• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

JBL Manado

Az attól függ mit szeretnél.
A növényezéshez használt legtöbb égetett agyag talaj sötétbarna. Az esetek 99,9%-ban viszont teljesen benövik a növények és innentől kezdve tulajdonképpen mindegy milyen színű. Maximum oldalról zavarhat bárkit.
Ha mégsem lesz minden benövesztve, akkor bármilyen apró kőzúzalék jó lehet. Ezekből rengeteg félét lehet kapni. A homok annyiból nem jó, hogy nem járja át kellő sebességgel a víz és így rendszeres vendég lesz a cyano alga. A homok egy részét időnként le kell szívni, átmosni és visszatölteni. Szóval elég macerás.
A Manado egyébként nem égetett agyag, hanem apró kőzúzalék.
Milyen "működése" van egy manadonak, amit el lehet rontani?
"A Manado képes tárolni a tápanyagokat, és akkor kiengedni azokat, amikor azt a növények igénylik. "

Vagy ezt csak véletlenül bemásolták a Black alá, de erre a típusra nem igaz? Vagy a barnára se?
 
Homokkal keverve biztosan nem járja át a víz, így az a minimális képessége is elszáll, ami a növényezéshez alkalmassá tenné.
Én az első 3 akváriumomat egyébként Manadoval építettem. Például az aláírásomban szereplő balról 1-2.
Gyönyörű!

Melyik talaj lenne jobb, ami garnélázáshoz is megfelel?
 
"A Manado képes tárolni a tápanyagokat, és akkor kiengedni azokat, amikor azt a növények igénylik. "

Vagy ezt csak véletlenül bemásolták a Black alá, de erre a típusra nem igaz? Vagy a barnára se?
Ez az égetett agyag talajokra igaz. A Manado nem az. Az ára sem.
 
Gyönyörű!

Melyik talaj lenne jobb, ami garnélázáshoz is megfelel?
Milyen garnélákhoz? Red Cherryhez például tökéletes. Ők kedvelik a keményebb vizet. De CRS/CBS vagy Taiwan felejtős. A lágyvizet igénylő garnélákhoz mindenképp jó minőségű égetett agyag talaj szükséges, illetve hosszú bejáratás. ADA Amazonia pl.
 
Ez az égetett agyag talajokra igaz. A Manado nem az. Az ára sem.

Az aktív talajok (ista, amazonia, tropica) nem égetettek, szerintem. Akkor nem iszapolodna soha. Maximum szárított. De ennek nem néztem utána, tapintás alapján gondolom. A barna manado viszont fix, hogy égetett.
 
Milyen garnélákhoz? Red Cherryhez például tökéletes. Ők kedvelik a keményebb vizet. De CRS/CBS vagy Taiwan felejtős. A lágyvizet igénylő garnélákhoz mindenképp jó minőségű égetett agyag talaj szükséges, illetve hosszú bejáratás. ADA Amazonia pl.
Davidii családra gondoltam, mivel elég kemény a vizem.
 
Az aktív talajok (ista, amazonia, tropica) nem égetettek, szerintem. Akkor nem iszapolodna soha. Maximum szárított. De ennek nem néztem utána, tapintás alapján gondolom. A barna manado viszont fix, hogy égetett.
Tudnál még más égetett talajt ajánlani?
 
Az aktív talajok (ista, amazonia, tropica) nem égetettek, szerintem. Akkor nem iszapolodna soha. Maximum szárított. De ennek nem néztem utána, tapintás alapján gondolom. A barna manado viszont fix, hogy égetett.
Az aktív talajok (ista, amazonia, tropica) nem égetettek, szerintem. Akkor nem iszapolodna soha. Maximum szárított. De ennek nem néztem utána, tapintás alapján gondolom. A barna manado viszont fix, hogy égetett.
Igaz.
Inkább a porózusság a lényeg. A Manado olyan, mint egy kémény tégla darabokra törve.
 
Milyen "működése" van egy manadonak, amit el lehet rontani?
A sóder (is) sokkal nehezebb, mint a Manado, ezért rövid idő múlva belesüllyed / összekeveredik és ismét a Manado lesz felül. Ez tapasztalat.
Egyébként az igénytelen, gyökeres növények egyáltalán nem bánják, ha belekapaszkodhatnak az apró sóder / homok szemekbe.
 
Sziasztok.Environmentet miert nemlehet kapni már a GA-ban ?anno ott vettem. a legszebb aqvam valamikor azzal volt feltöltve...
 
Sziasztok!

