• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

JBL Manado

Sziasztok. Szerintetek ADA Amazonia v2-vel rá lehet takarni 2-3 cm barna manado-ra 2-3 cm amazonia-val? Vagy ne is próbálkozzak, mert nem fog menni? Nem szeretnék dombot, csak valamit ami nem manado lesz a végén....
 
Sziasztok. Szerintetek ADA Amazonia v2-vel rá lehet takarni 2-3 cm barna manado-ra 2-3 cm amazonia-val? Vagy ne is próbálkozzak, mert nem fog menni? Nem szeretnék dombot, csak valamit ami nem manado lesz a végén....
Lehet. Éppúgy, ahogy keverheted is egymással. Vagy keversz 0,7-1,2mm akvarisztikai kavicsot is a manadóba. (én jelenleg ezzel dolgozom a 200 literes üvegemben) A kérdés mindig az, hogy bontás után mit csinálsz a talajjal. Valaki szereti újrahasznosítani. Olyanról is olvastam már itt, hogy a táptalajt, emelést, aktív talajt elválasztotta egymástól geotextíliával, hogy ne keveredjen. (olyan ez, mint a kalózeskü - nem törvény, csak afféle iránymutatás) 🙂
 
Köszönöm a válaszodat!
Lehet. Éppúgy, ahogy keverheted is egymással. Vagy keversz 0,7-1,2mm akvarisztikai kavicsot is a manadóba. (én jelenleg ezzel dolgozom a 200 literes üvegemben)
Pont többek között a te véleményedre is nagyon kíváncsi voltam, mert @Rudi50 felhívta a figyelmemet a Balatonalmádi vörös kő nevű naplódra.
Sajnos totálisan kezelhetetlen a barna manadonígy önmagában.
Nem csak az a legnagyobb gondom, hogy jön megy, hanem az is, hogy friss kicsire nyírt gyökerű, vagy még akár gyökér mentes növények kirepülnek belőle... Neked a kavics ezt megoldotta? Vagy ezen nem segített?
A kérdés mindig az, hogy bontás után mit csinálsz a talajjal. Valaki szereti újrahasznosítani. Olyanról is olvastam már itt, hogy a táptalajt, emelést, aktív talajt elválasztotta egymástól geotextíliával, hogy ne keveredjen. (olyan ez, mint a kalózeskü - nem törvény, csak afféle iránymutatás) 🙂
Hát. Hogy a kiszedett talajjal mi lesz, ezen nem gondolkodtam még, vagy használom úgy ahogy van mosás után, vagy mosás után kiszárítom, aztán unalmasabb téli estéken kimágnesezem belőle a Manado-t... Nem tudom működne e, egy próbát megér.
Viszont a geotextil tényleg jó ötlet. Én már-már geotextil mániás lettem a kertben is! :)
 
Köszönöm a válaszodat!

Pont többek között a te véleményedre is nagyon kíváncsi voltam, mert @Rudi50 felhívta a figyelmemet a Balatonalmádi vörös kő nevű naplódra.
Sajnos totálisan kezelhetetlen a barna manadonígy önmagában.
Nem csak az a legnagyobb gondom, hogy jön megy, hanem az is, hogy friss kicsire nyírt gyökerű, vagy még akár gyökér mentes növények kirepülnek belőle... Neked a kavics ezt megoldotta? Vagy ezen nem segített?

Hát. Hogy a kiszedett talajjal mi lesz, ezen nem gondolkodtam még, vagy használom úgy ahogy van mosás után, vagy mosás után kiszárítom, aztán unalmasabb téli estéken kimágnesezem belőle a Manado-t... Nem tudom működne e, egy próbát megér.
Viszont a geotextil tényleg jó ötlet. Én már-már geotextil mániás lettem a kertben is! :)
A manado nem fog feljönni a nehezebb talaj tetejére?
 
A manado nem fog feljönni a nehezebb talaj tetejére?
Nem jelentősen, főleg, ha nem mozgatják túl.
mosás után kiszárítom, aztán unalmasabb téli estéken kimágnesezem belőle a Manado-t... Nem tudom működne e, egy próbát megér
Az aktív talajt pont annyira szedi össze a neodímium mágnes, mint a Manadot. Vízben talán sikeresebb projekt. 😉
hogy friss kicsire nyírt gyökerű, vagy még akár gyökér mentes növények kirepülnek belőle... Neked a kavics ezt megoldotta? Vagy ezen nem segített?
Segít. De leginkább az, ha van elég talaj mélység. Ezzel a talajjal nehéz rézsűt csinálni. 10 fokos emelkedés kaviccsal keverve még megáll... Egy előre elkészített teraszos rendszer szerencsésebb. Kőből, ügyelve, hogy ne legyen lyuk, ahol kifolyik. (nálam az is van, a növényekkel fogtam meg) De mégjobb megoldás egy műanyagtálkás rendszer, amit kövekkel, fákkal takarsz. 🙂
 
Az aktív talajt pont annyira szedi össze a neodímium mágnes, mint a Manadot. Vízben talán sikeresebb projekt. 😉
A fene. Ezt nem tudtam... Na azt már csináltam. Azt még egyszer nem! Akkor inkább lesz belőle virágföld töltelék!!! :ROFLMAO:
Segít. De leginkább az, ha van elég talaj mélység. Ezzel a talajjal nehéz rézsűt csinálni. 10 fokos emelkedés kaviccsal keverve még megáll... Egy előre elkészített teraszos rendszer szerencsésebb. Kőből, ügyelve, hogy ne legyen lyuk, ahol kifolyik. (nálam az is van, a növényekkel fogtam meg) De mégjobb megoldás egy műanyagtálkás rendszer, amit kövekkel, fákkal takarsz. 🙂
Lejtést nem akarok, de mélyíteni még tudom. Jelenleg kb. 5cm van. Akkor inkább abból le szedek 2 centit és rá töltök valamiből még 4-et. 7cm mélység meg már csak elég lesz.
Kicsit én is tartok attól, hogy feljön a manado, de én is abban bízom, hogy ha nem bolygatom, akkor 4 centit már csak nem küzd le. Bár ez a fránya barna manado szerintem mindenre iépes. Nagyon jó tanulópénz volt!
 
Bár ez a fránya barna manado szerintem mindenre iépes. Nagyon jó tanulópénz volt!
Egy fél év után sokkal jobban ül, mert megszívja magát. Utána nem szabad víz nélkül hagyni. Ha szeretnéd süllyedöbbé tenni, akkor zsákold be szúnyoghálóba, súlyozd le egy fazékban és víz alatt tartva forrald meg, majd hirtelen hűtsd vissza.(beteszed a zuhanyzóba és hozzáengedsz hideget, amíg kihűl) 2 forralás után már nem nagyon lesz lebegni akaró szemcse. 😉
 
Egy fél év után sokkal jobban ül, mert megszívja magát. Utána nem szabad víz nélkül hagyni. Ha szeretnéd süllyedöbbé tenni, akkor zsákold be szúnyoghálóba, súlyozd le egy fazékban és víz alatt tartva forrald meg, majd hirtelen hűtsd vissza.(beteszed a zuhanyzóba és hozzáengedsz hideget, amíg kihűl) 2 forralás után már nem nagyon lesz lebegni akaró szemcse. 😉
Már fel forraltam. Bár nem ilyen céllal, hanem fertőtlenítés miatt. De még az arany kolibrik is szétcsapják...
 
Back
Oldal tetejére