• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

JBL CristalProfi szűrők, vélemények, tapasztalatok

Platty

Tapasztalt kertész
Kinek van JBL Crystal Profi e 900 szűrője? Mik a tapasztalatok erről? Nem találtam erről topikot.
 
Kinek van JBL Crystal Profi e 900 szűrője? Mik a tapasztalatok erről? Nem találtam erről topikot.

Szia!

Nekem e901-esem van, ill mellette egy Atman 3338-t használok. Maga a szűrőtérfogata nem nagy, de ebben a kategóriában u.a. tudja mint a többi.
Teljesítményével maximálisan meg vagyok elégedve, most lassan a 3. hete üzemel nálam és én + 1l biológiai szűrőanyagot beleerőszakoltam a gyári tölteten felül. És még mindig erősebb mint az 1200 l/h teljesítményű atmann, bár ez nem a legjobb példa.
Sokat gondolkodtam, hogy milyen szűrőt vegyek, ár érték kategóriában számomra ez volt a legelfogadottabb, igaz....m.o. forgalmazójának a szerződött partnere vagyunk....így árban verhetetlen volt....a barátomnak a e900-asa van, de abban csak kerámia és szivacs van. Ha hozzá számolod, hogy mennyibe kerül a biológiai töltet + az e901-es egy újabb, javított széria és nem utolsó sorban a fogyasztása is kedvezőbb, akkor én inkább az e901-re szavaznék. Bár ennek a hivatalos ára asszem 42e körül mozog, úgy viszont a tetra 1200-asa jobb megoldás, sajnos most nincs akcióban a GA-ban vmi 36e Ft körül mozog:( Nagyobb teljesítmény és dupla akkora szűrőtérfogat, és az utóbbival sokkal jobb eredményeket érhetsz el, igaz, többe is kerül majd a szűrő töltet kicserélése, de én meggondolnám ezt a lehetőséget is;)
Nem tudom miért nem kedvelik a JBL-t pedig elég jó szűrő, és remélhetőleg a mostani eresztés még tökéletesebb lesz, de ez még friss generáció így passz. Amit tudok, hogy mostanában a régi szériához meglepően sok fejtömítést adtak el. De ez csak egy tömítés....
 
Nekem a 112 literre e990 van és tökéletes, csendes hihetetlen jó a csatlakozása, egy csepp nélkül lehet tisztítani, mert a csatlakozásnál valami szelep van.
a szűrőanyag nem az igazi, csak szivacs van benne és olyan kerámia amit még nem is láttam annyira gagyi.
Mondjuk én 1 liter siporaxal, 2 liter ISTA CG és AD aquaball-val perlonvattával használom, így már nem rossz bár ráférne még.
Nagy előny persze az előszűrő is, nevetségesen könnyű karban tartani.
Nekem egy bajom van vele, hogy egyik hétvégén elutaztunk, és a hátfalra volt rakva az esőztető, és kiveretett kb 80 liter vizet a padlóra.
Szerencsére vasárnap párolgott ki annyi víz, hogy ki tudjon veretni, és csak valószínű néhány órát ment szárazon, de a bacik kihaltak, és azóta eléggé zörög. :(
Nem tudom hogy a fej vagy a tengely sérült. Sajnos ki sem tudom deríteni, de ötletem sincs hogy hogy tudnám meg mi baja, mert nincs pót szűrőm amíg szervizelik, és nem tudom kivenni a használatból. Persze szerintem a teljesítménye is esett.
Ráadásul azt mondták, hogy ha a fej, akkor kicsit több mint 20.000Ft-ba fog fájni, annyit meg nem biztos hogy ér az egész.
 
Nem tudom miért ockodik mindenki a JBL külsöszüröktöl. az elsö e700 volt . eleinte voltak az installácioval gondjaim de utána minden rendben volt. arra jöttem rá hogy ha lefolytja az ember utána rosszabb az áramlása. és ki kell a csöveket takaritani.. én kicseréltem a gyári csöveket fehér átlátszora.és rövidebbre vettem. nagyon csendes volt. Kicseréltem e 901 esre mert a sok növényes 70 literesben nem tartottam elégnek azután hogy az armaturát is kicseréltem. ezzel is teljes mértékben meg vagyok elégedve.
 