Segítségeteket kérném, próbáltam visszaolvasni a fórumot, de pár kérdésre nem találtam választ.
Az egyik legnagyobb és legdrágább akváriumos webshopban a következőket írják a JBL manadoval kapcsolatban. Ti mit tapasztaltatok ezekről a dolgokról?

-A probléma az, hogy a vizkemenyseget elegge megdobja. (12 nK rol 22 re)
-Hegyeket dombokat, vagy csak kis dombot is akár szinte lehetetlen feladat építeni
-Pár év után az eliszaposodás miatt nehézzé válik benne az ültetés
-Domborzatot nehéz vele kialakítan, a flow nagyon könnyen "elmossa"
-a feltöltésnél a felére zsugorodik
-Az összes növényem felszállt belőle, kicsi- nagy egyaránt, csak úgy maradtak meg hogy 2 centi vastagon kaviccsal takartam be ezt az ajzatott
-Az én szűröm egy szabályos krátert vájt bele,mert nagyon könnyűek a szemcséi
-egyes darabjai felúszkáltak a víz tetejére

Segítségeteket előre is köszönöm!
 
Sziasztok!

Segítségeteket kérném, próbáltam visszaolvasni a fórumot, de pár kérdésre nem találtam választ.
Az egyik legnagyobb és legdrágább akváriumos webshopban a következőket írják a JBL manadoval kapcsolatban. Ti mit tapasztaltatok ezekről a dolgokról?

-A probléma az, hogy a vizkemenyseget elegge megdobja. (12 nK rol 22 re)
-Hegyeket dombokat, vagy csak kis dombot is akár szinte lehetetlen feladat építeni
-Pár év után az eliszaposodás miatt nehézzé válik benne az ültetés
-Domborzatot nehéz vele kialakítan, a flow nagyon könnyen "elmossa"
-a feltöltésnél a felére zsugorodik
-Az összes növényem felszállt belőle, kicsi- nagy egyaránt, csak úgy maradtak meg hogy 2 centi vastagon kaviccsal takartam be ezt az ajzatott
-Az én szűröm egy szabályos krátert vájt bele,mert nagyon könnyűek a szemcséi
-egyes darabjai felúszkáltak a víz tetejére

Segítségeteket előre is köszönöm!
Minden pontosan így van ahogyan leírtad...
 
Sziasztok!

Segítségeteket kérném, próbáltam visszaolvasni a fórumot, de pár kérdésre nem találtam választ.
Az egyik legnagyobb és legdrágább akváriumos webshopban a következőket írják a JBL manadoval kapcsolatban. Ti mit tapasztaltatok ezekről a dolgokról?

-A probléma az, hogy a vizkemenyseget elegge megdobja. (12 nK rol 22 re) Ez ott probléma, ahol a vízkeménységet pontosan tartani kell. Pl. aki RO vizet használ visszasózva a növényezéshez. Az egyszerű garnélák és csigák viszont direkt örülnek a kemény víznek.
-Hegyeket dombokat, vagy csak kis dombot is akár szinte lehetetlen feladat építeni Ez így van. Nem erre találták ki.
-Pár év után az eliszaposodás miatt nehézzé válik benne az ültetés Időnként talajposzívózok, a leváló apró darabokat a trutyival együtt leszívom. Nem értem, az ültetésnek ehhez mi köze?
-Domborzatot nehéz vele kialakítan, a flow nagyon könnyen "elmossa" Hát... nem hegyipatakba való...! Lásd két sorral feljebb.
-a feltöltésnél a felére zsugorodik Hülyeség. Nyilván, a száraz anyag (sóder, homok, vagy bármi) szárazon nagyobb térfogatú, mint amikor a víz hatására a szemcsék rendeződnek és tömörödnek. De azért nem felére...
-Az összes növényem felszállt belőle, kicsi- nagy egyaránt, csak úgy maradtak meg hogy 2 centi vastagon kaviccsal takartam be ezt az ajzatott Nekem nem száll fel. Tény, hogy nehezebb ültetni bele. A kavicsterítés nem jó ötlet, mert nehezebb, mint a Manado, így idővel lesüllyed, keveredik. Felesleges.
-Az én szűröm egy szabályos krátert vájt bele,mert nagyon könnyűek a szemcséi Erre mit mondjak? Azt, hogy nála lehet, hogy így van, de az enyém viszont nem? Ez helyes szűrő elhelyezéstől függ.
-egyes darabjai felúszkáltak a víz tetejére Hmmm... Talán tudni kéne' használni. Nagyon fontos, hogy felhasználás előtt nagyon sokszor át kell mosni !!! Egyrészt mert koszos, habzó mosóvíz kerül le róla, másrészt, hogy ezek a könnyebb részecskék is lesüllyedjenek, vagy távozzanak a vízzel. Ezt nem lehet úgy használni, mint a Youtube-os csatornákon látható más aljzatokat, amiket közvetlenül zacskóból beleöntenek az akváriumba. Az ára sem olyan, mint azoké. Valamit, valamiért...

