• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

JBL CristalProfi szűrők, vélemények, tapasztalatok

Halihó. Nálam egy e1501 csobog 250literben, de jaaaj...utál engem... szóval megvettem, beraktam, eltelt 3 hét, már kevésbé "vert" az esőztető, mondom neki esek. Kitakarítottam, vissza minden a helyére, majd jött a fekete leves. Bekapcsoltam és még annyira sem ment, mint a takarítás elött. Kiszed-szétszed-összerak, semmi.... az elzáró csapoktól kezdve minden szét lett szedve rajta és semmi... utál engem, biztos vagyok benne. Jövő héten megy a szervízbe :(
 
Halihó. Nálam egy e1501 csobog 250literben, de jaaaj...utál engem... szóval megvettem, beraktam, eltelt 3 hét, már kevésbé "vert" az esőztető, mondom neki esek. Kitakarítottam, vissza minden a helyére, majd jött a fekete leves. Bekapcsoltam és még annyira sem ment, mint a takarítás elött. Kiszed-szétszed-összerak, semmi.... az elzáró csapoktól kezdve minden szét lett szedve rajta és semmi... utál engem, biztos vagyok benne. Jövő héten megy a szervízbe :(
Hali, nekem egy 901e volt s most 1501e és 1901e van gondtalanul müködnek egy éve kb.
Talán peched van vele de 3 hét alatt én inkább kérnék egy újat helyette! garis még az böven!
Sok sikert ;)
 
Halihó. Nálam egy e1501 csobog 250literben, de jaaaj...utál engem... szóval megvettem, beraktam, eltelt 3 hét, már kevésbé "vert" az esőztető, mondom neki esek. Kitakarítottam, vissza minden a helyére, majd jött a fekete leves. Bekapcsoltam és még annyira sem ment, mint a takarítás elött. Kiszed-szétszed-összerak, semmi.... az elzáró csapoktól kezdve minden szét lett szedve rajta és semmi... utál engem, biztos vagyok benne. Jövő héten megy a szervízbe :(

3 hét alatt tényleg nem normális ekkora teljesítmány csökkenés. Gyári töltettel megy, vagy cserélve lettek a szűrőanyagok?
Nekem e901 viszi a 182L-t, én akkor éreztem visszaesést, mikor a gyári szűrőanyagokat kicseréltem. Mondjuk hamarosan beáll mellé mégegy e901, mert persze kevésnek bizonyult az egy.
 
3 hét alatt tényleg nem normális ekkora teljesítmány csökkenés. Gyári töltettel megy, vagy cserélve lettek a szűrőanyagok?
Nekem e901 viszi a 182L-t, én akkor éreztem visszaesést, mikor a gyári szűrőanyagokat kicseréltem. Mondjuk hamarosan beáll mellé mégegy e901, mert persze kevésnek bizonyult az egy.
Nálam a gyári szüröanyagok cserélve lettek!
 
3 hét alatt tényleg nem normális ekkora teljesítmány csökkenés. Gyári töltettel megy, vagy cserélve lettek a szűrőanyagok?
Nekem e901 viszi a 182L-t, én akkor éreztem visszaesést, mikor a gyári szűrőanyagokat kicseréltem. Mondjuk hamarosan beáll mellé mégegy e901, mert persze kevésnek bizonyult az egy.

Gyári van benne
 
Gyári van benne

Csövek, be-kifolyók, rotorház is takarítva lettek? Bár ha nem, akkor sem indokolná, hogy takarítás után még visszaessen a teljesítménye.

Én hétvégén beállítottam a második e901-est is, teljes újraindítás lett az akin, így a régit is kipucoltam(eddig sügéreket vitt, rendesen folytotta már koszolódás), most így, hogy egyszerre megy a kettő minimális különbséget látni az új és a régi teljesítménye között.

@Simon Orsi visszaküldted gari cserére?
 
Csövek, be-kifolyók, rotorház is takarítva lettek? Bár ha nem, akkor sem indokolná, hogy takarítás után még visszaessen a teljesítménye.

Én hétvégén beállítottam a második e901-est is, teljes újraindítás lett az akin, így a régit is kipucoltam(eddig sügéreket vitt, rendesen folytotta már koszolódás), most így, hogy egyszerre megy a kettő minimális különbséget látni az új és a régi teljesítménye között.

@Simon Orsi visszaküldted gari cserére?
A napokban fogom ;)
 
Azt hiszem a nemrég beüzemelt használt e900-nak fejtömítésre van szüksége... ha mozgatom a szűrőt, ahogy kicsit feszítik a csövek a fejet a vödrön, oldalt elkezd ereszteni... Ha nem mozgatom, meg nem éri semmilyen oldalirányú erő, nem ereszt. De nem érzem így biztonságosnak a dolgot. Azt modnjuk nem értem mi kerül ezen a gumi szaron több, mint 3000 forintba.

