• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

JBL Manado

HUGO said:
Köszönöm!Jól átmostam! :thumbup:

Én még egyszer pluszban ki is szedtem az akiból és újra kénytelen voltam átmosni. Annyi por szállt ki belőle, hogy eltömítette a perlon vattát egy éjszaka alatt.


Ja, és ha már van benne víz akkor érdemes átmozgatni az egészet, mert rengeteg levegő buborékot képes megkötni. Ettől az ültetés kínkeserves volt nekem és még napokig bubizott is a talaj. (Természetesen táptalaj esetén az átforgatás nem lehetséges)
 
Manado... Mire sikerült kimosnom, élőhalott lettem. Szerencsére kertes házban lakom és ki tudtam menni az udvarra, hogy a sok port kifújassam széllel. Mondanom sem kell, hogy a végére úgy néztem ki, mint egy igazi rézbőrű indián :lol:, és még ezután jött a mosás. Fárasztó procedúra. Viszont ültetni jó volt bele. Jó talajnak tűnik így néhány hét távlatából, de hosszú előkészítést kíván. Talán érdemesebb kicsit tovább gyűjtögetni és ADA talajt venni, azzal nincs ennyi gond.
 
Engem is ez győzött meg,hogy az Aqua soil már egyből használható,nem kell átmosni és ha azt nézem,nem sokkal drágább,és még ugye prémium minőség is :)
 
mmikee said:
Manado... Mire sikerült kimosnom, élőhalott lettem. Szerencsére kertes házban lakom és ki tudtam menni az udvarra, hogy a sok port kifújassam széllel. Mondanom sem kell, hogy a végére úgy néztem ki, mint egy igazi rézbőrű indián :lol:, és még ezután jött a mosás. Fárasztó procedúra. Viszont ültetni jó volt bele. Jó talajnak tűnik így néhány hét távlatából, de hosszú előkészítést kíván. Talán érdemesebb kicsit tovább gyűjtögetni és ADA talajt venni, azzal nincs ennyi gond.

Hahó!
Hát akkor én szerencsésnek mondhatom magam?? Mert én csupán egyszer átmostam a MAnadot és már tettem is be az akvába, feltöltésnél újságpapírt használltam, hogy ne mossam ki a talaj sehol és így nem is keveredett fel anyira, de én nem tapasztaltam, hogy zavaros, koszos lett volna tőle a víz..jó, persze nem volts kristály tiszta, de semmi baj nem volt vele. Egy 500l/h szűrővel perlonvattával 2 nap alatt gyönyörű tiszta lett a víz / ekkor még nem volt külső szűrőm/. Szóval, nálam jól vizsgázik ez a talaj, űltetni is jó bele.
 
Szerintem sem kell ügyet csinálni belőle,elég egy párszor kimosni.Teljesen tisztára mosni szerintem nem is lehet és értelmetlen.
Én eredetileg 10 litert tettem az akiba.Kevésnek bizonyult,már két hetes volt az aki.Ekkor tettem még hozzá kb 8litert.Vödörbe raktam a Manadót, rá vizet.A víz segítségével szépen befolyt az akiba a Mannadó.Ennek ellenére nem keveredett fel,a porszemcsék nem lebektek,lemerültek.
 
Módosítom régebbi véleményem, és egész jó a manado, ha át van mosva, és ha rendesen beáznak a talaj darabjai, mert akkor nem úsznak olyan könnyen arrébb.
Mindenesetre mosásra jó tipp, szúnyoghálón át kell lelocsolni vízzel.
 
Tény jól át kell mosni de szerintem azt a fél óra munkát megéri. A másik dolog meg ami nagyon bejött a szemcseméret, nanoba még nem láttam hasonlót.
 
Manado van az akvában.Több mint két hónapos az aki.Létezik,hogy még most is keményíti a vizet?
15-ös víz folyik a csapból,4-5 nap alatt felmegy 20GH -ra.Normális ez?
 
tibicuk said:
Manado van az akvában.Több mint két hónapos az aki.Létezik,hogy még most is keményíti a vizet?
15-ös víz folyik a csapból,4-5 nap alatt felmegy 20GH -ra.Normális ez?