Segítségeteket előre is köszönöm!
Szia!
3 éve ez van az akváriumomban. Válaszaimat belefűztem a leveledbe.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Segítségeteket kérném, próbáltam visszaolvasni a fórumot, de pár kérdésre nem találtam választ.
Az egyik legnagyobb és legdrágább akváriumos webshopban a következőket írják a JBL manadoval kapcsolatban. Ti mit tapasztaltatok ezekről a dolgokról?

-A probléma az, hogy a vizkemenyseget elegge megdobja. (12 nK rol 22 re)
-Hegyeket dombokat, vagy csak kis dombot is akár szinte lehetetlen feladat építeni
-Pár év után az eliszaposodás miatt nehézzé válik benne az ültetés
-Domborzatot nehéz vele kialakítan, a flow nagyon könnyen "elmossa"
-a feltöltésnél a felére zsugorodik
-Az összes növényem felszállt belőle, kicsi- nagy egyaránt, csak úgy maradtak meg hogy 2 centi vastagon kaviccsal takartam be ezt az ajzatott
-Az én szűröm egy szabályos krátert vájt bele,mert nagyon könnyűek a szemcséi
-egyes darabjai felúszkáltak a víz tetejére

Segítségeteket előre is köszönöm!
Szia!
Egyetértek azzal, amit elektrorudi leírt.
Nekem is Manado talajom van, bár még csak egy éve. A vízkeményedést én nem tapasztaltam.
Iszaposodást egyáltalán nem tapasztaltam, most is ugyanolyan lazának találom, mint telepítéskor. Mondjuk a kritikus részt (részeket) a heti vízcsere alkalmával porszívózom, de megfelelő flow kialakításával nem nagyon lesznek kritikus részek.
 
Sziasztok!

Segítségeteket kérném, próbáltam visszaolvasni a fórumot, de pár kérdésre nem találtam választ.
Az egyik legnagyobb és legdrágább akváriumos webshopban a következőket írják a JBL manadoval kapcsolatban. Ti mit tapasztaltatok ezekről a dolgokról?

-A probléma az, hogy a vizkemenyseget elegge megdobja. (12 nK rol 22 re)
-Hegyeket dombokat, vagy csak kis dombot is akár szinte lehetetlen feladat építeni
-Pár év után az eliszaposodás miatt nehézzé válik benne az ültetés
-Domborzatot nehéz vele kialakítan, a flow nagyon könnyen "elmossa"
-a feltöltésnél a felére zsugorodik
-Az összes növényem felszállt belőle, kicsi- nagy egyaránt, csak úgy maradtak meg hogy 2 centi vastagon kaviccsal takartam be ezt az ajzatott
-Az én szűröm egy szabályos krátert vájt bele,mert nagyon könnyűek a szemcséi
-egyes darabjai felúszkáltak a víz tetejére

Segítségeteket előre is köszönöm!
Szia !
Megkérdezhetem hogy a Manadóval kapcsolatban melyik webshopra céloztál?
 
Sziasztok!

A manado folyamatosan keményíti a vizet, vagy ez a tulajdonsága X idő után eltűnik?
Tapasztalt valaki ilyet esetleg?
 
Tényleg sokkal rosszabb bele ültetni mint az amazoniába. Elég poros és teljesen ki van szárítva. Gondolom így gazdaságos szállítani, vagy csak simán égetés után nem foglalkoznak azzal hogy megfelelő víztartalma legyen.
Ennek megfelelően vannak benne rendesen lebegő részecskék. Ültetni bele még nedvesen is macerásabb.
 
Tényleg sokkal rosszabb bele ültetni mint az amazoniába. Elég poros és teljesen ki van szárítva. Gondolom így gazdaságos szállítani, vagy csak simán égetés után nem foglalkoznak azzal hogy megfelelő víztartalma legyen.
Ennek megfelelően vannak benne rendesen lebegő részecskék. Ültetni bele még nedvesen is macerásabb.

Főleg, hogy mindenhol le van írva, hogy használat előtt alaposan ki kell mosni :)
 
Back
Oldal tetejére