(Használt szűrőnél mondjuk úgyis alap, hogy fejtömítést cserél az ember. De akkor is.)
 
Azt modnjuk nem értem mi kerül ezen a gumi szaron több, mint 3000 forintba.
Sajnos sokszor a nevet kell megfizetni. Esetleg az Atmanoké nem jó hozzá? Mert az ha jól tudom a szűrő JBL koppintás, Érdemes volna boltban összehasonlítanod ;)
Nekem is kell venni, csak nekem pont Atmanhoz, ahhoz 800 Forint, csak egy ezres a posta:mad:
 
Most már megrendeltem, fejtömítéssel nem merek variálni, lehet szemre jó lenne, aztán éjjel elkezd folyni belőle a víz, nagyobb szívás... most 3 évig nyugodt leszek, megkapja a szilikonolajos kezelést a gumi, berakom és jól letesztelem - ha tömít, el van felejtve a dolog.
 
Na kicseréltem a fejtömítést, most úgy néz ki jó, megrángattam a fejet de nem ereszt. Mikor kiszedtem láttam, hogy régi tömítés már eléggé le volt harcolva...
 
Na kicseréltem a fejtömítést, most úgy néz ki jó, megrángattam a fejet de nem ereszt. Mikor kiszedtem láttam, hogy régi tömítés már eléggé le volt harcolva...
Gondolom a békazárak is határozottabban kattannak rá. Mert az Atmanál is az a fura, hogy túl lágyan záródik a régi tömítésekkel. Folyat is, pedig látszatra hibátlan a gumi, csak gondolom már laposabb mint újkorában.
 
Jaja, most már egy kis erő kell hozzá hogy lezárd a fedelet. Hülye vagyok egyből cserélni kellett volna a fejtömítést. Csak annyira esküdözött az eladó hogy nem öregedett el és nem ereszt, hogy elhittem.
 
Sziasztok!

Nekem egy e701-es szűrőm van.
Olyan problémám van, hogy minden tisztítás és újraindításnál leragad a Start-pumpa, és szét kell szednem a felsőrészt, utána működik.
Járt közületek valaki így? Enélkül nekem nem sikerült még rendesen lelégteleníteni a szűrőmet, a billegetés nem elég.
Amúgy ezek után szépen csendben teszi a dolgát.
 
Sziasztok!

Nekem egy e701-es szűrőm van.
Olyan problémám van, hogy minden tisztítás és újraindításnál leragad a Start-pumpa, és szét kell szednem a felsőrészt, utána működik.
Járt közületek valaki így? Enélkül nekem nem sikerült még rendesen lelégteleníteni a szűrőmet, a billegetés nem elég.
Amúgy ezek után szépen csendben teszi a dolgát.
Próbáld hírtelen többször megnyomni a pumpát, de a csapok legyenek nyitva. Hirtelen bele kell hogy zúduljon a víz, és az akváriumban el kezd bugyborékolni. Mikor befejezte ,lehet indítani a szivattyút.
 
Sziasztok!

Nekem egy e701-es szűrőm van.
Olyan problémám van, hogy minden tisztítás és újraindításnál leragad a Start-pumpa, és szét kell szednem a felsőrészt, utána működik.
Járt közületek valaki így? Enélkül nekem nem sikerült még rendesen lelégteleníteni a szűrőmet, a billegetés nem elég.
Amúgy ezek után szépen csendben teszi a dolgát.

Szia,
3 éve használok jbl pumpát 901,1501,1901
Nem nagYon használtam a start pumpát idáig ha van a beszivó ágon dupla vagy szimpla csap “eheim” szinte biztosan nem kell pumpálgatnod!!
Csak a beszívó ágban legYen víz!!!
A többit teszi a gravitáció!
Ja és fontos a benyomó ág csővége mindig legYen légtelenítéskor a vízvelszín felet! Olyankor nincs ellenállás s a levegő könnYebben távozik! [emoji6]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Szia,
3 éve használok jbl pumpát 901,1501,1901
Nem nagYon használtam a start pumpát idáig ha van a beszivó ágon dupla vagy szimpla csap “eheim” szinte biztosan nem kell pumpálgatnod!!
Csak a beszívó ágban legYen víz!!!
A többit teszi a gravitáció!
Ja és fontos a benyomó ág csővége mindig legYen légtelenítéskor a vízvelszín felet! Olyankor nincs ellenállás s a levegő könnYebben távozik! [emoji6]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Köszönöm a választ:) De mi van akkor ha mondjuk szét kell szedned a csöveket tisztításhoz?

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI MT7-L09 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére