neki újra.
Ez már egy harmadik eltérő eredmény. Ezt már felírom.
Újabb youtube videók, használati még egyszer átnéz, érzem magamon kezdek ideges lenni.
Cserélek fényt, majd hátteret. Fogynak a tesztek. Szinte semelyik nem hoz azonos eredményt, így egyenlőre leállok.
Próbálkozok az ügyfélszolgálattal. Küldök nekik program ID-t, kérésükre készítek új tesztet, naná, hogy két azonos körülmények között készített teszt is eltér. A válaszlevél feldühít, mert mintha meg se nézték volna a teszteket, amiket a kérésükre készítettem, el se olvasták mit írtam, csak jön a szabvány válasz, hogy kell tesztelni.
Írom nekik, hogy ez nem segít, ráadásul írtam a levelemben hogy úgy csináltam mindent, ahogy írták.
Erre kapom a választ, hogy megnéztünk mindent, ez nem technikai probléma.
Már igazán bosszant ez az egész. Készítek nekik új teszteket. Nem ahogy a videon van, hanem ahogy legutoljára írták.
Fehér háttér, napfénnyel világítva, papírtörlővel leitatva, csillogásra figyelve.
Elküldöm egy levél kiséretében. Igyekszem elmagyarázni nekik, hogy se bajkeverő nem vagyok, se kezdő tesztelő.
Nem akarok se cserét, se pénzt vissza, csak megoldást.
Közben lassan elfogy a teszt, de ma kapom az újabb levelet, küldjek még tesztet... :mad:
 
Dobd ki a telefonod és vegyél egy JBL Pro Smartphone-t, most csak 1.299,-$. De rohadt vicces vagyok, mi :D
Dühítő lehet a helyzet. Ha marad még lelkierőd bombázni őket, küldj nekik egy "Így csináltam a tesztet" videót, amit egy kettes számú mobillal rögzítesz, ebbe már nem tudnak belekötni.
Szomorú, hogy nem hajlandók foglalkozni a vásárlókkal.
Suttogva kérdezem meg egy mobiltelefonokkal foglalkozó kollégától: Kamera lencse tiszta?
 
Suttogva kérdezem meg egy mobiltelefonokkal foglalkozó kollégától: Kamera lencse tiszta?

Sőt szoftver újratelepítés, és telefonváltás is volt... :p

Hozd be hozzánk. Megnézzük. Mi nagy megelégedéssel használjuk.

Köszi! Szerintem élek a lehetőséggel. Ez már ugyis elmegy a teszt tesztelésére. :D
Láttam, hogy inadsz Dani az Iphone alkalmazást nyúzza.
Valaki használja nálatok bent az Android appot?
 
Trappista: Hol vettél ilyet a múlt héten?

Na akkor ez a reklám helye: :D
Én csak egy helyen vásárolok. Annál a cégnél aki mint fentebb látható, most is elsőre segítőkészebben áll a dolgokhoz, mint a JBL support...
Csináltam érdekes videokat. Mindjárt felrakom.
 
Először is köszi @Jopet az ötletért! ;)
Amikor már kezdtem unni a folytonos tesztelést, (és lassan elfogyott a tesztcsík is) elkezdtem szórakozni a JBL color carddal:
Én csak a nitrát szintet figyeltem, de jobb mint Rodolfó :D

40, 25, 0, 40, 40, 40, 40, 40, 0

Ugyanitt megtaláljátok a normális teszteket is, hasonlóan vicces eredményekkel.
Vélemény?
 
Látom, itt a 2-es számú telefon :) A videó ötlet onnan jött, hogy értékesebb csomagrendeléseknél szoktam csinálni Unboxing videót, mert ezt fogadják el reklamációként, ha valami nem stimm.
A videód viszont még privát..
 
De béna vagyok. Minden videónak lemaradt a vége, így pont a lényeg nem látszott, én meg nem ellenőriztem.
Töröltem őket, és este ismét feltöltöm, remélhetően már jól. Addig csak a fent belinkelt video maradt.
Ezen okból most a JBL-nek sem tudom elküldeni...
Elnézés!
(Nem tudja valaki, hogy miért csak részlegesen mentek fel? Van valamilyen méret, vagy időbeli korlát a Flickr-en?)
 
Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de szerintem Daninál azért működik jól mert szifonnal használja, vagyis maga a program csak erre az egy platformra készül. android esetében viszont több ezer hardware képességeit kellene figyelembe venni, arról meg nem is beszélve, hogy a nem csúcskategóriás droidos telefonok kamerái finoman fogalmazva is kritikán aluliak tudnak lenni (Xperia M2-t gyilkolok most, aminek papíron 8 megás kamerája van, de botrányosan rossz minőségű képeket készít, kb mintha egy 15 éves cucc lenne benne legalább!), és ez a program meg ezeket a főként gagyi szenzorokat próbálja használni. Vagyis a probléma nem a JBL-nél keresendő szerintem elsősorban, hanem a programot futtató eszközben. Érdemes lenne megnézni ugyanazokat a teszteket egy almás telefonnal is és összehasonlítani az értékeket.
 
Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de szerintem Daninál azért működik jól mert szifonnal használja, vagyis maga a program csak erre az egy platformra készül. android esetében viszont több ezer hardware képességeit kellene figyelembe venni, arról meg nem is beszélve, hogy a nem csúcskategóriás droidos telefonok kamerái finoman fogalmazva is kritikán aluliak tudnak lenni (Xperia M2-t gyilkolok most, aminek papíron 8 megás kamerája van, de botrányosan rossz minőségű képeket készít, kb mintha egy 15 éves cucc lenne benne legalább!), és ez a program meg ezeket a főként gagyi szenzorokat próbálja használni. Vagyis a probléma nem a JBL-nél keresendő szerintem elsősorban, hanem a programot futtató eszközben. Érdemes lenne megnézni ugyanazokat a teszteket egy almás telefonnal is és összehasonlítani az értékeket.

Én is a szofver optimalizálatlanságára gyanakszom, ezért is küldtem el nekik anno az UUID-met, amiről kiderült hogy semmit nem tudnak kezdeni vele.
(milyen jó, hogy a program ezt írja: In case of questions and problems please always specify your instalation ID (UUID) to the JBL Customer Service Center)
Illetve meg is írtam nekik, hogy még én is látom a telefon kijelzőjén, hogy pink a NO3 teszt, a program meg azt írja ki hogy 0mg/l.
Erre azt válaszolták, hogy nem értik a problémámat, hiszen a 0mg/liter az akvárium számára jó érték! :rolleyes:

A Google Play-en is van lehetőség arra, hogy csak bizonyos eszközökre engedélyezd az általad fejlesztett program letöltését, illetve telepítését, így kellő idő ráfordításával lehet optimalizálni a szofvert a különböző hardverekhez külön is.
Egy szóval nem mondtam, hogy bizonyos hardvereket használva a teszt nem hozhat pontos eredményt, sőt @Nigro és @inadsz el is mondták, hogy ők mind a ketten meg vannak elégedve vele (Iphone-t használva)
Mint mondottam nem célom a teszt ócsárolása, és azt mondom a bizonyított hardverhez vegyétek is bátran!
De kissé felháborítónak tartom, hogy eladnak valamit úgy, hogy használd Android rendszerű telefonoddal, aztán mikor jelzem a hibát, addig kötözködnek, amíg szinte egy egész doboznyi tesztet felhasználok, és itt nem kifejezetten a kidobott ötezer forintomon van a hangsúly, hanem hogy nem az én időmből kellene tesztelni a terméket.
Ha nem lennék más területen elégedett JBL ügyfél, ennél még durvábbat is mondanék. :mad:
Inkább adtam volna oda az első pár teszt után valamelyik Iphonos fórumtársnak, mert úgy látom, csak fektetem bele az energiát már egy hete, és itt úgyis az lesz a vége, hogy én vagyok a luzer user, vagy arra játszanak, hogy előbb-utóbb megunom.
Két hardverrel teszteltem. Ezek a Samsung I8262, és I9195. Ezekkel bizonyíthatóan nem működik jól.

30 másodperc?

Köszi, de a videók lényege, hogy a kamera előtt vágás nélkül végigcsináltam mindegyiken legalább két tesztet, ami szűken is több mint 3 perc. :(
 
De kissé felháborítónak tartom, hogy eladnak valamit úgy, hogy használd Android rendszerű telefonoddal, aztán mikor jelzem a hibát, addig kötözködnek, amíg szinte egy egész doboznyi tesztet felhasználok, és itt nem kifejezetten a kidobott ötezer forintomon van a hangsúly, hanem hogy nem az én időmből kellene tesztelni a terméket.
Lehet, hogy off topicnak hat elsőre, de pontosan ez a baj az android platform nyitottságával. Ha megnézed, hogy milyen termékportfólió alatt kellene működnie, belátod, hogy lehetetlen letesztelni minden eszközt, mert egyszerűen a projekt nagysága nem bírná el. Ez sajnos ilyen. Továbbra sem a JBL-t okolnám, bár érdekes a hozzáállásuk, de gondolom nem akarják azt írni, hogy vegyél inkább szifont. Sajnos ez tipikusan az olcsó húsnak híg a leve történet. az ilyen dolgokért éri meg mégis a méregdrága iphone sajnos. Tudom, hogy ez nem megoldás a problémádra, de ez van sajnos. Ha anlógiát kellene keresnem, olyan, mintha a kábelszolgáltatódnál reklamálnál, hogy nem tudod full HD-ben nézni a hd csatornákat, mert nem hd-s tévéd van.
Én ezért utálom az android platformot, mert a nem csúcskategóriás cuccokban egyszerűen ótvar összetevőket használnak, ami hosszú távon nagyon meg tudja bosszulni magát,a Samsung ráadásul pont élen jár ebben.
 
El tudom képzelni, hogy a hiba visszajelzésed nem is a tech csapatnál landolt, hanem egyszerűen a jbl-hez fut be aki mint szoftver megrendelő inkább csak lepattintja a kérdést.
Vagy összegyűjtik ezeket és egyszer valamikor majd megnézetik a fejlesztőkkel.

Én sajnos nem várok gyors megoldást akkor sem ha segítesz nekik a hibakeresésben. Viszont kíváncsian várom a bolti ihpone tesztet.
 
Na, ezek után nyomunk majd egy android/szifon tesztet, utolsóként kitartok még a keresztesalmás hadjárat ellen, úgyhogy tudunk ilyet is próbálgatni, meg megnézzük, két iphone mit mutat tök ugyanarra a tesztre (nem különböző tesztcsíkokra hanem rögtön egymás után fotózva)
 
Back
Oldal tetejére