• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

JBL Kálium teszt használata

TZ

VIP kertész
Vettem egy JBL Kálium tesztet. Kíváncsi vagyok rá, mert korábban abban a hitben voltam, hogy olcsó teszt nincs is Káliumhoz. Nem várok tőle túl sokat, de némi visszacsatolásra csak jó lesz.

Ha esetleg valaki már előttem jár, akkor pár mondatban leírhatná a használat menetét. Hálás lennék! A csatolt tájékoztató olyan zavaros, hogy így elsőre nem vágom mi is a működése.

1. A rövid vizsgálóüveget a vizsgálandó vízzel többször kiöblítjük.
2. A mellékelt fecskendővel 15 ml próbavizet töltünk a rövid vizsgálóüvegbe.
3. Hozzáadunk 10 csepp 1-es reagenst és rázogatva összekeverjük.
4. Hozzáadunk 1 csapott nagy mérőkanálnyi (a mellékelt dupla kanál széles vége) 2-es reagenst és kb. 30 másodpercig enyhén rázogatjuk, amíg fel nem oldódik a por. A víz fehéresen zavarossá válik. 1 percig állni hagyjuk, majd még egyszer enyhén felrázzuk.
5. Tegyen fel kérdéseket a kereszten , a színskála a csövet olvasó a káliumtartalma.
6. Az alábbi eljárást kell végrehajtani széles, diffúz fény. A zavaros vizet töltjük , amíg a csövet , amíg a kereszt olvasás a színes kártya segítségével a homályosság felülről már nem látható a mérési csőbe.
7. A kálium-tartalom most már olvasható a skála a mérési cső (alján a meniszkusz).


Igaz, még nem próbáltam (kérdéseket feltenni a kereszten), de hátha már az első méréshez segíthet egy tapasztalt Kálium tesztelő útmutatása. :)

Nagyon köszi!
 
Vettem egy JBL Kálium tesztet. Kíváncsi vagyok rá, mert korábban abban a hitben voltam, hogy olcsó teszt nincs is Káliumhoz. Nem várok tőle túl sokat, de némi visszacsatolásra csak jó lesz.

Ha esetleg valaki már előttem jár, akkor pár mondatban leírhatná a használat menetét. Hálás lennék! A csatolt tájékoztató olyan zavaros, hogy így elsőre nem vágom mi is a működése.

1. A rövid vizsgálóüveget a vizsgálandó vízzel többször kiöblítjük. Mindkét mérőhengert át kell öblíteni.
2. A mellékelt fecskendővel 15 ml próbavizet töltünk a rövid vizsgálóüvegbe.
3. Hozzáadunk 10 csepp 1-es reagenst és rázogatva összekeverjük.
4. Hozzáadunk 1 csapott nagy mérőkanálnyi (a mellékelt dupla kanál széles vége) 2-es reagenst és kb. 30 másodpercig enyhén rázogatjuk, amíg fel nem oldódik a por. A víz fehéresen zavarossá válik. 1 percig állni hagyjuk, majd még egyszer enyhén felrázzuk.
5. Tegyen fel kérdéseket a kereszten , a színskála a csövet olvasó a káliumtartalma. Nem tudom, mi van a csomagban, de elvileg lennie kellene valami színes papíros valaminek, amin van egy kereszt - erre kell ráállítani a másik edényt, ebbe kell önteni a vizet, egészen addig, amíg - felülről nézve - el nem tűnik a zavaros lötty alatt a kereszt. Most már tényleg rohanok.
6. Az alábbi eljárást kell végrehajtani széles, diffúz fény. A zavaros vizet töltjük , amíg a csövet , amíg a kereszt olvasás a színes kártya segítségével a homályosság felülről már nem látható a mérési csőbe.
7. A kálium-tartalom most már olvasható a skála a mérési cső (alján a meniszkusz).


Igaz, még nem próbáltam (kérdéseket feltenni a kereszten), de hátha már az első méréshez segíthet egy tapasztalt Kálium tesztelő útmutatása. :)

Nagyon köszi!
Mit lehet ezen nem érteni? :D Rohanok, de ha lesz egy kis időm, lefordítom.
Anleitung Kaliumtest im Süßwasser:
1. Das Meßröhrchen und das Röhrchen zum Ablesen des Kaliumgehaltes mit dem zu untersuchenden Wasser mehrmals spülen.
2. Mit der beigefügten Spritze in das Meßröhrchen 15 ml Probewasser füllen.
3. 10 Tropfen Reagens 1 zufügen und durch Umschwenken mischen.
4. 1 gestrichenen großen Messlöffel (breites Ende des beigefügten Doppellöffels) Reagens 2 zufügen und ca. 30 Sekunden leichen, bis das Pulver sich aufgelöst hat. Das Wasser wird weißlich trüb. 1 Minute stehen lassen und dann noch einmal leicht aufschütteln.
5. Das Röhrchen zum Ablesen des Kaliumgehaltes auf das Kreuz der Farbkarte stellen.
6. Der folgende Vorgang sollte bei hellem, diffusem Licht durchgeführt werden. Aus dem Meßröhrchen wird solange das getrübte Wasser in das Röhrchen zum Ablesen gefüllt, bis das Kreuz auf der Farbkarte durch die Trübung von oben nicht mehr sichtbar ist.
7. Der Kaliumgehalt kann nun auf der Skala des Meßröhrchens abgelesen werden (Unterkante des Meniskus).
 
