• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

JBL CristalProfi szűrők, vélemények, tapasztalatok

Ezért csodálkoztam, hogy pont azért vettem külső szűrőt, többek között, hogy ne kelljen takarítani annyiszor. Köszi a segítséget.
 
Ezért csodálkoztam, hogy pont azért vettem külső szűrőt, többek között, hogy ne kelljen takarítani annyiszor. Köszi a segítséget.

Ha jól méretezett külső szűrőt veszel akkor az előszűrőt nem is kell 1-2 hetente takarítani.
Elég a perlon cseréknél.
 
Ha jól méretezett külső szűrőt veszel akkor az előszűrőt nem is kell 1-2 hetente takarítani.
Elég a perlon cseréknél.

JBL e701 nettó 85 liter vízre. Szerintem elégnek kell lennie. Itt nem a szűrővel van a baj. Tényleg arról van szó amit a srácok írnak.
 
JBL e701 nettó 85 liter vízre. Szerintem elégnek kell lennie. Itt nem a szűrővel van a baj. Tényleg arról van szó amit a srácok írnak.

Maradjunk annyiban hogy növényes szemmel ez picit alatta van. Tartalék nincs benne. Ez nem gond, csak többet kell majd vele foglalkozni (gyakrabban)
 
Bár a 701-et nem ismerem, volt 700-asunk 60 literre. Az nem bizonyult soknak...sőt. ;) Egyébként én nem látom akkora problémának, amit leírtál. Az előszűrő szivacsot kivenni, és akár csap alatt kimosni kb. 5 perc, közben egy csepp víz nem hagyja el a szűrőt. Bár igaz, hogy később sokkal ritkábban is elég lesz megtenni. :)
 
Szerkeszteném az előzőket. Véleményt szeretnék kérni:

Kivettem az előszűrőt, mert ha megtelt (1 hét) akkor visszadolgozott a koszos víz a tisztába. Elég hülye megoldása van a JBL-nek úgy tűnik, nagyon szűk a keresztmetszet. Nyilván hamar eltömődik, akármit is csinálok. A középső tálcákból kikerült a szivacs helyette Substrat Pro került.

Most így néz ki a helyzet a víz útja szerint -> gyári töltet MicroMec, felette Eheim substrat pro, felette szivacs, majd perlon. A flow nagyobb lett, ez érezhető.
Kérdésem: jó ez így? Vagy a MicroMec után lehetne egy szivacs, majd utána a többi ahogy írtam. Az alsó tálca nincs tele a golyókkal, simán ráférne egy gyári szivacs.
 
Beszereztem én is egy e701-et, nem tudom jó-e a töltetsorrend, alulról felfelé: durva szivacs, gyári micromec,filterlith, perlon nitrátgyantával. Meg lehet állítani valahogy a vízfolyáson, elég nagy az áramlat szegény halaknak...
 
Beszereztem én is egy e701-et, nem tudom jó-e a töltetsorrend, alulról felfelé: durva szivacs, gyári micromec,filterlith, perlon nitrátgyantával. Meg lehet állítani valahogy a vízfolyáson, elég nagy az áramlat szegény halaknak...

Előszűrőt kivetted vagy benn hagytad? Talán a víz áramon lehetne törni (ülepítés céljából), ha a micromec alulra kerülne és felé a szivacs egy tálcában.
De a tapasztalat majd megmondja nálad is, hogy mi hogy a jó. A sorrend jónak tűnik. Szerintem jó lehet úgyis ahogy te csináltad.
Nekem az előző bejegyzésemet követően 2 nappal a megvilágosodás pillanatában bekerült a golyók fölé a szivacs az alsó tálcába. A többi változatlan. A víz tiszta, szemcse mentes, a halak boldogok. :)
 
Legfelső tálca két oldalán a félhold alakú szivacsok azok. Nézd meg mit csinál vele és nélküle. Én nem akarlak rábeszélni semmire. Nekem a tapasztalat azt mutatta, hogy jobb, ha nincs benne.
 
Gondolom a szűrő most lett beüzemelve. Ezért érzed erősnek az áramlást. Ha telítődik majd akkor gyengül a flow is.
Ha mindenképpen akarsz rajta fojtani, akkor a kilépő csapnál a kis kallatyúval tudsz játszani.
 
Sziasztok!
Nekem van egy e701-m lassan 4 hete előtte nem volt még külső szűrőm. A belső szűrőhöz képest ég és föld. Egy 54 l-s akit szűrők vele. Most raktam bele 1liter EHEIM substart pro-t a víz kristály tiszta lett egy nap alatt. Én csak jót tudok mondani róla!:D:D
 
Nekem egy régebbi CP500-asom van, még nem üzemeltem be, mert jelenleg vár a sorára!
Az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e kicserélni azt a temérdek szivacsot egy normális biológiai szűrőanyagra, vagy ez a típus így jó?
Mért én úgy gondolnám, hogy a sok szivacshalmaz repülne, és a töltet olyasmi lenne mint egy eheim szűrő esetében,vagy legalábbis hasonló!
Alulra sziporax , a többi tálcába meg matrix trop lenne berakva, közé durva szivacs, de csak egy és még valahova betennék egy réteg perlonvattát.
 
Nekem egy régebbi CP500-asom van, még nem üzemeltem be, mert jelenleg vár a sorára!
Az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e kicserélni azt a temérdek szivacsot egy normális biológiai szűrőanyagra, vagy ez a típus így jó?
Mért én úgy gondolnám, hogy a sok szivacshalmaz repülne, és a töltet olyasmi lenne mint egy eheim szűrő esetében,vagy legalábbis hasonló!
Alulra sziporax , a többi tálcába meg matrix trop lenne berakva, közé durva szivacs, de csak egy és még valahova betennék egy réteg perlonvattát.
Szia!
Én az e701-s be úgy csináltam hogy alúl maradt a gyári micromec arra raktam szivacsot amit a kosárból kiszedtem. A kosárba pedig 1 liter SubstartProt. A felső kosárból pedig a az egyik téglalap alku szivacsot kivettem annak a helyére raktam perlon vattát.
Remélem tudtam segíteni
 
Szia!
Köszi! Megpróbálom! Bár ez még odébb van, mert egy következő rendszer összeállításán dolgozok, amibe két szűrőt tervezek, és ez lenne a kisebb.
A java amik a villany és a szűrők már megvannak!Amúgy nem értem, hogy miért ezt a sok szivacsot preferálják!
 
Back
Oldal tetejére