Nálam csak 2-3nk-t keményített az elején, de ez 1 hónap után "elmúlt".
 
Egy tapasztalatot szeretnék megosztani, mert erről nem olvastam: izmos áramlás egyszerűen elmossa. Nekem egy Eheim 2226 van 63 literre dupla esőztetővel a hosszú falon hátul és a elől buckákat épített, hiába irányítottam felfelé az áramlást. Ezért is cseréltem Amazóniára, amely ugyanebben a konfigurációban áll, mint a cövek! Egyébként kb 8l Manado átadó ingyért Budapesten vagy postaköltségért (már amennyire felhasználható kb 7 hónap ázás után). Ha nem kell senkinek, akkor megy a szobanövények alá!
 
bitumen said:
Egy tapasztalatot szeretnék megosztani, mert erről nem olvastam: izmos áramlás egyszerűen elmossa. Nekem egy Eheim 2226 van 63 literre dupla esőztetővel a hosszú falon hátul és a elől buckákat épített, hiába irányítottam felfelé az áramlást. Ezért is cseréltem Amazóniára, amely ugyanebben a konfigurációban áll, mint a cövek! Egyébként kb 8l Manado átadó ingyért (már amennyire felhasználható kb 7 hónap ázás után). Ha nem kell senkinek, akkor megy a szobanövények alá!

Nekem ugyan ezt csinálta,többek között ezért betettem még egy külső szűrőt.Addig akár mit csináltam,mindig elhordta a talajt.Most a két esőztető szemben van,az egyik lefelé,a másik felfelé nyomja a vizet.Több a flow,mégsem rendeződik át a talaj.
 
Üdv. mindenkinek itt a fórumon!

Szeretnék indítani egy 120x40x40-es növényes akváriumot. Kérdésem a következő alkalmazható-e a következő táptalaj összeállítás?
JBL Aqua Basis Plus Növény táptalaj - 10 liter, alul
JBL Manado általános növénytalaj - 10 liter, középen
ADA Aqua Soil Amazonia - általános növénytalaj - 9 liter, fedőrétegnek felül - azért mert fekete talajt szeretnék de minden fillér számít.
Segítségeteket előre is köszönöm!
 
boszeb said:
Üdv. mindenkinek itt a fórumon!

Szeretnék indítani egy 120x40x40-es növényes akváriumot. Kérdésem a következő alkalmazható-e a következő táptalaj összeállítás?
JBL Aqua Basis Plus Növény táptalaj - 10 liter, alul
JBL Manado általános növénytalaj - 10 liter, középen
ADA Aqua Soil Amazonia - általános növénytalaj - 9 liter, fedőrétegnek felül - azért mert fekete talajt szeretnék de minden fillér számít.
Segítségeteket előre is köszönöm!

Szia!

Szerintem elég lenne táptalajból a fele (de ha beleteszed ezt a mennyiséget sem gond...) és inkább az általános talaj mennyiségét növelném a helyedben mindenképpen, hogy ne teljesen sík legyen az elrendezés!

A különböző talajok keverését azonban gondold meg, nem biztos, hogy a legjobb ötlet. ---> viewtopic.php?f=23&t=1388
 
Szia!
Köszönöm a gyors válaszodat! Valszeg spórolok még egy kicsit v. eladom 120x40-est és berendezem a 70x35x40-est. Abba kevesebb talaj kell.
 
Sziasztok én is Manado talaj vásárlásán gondolkodom,de csak 1 rétegben akarom lerakni.
60*30*30 as akiba kb 10 kg-ot.
A kérdésem az hogy behelyezés előtt akkor könnyű kimosni,vagy szenvedni kell vele hogy jó legyen.

Fedőréteget kell rárakni,vagy lehet magában is használni.
 
Back
Oldal tetejére