Utoljára módosított:
Mit lehet ezen nem érteni?

Aha, kezdem kapiskálni. Szóval csinálok a tömzsi üvegbe 15ml zavaros vizet az 1-4 pontok alapján, aztán a másik edényt ráteszem a mellékelt papír fekete X jelére és addig töltöm bele a zavaros vizet, amíg eltűnik az X. Ekkor leolvasom a vízoszlop magasságával megjelölt értéket és annyi a Kálium.

Köszi, igazából segítettél! :)

Este kipróbálom.
_______

Közben látom pirossal egészen hasonló dolgot írtál. Köszi!
 
Utoljára módosított:
Szeretsz te hangosan gondolkodni, úgy látom. Előbb a makrokeverés, most meg a tesztelés :)
Meg is lepődtem, hogy új topikot nyitottál, vajon mennyit szeretnél a témáról diskurálni - gondoltam. :D
Aztán eszembe jutott hogy - nem kálium és vsz nem is jbl, de - az első tesztjeim egyikének magyar fordításában is az volt hogy "tegyen a folyadékba egy csapott evőkanál port". Ha nem lett volna mellékelve egy picurka műanyag kanál, lehet el sem gondolkodom rajta :D Biztos azon agyaltam volna, hogy hogyan fogom a 10 milis edénykében elkevergetni az evőkanálnyi port, meg a rva nyját a gyártónak, hogy 25 tesztre elegendőnek írja :D
 
Utoljára módosított:
  • Like
Reactions: TZ
Szeretsz te hangosan gondolkodni, úgy látom

Igen. :) De most kicsit tovább mentem, feltettem kérdéseket a kereszten. :hungry:

Skacok, egészen jó ez a Kálium teszt, teljesen használhatónak tűnik. Nem kell sokat pancsolni és gyors is, nem kell 10 percet várni.

Most éppen 8mg/L a Kálium az egyik akváriumban. Jó kis infó. Nem'tom mire, de eddig gőzöm sem volt róla, hogy akár nagyságrendileg mennyi lehet. Ezt egyébként reálisnak is érzem, mert alul tápoztam idáig, most kezdtem csak pár napja az ajánlott mennyiséghez hasonlót adagolni. Szóval szerintem korrekt. Krisztus komplexus esetén pedig erősen ajánlott kategória! :)
 
Igen. :) De most kicsit tovább mentem, feltettem kérdéseket a kereszten. :hungry:

Skacok, egészen jó ez a Kálium teszt, teljesen használhatónak tűnik. Nem kell sokat pancsolni és gyors is, nem kell 10 percet várni.

Most éppen 8mg/L a Kálium az egyik akváriumban. Jó kis infó. Nem'tom mire, de eddig gőzöm sem volt róla, hogy akár nagyságrendileg mennyi lehet. Ezt egyébként reálisnak is érzem, mert alul tápoztam idáig, most kezdtem csak pár napja az ajánlott mennyiséghez hasonlót adagolni. Szóval szerintem korrekt. Krisztus komplexus esetén pedig erősen ajánlott kategória! :)
Ezek szerint nem kell tovább "finomítani" azt a remek fordítást(y). Bármi német cucc útmutatójával hasonló probléma adódik, szívesen ránézek (felüdülés újra használni ezt a nyelvet, szórakoztató ilyen ökörségeket kibogozni, úgy, hogy nem is tudom, pontosan mik vannak a dobozban, amikről a leírás szól :)). És ha nem boldogulok, vannak itt páran, akik nálam valószínűleg jobbak a fordításban, hisz pl. kint élnek, nemrég költöztek haza, etc. Nincs lehetetlen. Ráteszünk bármit a keresztre leolvasás edényke mérés duplakanál... :ninja::punch::LOL:
 
  • Like
Reactions: TZ
Meg is lepődtem, hogy új topikot nyitottál, vajon mennyit szeretnél a témáról diskurálni - gondoltam.

Valóban nincs ezen mit sokat beszélgetni. De páran tuti nagyon hálásak lesznek a jövőben, amikor a keresztfa árnyékában kétségek között egy szalmaszálba kapaszkodva begépelik a fórum keresőjébe, hogy "JBL Kálium teszt". :)
 
En pl hálás vagyok, bár igazából azt keresem, mennyinek kellene lennie bizonyos elemekből a vízben. Es itt nyilván nem a galvánelemre gondolok. Van valahol topic arra, hogy a Kálium, Mg, O2 stb... mennyi kell legyen a növények jó fejlődéséhez és ezek az értékek mikor kevesek?
 
Talán megnézem Nigro blogját a hiánytüneteknél hátha említi....megyek is.... Voááaahhhh... itt alul mikor nem engedte el a bejegyzést most látom, hogy van olyan téma, hogy Kálium szint :D
 
Back
Oldal tetejére