• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

JBL Manado, régiből új akváriumba való áthelyezése előtti teendők

Pintér Norbert

Főkertész
Sziasztok!
Arra lennék kíváncsi, hogy a talaj kiszedésekor esetleg benne maradó táptalajt ,hogy lehet kiszedni belőle.
Az új akvárium indításánál ne kerüljön a manado tetejére az algásodás elkerülése miatt.
 
Ugyan úgy alaposan át kell mosni mint az új talaj esetén. Annyi a különbség, hogy ezúttal még tovább fog tartani.
Én biztos, hogy még egyszer nem vállalom:mad:
 
Vagy tetejére 2cm új réteget tenni? Mert elég kellemetlen amikor minden bent van az akiban és beüt az alga.:punch:
A ráterítéstől biztosan jönni fog az alga, ha az alatta lévő talaj szennyezett vagy régi. Az én Manado talajom nagy része több mint 2 éves. Februárban átmostam az újraindítás előtt, de kb. nyár eleje óta szenvedek a Cyano és ecset algákkal. Carboval teljesen ki tudom írtani, de pár hét és kezdődik elölről minden. Én csak friss, max egy éves Manado-val indítanék újra akváriumot, régebbivel nem.
 
Nekem 7 hónapos, de találtam az alján meg táp talajt. Valamennyire össze keveredett ezért nem tudom mit tegyek. Vagy milyen legyen a màsik.
 
Ugyan úgy alaposan át kell mosni mint az új talaj esetén. Annyi a különbség, hogy ezúttal még tovább fog tartani.
Én biztos, hogy még egyszer nem vállalom:mad:
Honnan tudja az ember, hogy kimosta-e belőle rendesen? :confused:
 
Honnan tudja az ember, hogy kimosta-e belőle rendesen? :confused:
Raksz egy fél liternyit egy legalább 10 literes vödörbe, majd felöntöd tiszta vízzel. Alaposan felkavarod, majd nézed gyorsan letisztul-e. Ha pár másodperc múlva tiszta a víz, akkor minden OK. Ha zavaros, akkor moshatod tovább.
 
Szerintem a manado örök élet :) Én mosni is úgy szoktam hogy kb 2l manadot rakok egy vödörbe és rendesen kavarom, csapatom vízzel míg ki nem tisztul. Mikor már tiszta mehet át egy nagy vödörbe és ezt ismétlem. Ha megtelik félig a vödör az elméletileg tiszta manadoval akkor bele a slag és hagyom túlcsordulni a vödröt és közbe slaggal csapatom hogy keverje át az egészet. Rengeteg időt és vizet igényel.
 
Honnan lehet tudni, hogy biztos minden táptalaj kivan mosva elöke?
Mert a táptalajban keményebb szemek is , vagy annak csak az a szerepe, hogy a talaj ne essen össze?
 
Nem, de 2-3 évnél tovább egyik agyagos talaj sem bírja.
A manado az apokalipszist is túléli :) A kettétört szemek belül feketék így messziről vigyorognak, mégsem nagyon látni ilyet brutális mosás után sem. Nekem húskloffolóra volt szükségem, hogy széttörjem, amikor kíváncsi voltam milyen belül.
 
A Manado égetett agyag, gyakorlatilag pici méretű tömör téglák. Házat lehetne belőlük felhúzni, kézzel csak Hulk és Conan töri, a többi halandó célszerszámmal vicsorítva. Átmosható szerintem 1000-szer akár, örökös, mint a tégla, még víz alatt is. Viszont nagy baja, hogy a német technológia nagyon egyszemcse méretűre osztályozza, ezért rossz az állékonysága, mint a folyóhomoknak. 3-4 különböző frakcióból a világ legállékonyabb talaját készíthetnék. Valamint, ha nem lenne tele szerves anyaggal az agyag állapotában, akkor kiégetésnél nem keletkezne milliónyi légzárvány, amitől pillekönnyű lesz, és nehezen kezelhető.
 
A manado az apokalipszist is túléli :) A kettétört szemek belül feketék így messziről vigyorognak, mégsem nagyon látni ilyet brutális mosás után sem. Nekem húskloffolóra volt szükségem, hogy széttörjem, amikor kíváncsi voltam milyen belül.
Az lehet, hogy mindent túlél, de én úgy vettem észre, hogy a sok mosogatástól egyre kisebb szemcsék maradnak és talán raktároz is valamilyen anyagokat.
Minden esetre, így közel 3 évesen mágnesként vonzza a Cyano algát, szóval nálam megérett arra, hogy menjen a kukába.
 
Az lehet, hogy mindent túlél, de én úgy vettem észre, hogy a sok mosogatástól egyre kisebb szemcsék maradnak és talán raktároz is valamilyen anyagokat.
Minden esetre, így közel 3 évesen mágnesként vonzza a Cyano algát, szóval nálam megérett arra, hogy menjen a kukába.

Próbáltad már a mágnes ver. manado összecsapást, sajnos nálam elég sok szmötyi tapadt a mágnesre.
 
Back
Oldal tetejére