Nekem belső szürőm van JBL Cristalprofi i100 néha mikor piszkos elég szépen zörög de teszi a dolgát már csak profi szürőanyagot kéne bele szereznem
 
Kinek van JBL Crystal Profi e 900 szűrője? Mik a tapasztalatok erről? Nem találtam erről topikot.

Nekem van egy kb egy éve. Ugyanabban az akváriumban megy ugyanolyan csövezéssel egy Tetra 700-as, uh van összehasonlítási alapom. A flow a 700-as Tetrában nagyobb, mint a 900-as JBL-ben. Az is igaz, hogy a JBL kicsit meg van pakolva biotöltettel, az visszafoghatja.

Konstrukciójában nekem a Tetra jobban bejön, leginkább azért, mert praktikusabb a vízátfolyás tervezése, és nagyon utálom a kosártömítést igazgatni a JBL-en takarítás után. Ugyanakkor nagyon kézreálló a JBL-en a két szabályozó kar, amivel a ki- és beáramlást szabályozod a fejen.

Nem tudom, árban hogyan áll a két szűrő egymáshoz, de nagyjából ugyanazt tudják, ugyanolyan hangosak (vagy halkak, ez relatív), nagyon mellé egyikkel sem fogsz. Ennek ellenére én inkább a Tetra felé hajlok.
 
Nekem van egy kb egy éve. Ugyanabban az akváriumban megy ugyanolyan csövezéssel egy Tetra 700-as, uh van összehasonlítási alapom. A flow a 700-as Tetrában nagyobb, mint a 900-as JBL-ben. Az is igaz, hogy a JBL kicsit meg van pakolva biotöltettel, az visszafoghatja.

Konstrukciójában nekem a Tetra jobban bejön, leginkább azért, mert praktikusabb a vízátfolyás tervezése, és nagyon utálom a kosártömítést igazgatni a JBL-en takarítás után. Ugyanakkor nagyon kézreálló a JBL-en a két szabályozó kar, amivel a ki- és beáramlást szabályozod a fejen.

Nem tudom, árban hogyan áll a két szűrő egymáshoz, de nagyjából ugyanazt tudják, ugyanolyan hangosak (vagy halkak, ez relatív), nagyon mellé egyikkel sem fogsz. Ennek ellenére én inkább a Tetra felé hajlok.


a JBL 901 esnek nincs már külön kosártömitése. meg van oldva másképen.. most vettem és egy helyen 25 e ért a tetratec magasabb és nem férne el a szekrényben de nem is gondoltam váltásra. a flow az esöztetövel nagyobb de lily pipával megy igy is elég
 
Kinek van JBL Crystal Profi e 900 szűrője? Mik a tapasztalatok erről? Nem találtam erről topikot.

Nekünk van egy 900-as és egy 700-as is. A 900-as újan, a 700-as használtan került hozzánk. Pro, hogy többféle csövet kapsz hozzá, mint egy tetrához (van esőztető, és olyan kis "pipa" is (bocs, nem tudom, mi a hivatalos neve), kontra, hogy a Tetra csövei áttetszők, így nem olyan szembetűnők az akváriumban, mint egy fekete műanyag csövezés. Ezen a szinten szerintem mindegyik kb. jó választás. Az új tetra is halk (van a családban egy olyan is), az új JBL is, árban gyakorlatilag egyformák, garancia mindegyikre kb. annyi van, a villamos teljesítményük szintén azonos, stb.
Nem tudnék egyik mellett vagy ellen sem pálcát törni. Talán annyi, hogy a JBL-ben van 900-as, a Tetrának nincs meg ez a lépcső, de ha a két 700-ast nézem, ma se tudnám, melyik a jobb...
 
Nekem van egy kb egy éve. Ugyanabban az akváriumban megy ugyanolyan csövezéssel egy Tetra 700-as, uh van összehasonlítási alapom. A flow a 700-as Tetrában nagyobb, mint a 900-as JBL-ben. Az is igaz, hogy a JBL kicsit meg van pakolva biotöltettel, az visszafoghatja.

