• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

JBL CristalProfi szűrők, vélemények, tapasztalatok

Sziasztok!
Nálam egy 701-es pöfög másfél éve, eredetileg a 140 literes teknősös paluhoz vettem, de az itteni bölcselletek hatására a gyártás során beszereztem egy 1501-est hozzá. Ez megy most benne karácsony óta, eddig csak pozitív tapasztalataim vannak. A 701-es most a kicsi, 54 literest szűri, untig elég hozzá.
Nincs összehasonlítási alapom, ennek ellenére ár-érték arányban jónak tartom.
Összgezve tehát:
Negatívumok: gyári szűrőanyagok cserélendőek, a tálcák behelyezése macerás, mert nehéz rendesen egymásba illeszteni azokat.
Pozitívumok:
Csendes, rezgések csak a nyomó oldali csövön érezhetőek, de ezek is csak az első 20-30 centin belül. A nagy szekrényben van, a kicsi csak simán a földön szabadon. Egyik hangja sem üti meg az ingerküszöböm.
Az előszűrő könnyen takarítható, a tálcák kiszedése nélkül.
Egyik sem ereszt vizet sehol
4 év gari, ami elég meggyőző!
Simán tudom ajánlani szűrőanyag cserével.
 
Sziasztok!
BÚÉK mindenkinek!

Vettem egy 702-es szűrőt. Van valakinak tapasztalata a gyárilag benne lévő szűrőanyagokkal kapcsolatban? Elegendő egy 72 literes akvához, vagy kell benne cserélnivalamit? Első akváriumomat állítom össze, úgyhogy teljesen kezdő vagyok. Köszi a segítséget.
 
Sziasztok!
BÚÉK mindenkinek!

Vettem egy 702-es szűrőt. Van valakinak tapasztalata a gyárilag benne lévő szűrőanyagokkal kapcsolatban? Elegendő egy 72 literes akvához, vagy kell benne cserélnivalamit? Első akváriumomat állítom össze, úgyhogy teljesen kezdő vagyok. Köszi a segítséget.
Ez fugg attol, hogy mi van benne, es mit szeretnel szurni vele.
 
a finomszürőt a legfelsö rekeszben hagyd meg, a többi szivacsot lecserélheted, a bio mech vagy micro mech az maradhat az aljában, én a szivacs helyére matrixot tennék! de ez nem azt jelenti hogy amit vettél az teljesen alkalmatlan a feladatát ellátni! tuningolhatod ha szeretnéd!
 
a finomszürőt a legfelsö rekeszben hagyd meg, a többi szivacsot lecserélheted, a bio mech vagy micro mech az maradhat az aljában, én a szivacs helyére matrixot tennék! de ez nem azt jelenti hogy amit vettél az teljesen alkalmatlan a feladatát ellátni! tuningolhatod ha szeretnéd!
Köszi a gyors választ. Így keressek rá, hogy "mátix szűrőanyag"?
 
Ez fugg attol, hogy mi van benne, es mit szeretnel szurni vele.
Igen, a kérdések megfogalmazása után gondoltam, hogy felmerül a dolog. Nagy általánosságban inkább növényes akva lenne, párdarab Endler és garnéla lakna benne, természetesen algázók is.
 
1501-eshez:

- Mennyire esik vissza az 1500 lph, ha a gyári szűrőanyagot lecserélem?

- A fejtömítés mennyire kényes?

- Van hangja a szűrőnek működés közben?

- 8L szűrőanyagot bele lehet tenni?
 
Sziasztok!

Segítség kellene mert kiidegel ez a k***a szűrő. Kicseréltem a tömítéseket, direkt átlátszó csövet vettem, szűrőanyag nélkül vödörben tesztelem...és levegőt fúj...de honnan? Hogy?? Járt már így valaki?
 
A be és kifolyó ágnál lévő kis gyűrűket cseréltem. Szét lehet szedni az adaptert??
igen szét! ott vannak az alján a csavarok szét tudod burítani! a belsejében is vanna a golyóscsapoknál gumigyúrük! de ha azok oda vannak akkor folyatnia is kell valamlyik sarkán jelenik meg a folyás és az onnan ered! de ezt ezért irom mert volt nálam is probléma, én vettem egy új adaptert! ha sokat zárod nyitod az adaptert akkor érdemes minden alkalommal silikon spray-vel befújni!
 
Back
Oldal tetejére