• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

JBL Pro Scan

Jó ötlet lehet ugyanazt a csíkot befotózni az összes telefonnal, ami éppen kéznél van, legyen az akár almás, akár robotos. Ha az almások stabilan ugyanazt az eredményt adják, a robotosok meg szórnak mindenfelé, akkor egyértelmű a dolog...
 
Galaxy S4 -essel is sokszor, nem nagyon de, eltérő eredményeket mutatott nekem. Ezt erősen befolyásol a fény ill. a háttér, kísérleteztem én is az elején, aztán feladtam és cseppteszteket vettem :D
Mondjuk egy gyors tesztelésre tökéletes, de a pontosabb eredményért - csak és kizárólag cseppteszt, szvsz.
 
Lehet, hogy off topicnak hat elsőre, de pontosan ez a baj az android platform nyitottságával. Ha megnézed, hogy milyen termékportfólió alatt kellene működnie, belátod, hogy lehetetlen letesztelni minden eszközt, mert egyszerűen a projekt nagysága nem bírná el. Ez sajnos ilyen. Továbbra sem a JBL-t okolnám, bár érdekes a hozzáállásuk, de gondolom nem akarják azt írni, hogy vegyél inkább szifont. Sajnos ez tipikusan az olcsó húsnak híg a leve történet. az ilyen dolgokért éri meg mégis a méregdrága iphone sajnos. Tudom, hogy ez nem megoldás a problémádra, de ez van sajnos. Ha anlógiát kellene keresnem, olyan, mintha a kábelszolgáltatódnál reklamálnál, hogy nem tudod full HD-ben nézni a hd csatornákat, mert nem hd-s tévéd van.
Én ezért utálom az android platformot, mert a nem csúcskategóriás cuccokban egyszerűen ótvar összetevőket használnak, ami hosszú távon nagyon meg tudja bosszulni magát,a Samsung ráadásul pont élen jár ebben.
Rendben. Értem én hogy nem megy,de akkor miért mondják hogy igen? [emoji35]
Optimalizáljanak a sikertelefonokra, és adák el ahhoz.
Megjósolom, nagymértékben nem fog visszaesni az eladásuk.
Én meg megmaradok a JBL betükkel a szívemben, és elköltök náluk még sok-sok pénzt másra.
 
El tudom képzelni, hogy a hiba visszajelzésed nem is a tech csapatnál landolt, hanem egyszerűen a jbl-hez fut be aki mint szoftver megrendelő inkább csak lepattintja a kérdést.
Vagy összegyűjtik ezeket és egyszer valamikor majd megnézetik a fejlesztőkkel.

Én sajnos nem várok gyors megoldást akkor sem ha segítesz nekik a hibakeresésben. Viszont kíváncsian várom a bolti ihpone tesztet.
Gyorsan ràjöttem, hogy ez is csak egy "ügyfélszolgálat", de már bennem van a hirig. Félretettem pár tesztet arra az esetre, ha jövő héten felétek járok. [emoji6]
 
Sajna most csak így tudtam megoldani a videókat, de nem akartam elmaradni vele, mert az ígéret szép szó...
Mielőtt kiröhögnétek, hogy mindent egy kézzel, a másik kezemben tartom, és kezelem a kompaktot. :p

Bénázok a telefonnal, de a pár másodpercel hosszabb ideig fényképezett ad alacsonyabb eredményt
JBL által ajánlott tamponálós módszer sem működik
A Samsung Core nem látja kétszer ugyanugy a Color cardot
Az S4 mini sem

Megoszthatnátok, hogy kinek milyen hardveren működik még jól ez a teszt az IPhone-on kívül.
Ne csak a kritikus hangok kapjanak teret!
 
No, megejtettük a nagy tesztet, két iPhone és egy HTC segítségével.

Bemerítettük a tesztet, egyszerre indítottuk a számlálót és rögtön egymás után 'fotóztuk' be ugyanazt a csíkot. A két iPhone ugyanazt mérte, a HTC-n a KH eltért kicsit (iphone-on 4,5, htc-n 6), a többi paraméter megegyezett. Természetesen így a CO2 is eltért, de ezt ugye a KH/pH összefüggésből számolja a telefon, nem szín alapján megy. Rögtön utána mértünk egy újabbat ugyanabból az akváriumból, új csíkkal és ugyanazok az eredmények jöttek ki.
 
No, megejtettük a nagy tesztet, két iPhone és egy HTC segítségével.

Csak azt ne mondjátok, hogy állítsunk fel egy jól működik, kevésbé működik jól, nem működik jól listát. :D
Egyébként ha a HTC-vel fotóztatok utoljára, akkor ott a magasabb KH abból is adódhat, hogy addigra tovább működött a reagens, bár akkor a nitrátnak is feljebb kellett volna mászni.
Mivel az általam nézett telefonoknál inkább az volt a baj, hogy két mérés sem lett egyforma, így ez alapján én ennek a HTC-nek megajánlanék egy halvány pirosat.
Melyik típus volt?

Írtam egy utolsó levelet a JBL-nek, és mellé raktam a videókat. Kíváncsi leszek a reakciójukra.
 
A HTC volt az elso, megjegyzem eleg GERONIMO kameraval, ez is lehet az apro elteres oka. Amugy egy HTC One. Es igen, hozzad kepest elorebb vagyunk h kulonbozo meresek kozt se volt kulonbseg.
 
A HTC volt az elso, megjegyzem eleg GERONIMO kameraval, ez is lehet az apro elteres oka. Amugy egy HTC One. Es igen, hozzad kepest elorebb vagyunk h kulonbozo meresek kozt se volt kulonbseg.

Azért ha végignézted a videókat a Samsungok nem apró eltéréseket kreáltak, és mindössze egy percen belül elvégzett tesztekben.
Lassan át kell nevezni ezt a topikot savazzuk a Samsungot-ra! ;)
 
Szerintem a legegyszerűbben úgy lehetne pontot tenni a dolog végére, ha 4-5 telefon után, vagy előtte, csepptesztet is elvégezne az ember.
Ilyenkor már ki fog derülni hogy melyik mobil a ludas :)
 
Sziasztok!
Én is vettem egy ilyen tesztet, az első mérésem elégé horror értékeket mutatott, igaz nem pihentettem a csapvizet (és lehet kicsit tovább is volt a csík a vízen mint 2-3 mp.) mert türelmetlen voltam, tehát ki a csapból bele a csík és ezek jöttek ki:
a GH 21
a KH 15
a pH 7.

Na de utána mértem este megint pihentetett vízet és ügyeltem hogy csak 2-3 mp-t legyen a vízben a csík, Így ezeket az eredményeket kaptam:
a GH így 7 lett
a KH 8
a pH megmaradt 7

Azóta mértem megint olvasva az itteni tapasztalatokat gondoltam hátha nekem is mindenféle eredményem lesz. De elég közeli értékeket kaptam:
GH 7
KH 10
pH 7

Aztán még egyet
GH 7
KH 9
pH 7,4

Én egy Lenovo Vibe X2-t használok, szerintem neki is megszavazhatjuk a piros pontot, mert az első mérés szerintem rajtam csúszott el:)
 
Mivel a közelmúltban lecseréltem a telefonomat, ezért gondoltam ismét nekifutok a Proscan alkalmazásnak a maradék pár darab tesztcsíkkal.
Hihetetlen, de a Huawei olcsón is tud normális telefont csinálni. A Honor7 képes többször ugyanazon eredményt hozni a Proscan teszten.
Ezért kap egy nagy piros pontot, és merem ajánlani a Proscan teszthez. (y)
Viszont a JBL ügyfélszolgálata egy nagy fekete pontot érdemel. Amióta elküldtem nekik a videókat a Samsung telefonokkal, nem is válaszolnak. :cool:
 
Sziasztok,

még egy: LG G3-al is atomstabil, duplacsekknél egyedül a PH-nál volt nálam 1 tized difi, a többi ua. (persze: magához képest, gondolom egy laborteszthez képest az egész indikátoros cucc tud eltérni vmilyen irányba) Illetve mostanában volt egy olyan frissítés, hogy lehet regelni akváriumot, így tud menteni több mérést, grafikont csinálni, kvázi naplózni a méréseket, jópofa.
 
Sziasztok,
már elég sok idő eltelt azóta, hogy megjelent a termék. A tapasztalataitokra lennék kíváncsi. Pontosan mér a teszt? iPhone telefonom van, tehát ha androiddal volt a gond akkor lehet hogy ezen jó? köszönöm
 
Sziasztok,
már elég sok idő eltelt azóta, hogy megjelent a termék. A tapasztalataitokra lennék kíváncsi. Pontosan mér a teszt? iPhone telefonom van, tehát ha androiddal volt a gond akkor lehet hogy ezen jó? köszönöm
úgy tűnik inkább a régebbi telefonokkal van a gond, nem is az androiddal. csináltunk egy tesztet pár hónapja, hasonlóan mért HTC-n és iPhone-okon (pár tizedes eltérések). mi bent rendszeresen használjuk, ma pl pont mértünk egyet aztán NO3-at cseppteszttel és hasonló eredményt kaptunk. persze nem halálpontos, papírteszt sosem lesz az, de biztos, hogy pontosabb mint ha szemre olvassuk le ezeket a teszteket.
 
úgy tűnik inkább a régebbi telefonokkal van a gond, nem is az androiddal. csináltunk egy tesztet pár hónapja, hasonlóan mért HTC-n és iPhone-okon (pár tizedes eltérések). mi bent rendszeresen használjuk, ma pl pont mértünk egyet aztán NO3-at cseppteszttel és hasonló eredményt kaptunk. persze nem halálpontos, papírteszt sosem lesz az, de biztos, hogy pontosabb mint ha szemre olvassuk le ezeket a teszteket.
remek :) akkor azt hiszem holnap beugrom egyért reggel
 
Back
Oldal tetejére