Konstrukciójában nekem a Tetra jobban bejön, leginkább azért, mert praktikusabb a vízátfolyás tervezése, és nagyon utálom a kosártömítést igazgatni a JBL-en takarítás után. Ugyanakkor nagyon kézreálló a JBL-en a két szabályozó kar, amivel a ki- és beáramlást szabályozod a fejen.

Nem tudom, árban hogyan áll a két szűrő egymáshoz, de nagyjából ugyanazt tudják, ugyanolyan hangosak (vagy halkak, ez relatív), nagyon mellé egyikkel sem fogsz. Ennek ellenére én inkább a Tetra felé hajlok.

Azóta már vettem Tetra EX 1200-ast, 1 éve használom. Nekem nincs összehasonlítási alapom más szűrővel, mert ez az első külső szűrőm. 100 literes akváriumban használom, jól végzi a dolgát.
Nálam az esőztető nem ér végig hosszában, így nincs akkora víz mozgás. Ez miatt lehet nem a legjobb a szűrésem. 2 hónaponta kiveszem a homok aljzat kis részét (tetejét)
azt átmosom és mehet vissza. Még a szűrőanyagokon lehet változtatok, hátha jobb lesz az eredmény. Most van benne 2 liter Siporax, 4 liter Matrix Trop, gyári szivacs, perlon.
Ezen is van két szabályzó csap, amivel lehet szabályozni a víz áramlást, de nálam maxon van mindkettő. Nagyon halk, szinte nem is hallani. Inkább a Tetrát választottam, mert jókat mondanak róla,
és sokan ezt használják, a JBL-t jóval kevesebben, de attól még lehet az is jó.
 
Gyárilag ugy tudom hogy semelyik külsö szüröhöz sem lehet kapni. de akvarisztikai boltban lehet kapni amit méretre lehet vágni sokáig elég egy csomag
De lehet kapni a JBL-hez, Tetra-hoz, Atman-hoz is gyári perlon vattát. Linket nem írok, a Google kidobja.
 
Sziasztok. Csak érdeklődni szeretnék, hogy mit gondoltok a nemrégiben kijött E1901-s Jbl szűrőről. Elég olcsón is meg lehet már találni a neten - mondjuk egy eheim 2080-ashoz képest - kb. 50 és 70 ezer közt találtam párat. Mondjuk megtévesztőek az adatai. Pl. utánanéztem a hivatalos termékleírásában és az az 1900 l/h a saját töltetével még teljesen újonnan is lemegy 1100 l/h-ig a gyártó szerint, tovább a 15 literes vödrében 4db 1,9 literes kosár fér el. Elgondolkodtam a vásárlásán, de csak úgy játszadoztam a gondolaton. Ti mit gondoltok róla? :)
 
Sziasztok. Csak érdeklődni szeretnék, hogy mit gondoltok a nemrégiben kijött E1901-s Jbl szűrőről. Elég olcsón is meg lehet már találni a neten - mondjuk egy eheim 2080-ashoz képest - kb. 50 és 70 ezer közt találtam párat. Mondjuk megtévesztőek az adatai. Pl. utánanéztem a hivatalos termékleírásában és az az 1900 l/h a saját töltetével még teljesen újonnan is lemegy 1100 l/h-ig a gyártó szerint, tovább a 15 literes vödrében 4db 1,9 literes kosár fér el. Elgondolkodtam a vásárlásán, de csak úgy játszadoztam a gondolaton. Ti mit gondoltok róla? :)
Mindegyik szűró esik 30-40% ot töltettel csak nem mindegyik gyártó írja ezt le. pl amiket teszteltünk, 700-asok ott a tetra volt a legerősebb, utána eheim utána jbl, de full minimál 3-5% különbségekkel
 
Szeretném kérdezni van e tapasztalata valakinek JBL TopClean vizfelszin tisztitoval kapcsolatban.JBL 901 greenline szürömhöz szeretném kapcsolni. megoldnato vele a vizben uszkálo apro szöszmösz. és a tetején mindig van uszkálo levélmaradvány a békatutaj között. azért gondoltam erre mert ezt a szürö szivoágára köthetném. és nem kell állandoan használni.vagy van más megoldás is annélkül hogy belsöszüröt helyezzek üzembe.a viz tetején sokszor van fehér hártya ami azt hiszem ha fött uborkát rakok az algázoknak azután van
 
Back
Oldal tetejére